Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Роль місцевих ринків у суспільному відтворенні й товарообороті країни




Місцеві ринки представляють содою одну з форм торгівлі. її особливістю є те, що тут відбувається реалізація надлишків товарної сільськогосподарської продукції, виготовленої на присадибних ділянках, і продукції, виготовленої окремими виробниками (підсобними господарствами, іншими виробниками). Значна частина товарної продукції сільськогосподарських виробників реалізується через систему закупівель сільськогосподарської продукції за заздалегідь обумовленими цінами.

На місцевих ринках в якості продавців виступають колективні сільськогосподарські підприємства, фермери, індивідуальні виробники сільськогосподарської продукції, включаючи власників дачних ділянок, робітників і службовців. В якості покупців виступають безпосередньо споживачі цієї продукції. Це робітники і службовці, частково дитячі заклади, окремі підприємства громадського харчування.

На місцевих ринках переважає продаж продукції самими виробниками безпосередньо споживачам. Однак продаж може здійснюватися з допомогою посередників. Тут вагоме місце має споживча кооперація. Це здійснюється у формі прийняття сільськогосподарської продукції на комісійних засадах. Заготівельні підприємства споживчої кооперації також скуповують продукцію безпосередніх виробників і реалізують її за цінами, які складаються на місцевих ринках.

Об'єктивна потреба існування місцевих ринків випливає з умов ринкових відносин і обумовлена формами їх прояву в сільській місцевості.

Виділення частини продукції в натуральному виразі веде до створення відповідної частини товарних ресурсів. Для реалізації цих ресурсів повинен існувати ринок. Значна частина товарних ресурсів концентрується у фермерських господарствах. Наявність такого ринку підвищує матеріальну зацікавленість сільськогосподарського виробника в розширенні виробництва, підвищенні продуктивності пращ й збільшенні товарності господарства.

Місцеві ринки, таким чином, стимулюють розвиток виробництва, є додатковим каналом збуту товарної продукції сільського господарства.

Водночас місцеві ринки є важливим джерелом забезпечення міського населення багатьма продовольчими товарами, що сприяє покращенню забезпечення міського населення.

Наявність місцевих ринків призводить до існування двох рівнів цін, а саме, цін, які пропонує виробник, і цін, які згідний заплатити споживач (покупець). У цьому процесі держава не може безпосередньо включатися у взаємовідносини між продавцем і покупцем. Регулювання може здійснюватися тільки шляхом зміни пропорцій між попитом і пропозицією. Таким чином, на місцевих ринках відкрито проявляються дії закону попиту і пропозиції. Від співвідношення між попитом і пропозицією на ринку залежить рівень цін і характер розвитку ринкових взаємовідносин. В умовах переходу до ринку головним чином виграють ті виробники, продукція яких більше конкурентоздатна. Це висока товарність, низька собівартість і відповідно низька ціна.

На місцевих ринках відповідну нішу займають також посередники. Зараз вони контролюють на місцевих ринках близько 1/3 обігу сільськогосподарської продукції.

Суттєві зміни в обороті продукції місцевих ринків відбулися за останні два роки. Споживча кооперація нарощує свої темпи реалізації в райцентрах, селищах міського типу, містах. На підставі розрахунків місцеві ринки у 2003 р. реалізували близько 68 % картоплі, 72 % овочів, 84 % фруктів та ягід від загальної кількості закупленої продукції'.

Місцеві ринки є також барометром роботи промислових підприємств. Вони чітко реагують на випуск продукції і виплату заробітної плати. Коли місцеві підприємства почали виплачувати частину заробітної плати готовою продукцією підприємства, тоді місцеві ринки стали основним джерелом перетворення її у грошовий вираз. Місцеві ринки стали реалізовувати продукцію за асортиментом, який раніше був їм непритаманний.

Окремо заслуговують на увагу спеціалізовані місцеві ринки (автори-нок, ринок вживаних товарів, ринок, що реалізує товари, присвячені якійсь даті, періоду). Всі заходи з організації роботи місцевих ринків повинні бути спрямовані на повніше задоволення потреб споживачів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 425 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2541 - | 2236 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.