Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Переваги і недоліки лізингу




Причиною широкого поширення лізингу є ряд його переваг порівняно зі звичайною позичкою:

1. Лізинг припускає відразу 100%-ве кредитування і не потребує негайного початку платежів. При використанні звичайного довгострокового кредиту для купівлі устаткування підприємство повинне біля 15-20% оплачувати авансом за рахунок власних коштів. При лізингу контракт укладається на повну вартість майна. Орендні платежі починаються після постачання майна орендарю або пізніше.

2. Дрібним і середнім підприємствам простіше одержати контракт по лізингу, ніж позичку. Деякі лізингові компанії навіть не вимагають від орендаря ніяких додаткових гарантій, тому що передбачається, що забезпеченням угоди є саме устаткування.При невиконанні орендарем своїх зобов’язань лізингова компанія відразу ж забирає своє майно.

3. Лізингова угода більш гнучка, ніж позичка, тому що надає можливість виробити зручну для покупця схему фінансування. Позичка завжди припускає обмежені терміни і розміри погашення. Лізингові платежі за домовленістю сторін бувають щомісячними, щоквартальними і т.д., а суми платежів можуть відрізнятися один від одного. Ставка може бути фіксованою або плаваючою. Іноді погашення здійснюється після одержання виторгу від реалізації товарів, зроблених на устаткуванні, узятому в лізинг,або може бути компенсоване зустрічною послугою, що дозволяє підприємствам без різкої фінансової напруги поновлювати виробничі фонди. Орендна плата, відноситься на витрати виробництва і знижує у лізингоотримувача оподаткований прибуток.

4. Ризик старіння устаткування цілком полягає на лізингодавця. Орендар може постійно поновлювати свій парк устаткування.

5. Переваги обліку орендованого майна. Основними принципами Євролізу по обліку лізингових операцій є опублікування орендарем своїх фінансових зобов’язань, що випливають із лізингових угод, а також те, що облік й амортизація лізингового майна здійснюється по даних балансу підприємства. При цьому варто відобразити такі моменти: суму орендних платежів у даному фінансовому році, загальну суму орендних платежів за період контракту і їхньої поточної вартості на дату складання балансу. У багатьох країнах законодавство встановлює для підприємств обов’язкове співвідношення власного і позикового капіталу.Оскільки майно за лізинговою угодою буде враховуватися позабалансом орендодавця, то орендар може розширити свої виробничі потужності, не змінюючи структури капіталу.

6. Платежі по лізингу здійснюють із суми прибутку від використовуваного устаткування, вони не підлягають оподатковуванню, тому що є орендною платою. Банк може змінювати розмір внесків, щоб поліпшити використання фінансових ресурсів орендаря. Сума платежів по лізингу фіксується під час підписання договору і не залежить від коливань валютного курсу і змін банківського відсотка по довгостроковому кредитуванню.

7. При міжнародних лізингових операціях орендар одержує податкові пільги країни-орендодавця, що досягається зниженням виплат, а також додаткові послуги (головним чином при оперативному лізингу) орендодавця або його представників (наприклад, технічне обслуговування і ремонт орендованого устаткування, консультації по його експлуатації, передача ноу-хау, постачання запчастин і ін.).

8. Міжнародний валютний фонд не враховує суму лізингових угод і підрахунку національної заборгованості, тобто існує можливість перевищити ліміти кредитної заборгованості, установленої Фондом по окремих країнах.

Однак, лізингові притаманні і окремі недоліки:

• орендар не виграє на підвищенні залишкової вартості устаткування (зокрема, через інфляцію);

• якщо це фінансовий лізинг, то орендні платежі не припиняються до кінця контракту, незважаючи на моральне застарівання обладнання через науково-технічний прогрес;

• складність організації;

• вартість лізингу більше позички, але не можна забувати, що ризик застарілого обладнання покладається на лізингодавця,а тому він бере велику комісію для компенсації;

• віднесення лізингових платежів на валові витрати лізингоодержувача;

• оподатковування прибутку лізингодавця;

• якщо лізингодавцем є нерезидент України, він може потрапити під дію положення про 15% репатриації прибутків.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 497 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2484 - | 2178 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.