Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 3 становлення версальско-вашингтонської моделі повоєнного устрою світу




Тема 3.1 Паризька мирна конференція. Створення та становлення Версальської (Європейської) підсистеми повоєнного устрою світу (1919-1920). (6 год.)

 

Співвідношення сил на міжнародній арені після закінчення війни. Теоретичні засади становлення Версальської системи. Проблеми перебудови міжнародних відносин напередодні Паризької мирної конференції. Паризька мирна конференція, її основні питання. Система мирних договорів і концептуальні підходи держав-переможниць до їх розробки. Дипломатична боротьба на Паризькій конференції. Створення Ліги Націй - першої міжнародної організації з підтримки миру та безпеки. Суперечності між державами Антанти з приводу окремих статей Статуту. Територіальні та колоніальні питання на конференції. Принцип самовизначення націй та його інтерпретація під час створення нових держав. Питання про кордони Польщі. «Лінія Керзона». Мандатна система, її мета. «Російське питання» та Україна на Паризькій конференції.

Підписання Версальського, Сен-Жерменського, Нейїського, Трианонського та Севрського мирних договорів, їх зміст. Підсилення американського ізоляціонізму як реакція на Версальські домовленості, відмова США від ратифікації мирних договорів та вступу до Ліги Націй. Незавершеність та суперечності Версальської системи, наслідки Паризької мирної конференції.

 

Тема 3.2 Новий післявоєнний статус-кво на Далекому Сході і створення Вашингтонської (Далекосхідної) підсистеми повоєнного устрою світу. (5 год.)

 

Політика великих держав на Далекому Сході. Зміни у співвідношенні сил на Далекому Сході після першої світової війни, суперництво Великобританії, США та Японії. «Китайське питання». Експансіонізм Японії. Створення ДВР та його значення. Зовнішня політика ДВР. Дайренська конференція. Радянсько-монгольські та радянсько-китайські відносини.

Вашингтонська конференція та її рішення. Проблема скорочення важких морських озброєнь і встановлення нового співвідношення морських сил. Зміст і значення договорів чотирьох, п`яти та дев`яти держав. Делегація ДВР у Вашингтоні. Новий баланс сил на Тихому океані і подальше загострення суперечностей в регіоні.

 

Тема 3.3 Розпад Російської імперії, створення Радянської Росії, та вплив цих подій на міжнародні відносини. (5 год.)

Геополітичні зміни в світі в результаті розпаду Російської Імперії. Етапи та міжнародно-політичні обставини створення СРСР. Проблема кордонів. Підписання РРФСР мирних договорів з Естонією, Латвією, Литвою та Фінляндією. Кордон з Польщею і Радянсько-польська війна. Варшавський договор 1920 р. між Директорією та урядом Польщі. Нота Керзона (лінія Керзона), нота Колбі. Мирні переговори між Радянською Росією, УРСР та Польщею. Ризький мирний договір, його наслідки.

Встановлення дипломатичних відносин з Афганістаном, Персією (Іраном) і Туреччиною. Договір між УРСР та Туреччиною.

Відношення Німеччини та країн Антанти до протистоячих політичних сил у Росії. Ідея конференції на Принцевих островах, місія Булліта. Місії Мартенса та Літвінова. Припинення країнами Антанти економічної блокади Радянської Росії.

 

Тема 4. Міжнародні відносини в Європі на етапі стабілізації Версальської підсистми. Проблема німецьких репарацій (5 год.)

 

Вплив економічної кризи 1920-1921рр. на міжнародні відносини. Проблема економічного відновлення Європи. Специфіка становища Росії та Німеччини в ній.

Загострення суперечностей щодо репараційного питання та проблеми воєнних боргів. План Юнга, його мета та зміст. Мораторій Гувера. Лозаннська конференція та крах системи репараційних виплат і міжсоюзницьких воєнних боргів.

Конференція у Брюсселі. Генуезька конференція. Рапалльський договір. Наслідки Генуезької конференції. Гаагська конференція та її наслідки.

Остаточне мирне врегулювання з Туреччиною. Лозаннська конференція. Лозаннський мирний договір і Конвенція про режим чорноморських проток. Підключення Туреччини до Версальської системи.

Встановлення дипломатичних відносин між СРСР та країнами Заходу. Відмова США від визнання де-юре Радянського Союзу, нота Колбі.

Проблема створення системи європейської безпеки в 1925-1926 рр. Конференція в Локарно. Система гарантійного (Рейнський гарантійний пакт) та арбітражних договорів. Непослідовність цієї системи та виникнення подвійного стандарту безпеки на Заході і Сході Європи. Курс західних держав на стримування радянсько-німецького зближення. Рішення про прийняття Німеччини до Ліги Націй і проблема її участі у колективних санкціях відповідно до Статуту Ліги.

Пакт Бріана-Келлога про відмову від війни як інструменту національної політики. Проблема роззброєння у міжнародних відносинах. Робота Підготовчої комісії Ліги Націй до конференції з питань роззброєння, радянські проекти роззброєння. Пропозиція плану “Пан-Європи” та Європейського Союзу, висловлена А.Бріаном. Женевська конференція з питань роззброєння, пропозиції великих держав щодо роззброєння.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 490 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2675 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.