Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Реліг-міф світогляд античних міст




Релігія була політеїстичною. Були два етапи у розвитку релігії причорноморських міст. Перший (VI–I ст до н. е.) характеризується існуванням давньогрецького пантеону божеств, другий (I–IV ст. н. е.) — появою в релігії полісів культів негрецького походження, запровадження культу римських імператорів і формування монотеїстичної релігії — християнства. У кінці ІІІ ст. н. е. на Боспорі з'явилися перші ознаки християнства, а протягом перших десятиліть IV ст. н. е. тут сформувалася християнська громада на чолі з єпископом. У списках Нікейського собору 325 р. згадується ім'я боспорського єпископа Кадма.(зевс посейдон, аїд, гера, де метра гестія) – (сатурт юпітер, марс)___ (більшість міст типу були засновані аргонафтами).

Етнокультурна ситуація на тер Укр раннього заліза

За доби раннього заліза в межах України виникли три світи, що різнилися етнічною належністю, господарством, способом життя, рівнем розвитку і менталітетом. Перший – елліни. греки хутко обзавелися тут власним господарством, налагодили обмін з місцевим населенням. Ідеальними партнерами для них були хлібороби лісостепової смуги. Це населення складало другий світ, етнічно строкатий, із якого вийшли згодом слов'яни. З упровадженням заліза землероби дістали новий імпульс для розвитку, а поява торговельних партнерів в особі еллінів значною мірою стимулювала цей процес. третя і вельми неспокійна сила —- кочовики, які опанували степові простори. Вони належали до кола давньоіранських народів. Ранній залізний вік в історії України та інших суміжних регіонів позначився виходом на історичну арену кочовиків — кіммерійців, скіфів та інших народів. Власне й саме виникнення кочівництва певною мірою пов'язане з подальшим освоєнням коня. Адже лише на зламі доби бронзи і заліза було винайдено досконалу металеву вуздечку — вудила та псалії. Це дало можливість краще маневрувати конем, користуватися ним не лише для їзди верхи, а й у військових діях. Так з'явилися кінні воїни-вершники. (далі розповідь по всіх і бла-бла-бла)

Джерела походження давніх словян

Слов’яни – це велика група споріднених за мовою та культурно індоєвропейських народів, які проживають в Центральній та Східній Європі, і частоково в Азії 3 групи: 1- зах - чехи, поляки, словаки, лужичани 2- східні - українці, росіяни, білоруси, 3- півд. - словенці, серби, хорвати, чорногорці, боснійці, македонці, болгари. Нестор – перший хто звернувся звідки ж пішли словяни? - Нестора Літописця вважають засновником Дунайської концепції походження слов’ян. «словяни прийшли з подунавя» була піднесена в середньовіччі; Польські та чеські славісти запропонували Вісло-одерську концепцію – найдавнішою прабатьківщиною слов’ян було межиріччя Вісли та Одеру. Рибаков) запропонували Вісло-Дніпровську або Дніпровсько-Одерську (розширену) концепцію, в якій слов’яни зародилися в мижіріччі Дніпра та Вісли (Одера), причому центром слов’янської прабатьківщини було Придніпров’я. Гумільов зазначає, що словяни пішли з Азії, предками слов’ян були або скіфо-сармати або слов’яни прийшли в Європу разом з гуннами.

Теорет проблеми етногенезу словян

Див 28, П.С. ніхто не знає звідки пішло слово Словяни, толі від нім і анг рад, толі скіфи так себе називали? На думку Іоанна Дубравія, слов'яни або словіни отримали своє ім'я від „слово“ (slouo), що у сарматів означало слово, оскільки всі сарматські народи, розсіяні по кругу земель, розмовляють однією мовою».

Територія давніх словян

За мовними даними — територія, яку займали давні слов’яни, носії праслов’янської мови, відповідає мовним топонімам зокрема гідронімам які походять зі старослов’янської мови. Більшість вчених вважає, що словяни прийшли до з тер р. Припять на тер Укр і Біл. - це були іракомовні люди часів сер ІІ тис до н.е. Х. Крае вважав що словяни відділ від індоєвропейської спільноти бл. 5 ст до н.е. Ранні слов'янські археологічні культури виникли на основі київської в V ст.. Етногенезу слов'ян за допомогою археології наштовхується на наступну проблему: сучасній науці не вдається простежити ретроспективним методом до початку нашої ери зміну і наступність археологічних культур, носіїв яких можна було б впевнено віднести до слов'ян або їх предкам. Поява археологічних культур, визнаних більшістю археологів переважно слов'янськими, відноситься лише до V - VI ст. н.е.,: празько-корчацького (склавини та венеди) пеньківська (анти) колочинської. Так академік В. В. Сєдов вважав місцем формування слов'янських племен межиріччя Одеру і Вісли. Найбільш ранні письмові свідчення про слов'ян візантійських авторів середини VI століття мають справу з уже сформованим народом, розділеним на склавинів і антів. Свідоцтва письменників римської епохи (I-II ст.) Про венедів, в ранньому Середньовіччі асоційованих зі слов'янами, не дозволяють зв'язати їх з будь-якої достовірно слов'янської археологічної культурою в силу суперечливості та невизначеності текстів. Сучасні українські археологи В. Баран, Д. Козак, Р. Терпиловський суттєво збагатили і розвинули дніпро-одерську теорію, точно визначивши етнічну основу східного слов'янства та ареал його формування. На їхню думку, становлення слов'янського етносу — досить тривалий процес, який пройшов у своєму розвитку кілька етапів. На початковому етапі до межі III—II ст. до н. е. цей процес розгортається головним чином у межиріччі Вісли та Одри, частково поширюючись на Волинь. З появою зарубинецької культури (II ст. до н. е. — І ст. н. е.) починається якісно новий етап формування слов'янського етносу, під час якого центр активної слов'янської життєдіяльності переміщується на територію між Віслою і Дніпром.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 498 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2218 - | 2181 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.