/////////////
////////////
1.5.1.
/ | , | U, | h, % | cosj | / | |
-112-6 | 6,3 | 0,79 | ||||
-211-6 | 9,5 | 0,75 | ||||
-311-6 | 0,77 | |||||
-312-6 | 0,79 | |||||
-411-6 | 0,78 |
1.5.1.
1.
= 16,58
2. .
-3 (1´2,5) = 19
3.
> 19 > 16,58
4. .
39,79
5. .
= 45 -2-60
6.
, .
7.
= 25
8. .
-3 (1´4) = 28
9.
> 28 > 25
10. .
= 60
11. .
= 60 -2-60
12.
, .
13.
14. .
-3 (1´8) = 40
> 40 > 35
3120 = 60
³
60 >35
. . ³ 1,6 ×
. . = × 1,25 = 60 × 1,25 = 75
1,6 × = 1,6 × 35 = 56
75 > 56
. .. ³ 1,25 ×
. .. = × = 60 × 5 = 300
= l × = 5 × 35 = 175
1,25 × = 1,25 × 175 = 218,75
300 > 218,75
.
15.
16. .
-3 (1´10) = 47
> 47 > 45,45
3120 = 60
³
60 >45,45
. . ³ 1,6 ×
. . = × 1,25 = 60 × 1,25 = 75
|
|
1,6 × = 1,6 × 45,45 = 72,72
75 > 72,72
. .. ³ 1,25 ×
. .. = × = 60 × 5 = 300
= l × = 5 × 45,45 = 227,25
1,25 × = 1,25 × 227,25 = 284,1
300 > 284,1
.
17.
18. .
-3 (1´25) = 80
> 80 > 61,36
3120 = 170
³
170 >61,36
. . ³ 1,6 ×
. . = × 1,25 = 170 × 1,25 = 212,5
1,6 × = 1,6 × 61,36 = 98,18
212,5 > 98,18
. .. ³ 1,25 ×
. .. = × = 170 × 5 = 850
= l × = 5 × 61,36 = 306,8
1,25 × = 1,25 × 306,8 = 383,5
850 > 383,5
.
19.
å = 1 + 2 + 3 + 4 + 5 = 16,58 + 25 + 35 + 45,45 + 61,36 = 183,39
20.
-0,4 (3´120 + 1×35) = 200
21.
> 200 > 183,39
3730 = 400
³
400 >183,39
. . ³ 1,6 ×
. . = × 1,25 = 400 × 1,25 = 500
1,6 × = 1,6 × 183,39 = 293,42
500 > 293,42
. .. ³ 1,25 ×
. .. = × = 400 × 6 = 2400
= l × = 5 × 183,39 = 916,95
1,25 × = 1,25 × 916,95 = 1146,19
2400 > 1146,19
.