Індивідуальна робота
Моделювання логістичного ланцюга
ПП „Когорта”
Виконала:
ст. гр. МО-06-2
Дзундза Ю. П.
Перевірила:
Полянська А.С.
м. Івано-Франківськ, 2010 рік
Зміст
1. Загальна характеристика ПП „Когорта”
2. Основні логістичні підсистеми підприємства
3. Логістичний ланцюг ПП „Когорта”
4. Аналіз функціонування логістичного ланцюга
5. Пропозиції щодо вдосконалення функціонування логістичного ланцюга
1 Загальна характеристики ПП „Когорта”
Приватне підприємство «Когорта».
Юридична адреса: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 66.
ПП «Когорта» було засноване у 1991 р. Заснували підприємство три брати – Ціхонь Мирослав, Ігор і Олег. Основними клієнтами аптеки були пенсіонери з навколишніх житлових будинків, місце розташування було не вдалим, прибутки були не великим. Можливо саме місце розташування (хоча є декілька інших причин, таких як погане управління, відсутність стратегічних цілей, відсутність просування вперед і розвитку бізнесу) стало основною причиною призупинки діяльності аптеки у 2000 році.
Відновилась робота аптеки у 2001 році, коли її викупив наймолодший брат Олег разом зі своєю дружиною Ціхонь Оксаною Богданівною. Саме Оксана взялася за управління аптекою і швидко довела що місце розташування аптеки не таке вже і погане. У 2003 році було відкрито кіоск на вулиці Дністровській, навпроти автобусної зупинки, поруч з ринком. Вдалішого місця годі і придумати. Саме цей кіоск став основним джерелом прибутку підприємства. Згодом було відкрито кіоск на вулиці Вовчинецькій у торговому центрі «Фаворит». А у 2008 році відбулось відкриття повноцінної аптеки на вулиці Мельника. Куди і буде перенесено центральний офіс «Когорти», адже аптеку на вулиці Мазепи згодом закриють у зв’язку з запланованою реконструкцією приміщення і будівництвом над ним ще чотирьох поверхів. Зараз підприємство процвітає, у керівництва є багато перспективних планів щодо розширення бізнесу.
Основним предметом господарської діяльності Управління є:
-роздрібна торгівля фармацевтичними препаратами і виробами медичного призначення;
- надання лікувально-консультаційних послуг;
Основні логістичні підсистеми підприємства
Логістична система підприємства „Когорта” – це організаційно-управлінський механізм координації, який дає змогу досягти ефекту завдяки чіткій злагодженості у діях спеціалістів різноманітних служб, які беруть участь в управлінні матеріальним потоком.
Мета даної логістичної системи — замовлення необхідної кількості та асортименту товарів та виробів, максимально підготованих до споживання при заданому рівні витрат. Поряд з функціональними підсистемами, до яких відноситься закупівельна, розподільча, логістична система має і забезпечуючі підсистеми (наприклад, інформаційну, правову, кадрову тощо). Так як, підприємство не займається виробничою діяльністю, в нього відсутня виробнича логістична підсистема.
Закупівельна підсистема полягає в замовленні визначеної кількості і асортименту товару, за найнижчою ціною, готового для продажу. Серед основних постачальників ПП „Когорта”:
1) Альба (м.Київ),
2) Вента (м.Львів)
3) Едельвейс (м.Львів),
4) Оптіма (м.Київ),
5) Артур (Івано-Франківськ),
6) Бадм (м. Донецьк).
Як бачимо, більшість постачальників знаходяться в інших містах. Однак це не є перешкодою, оскільки за багато років співпраці встановилася ефективна система постачання і більшість фірм мають свої представництва у м. Івано-Франківськ. Доставка товару здійснюється за допомогою автомобільного транспорту.
Підприємство „Когорта” протягом своєї діяльності завжди підтримувало помірні ціни на продукцію. Основною і найефективнішою рекламою фірми є позитивні відгуки споживачів. Підприємство налагодило ефективну співпрацю з багатьма медичними закладами Івано-Франківська, як приватними так і державними.
Як відомо, споживачі і постачальники характеризують макрологістичну систему. До мікрологістичної системи відносять виробництво, постачання та збут. Охарактеризуємо кожну з них.
Як зазначалося вижче, виробнича система на підприємстві відстутня, або ж вона являє собою систему замовлення. Як все відбувається на практиці: усі аптеки і кіоски, пов’язані в єдину комп’єтерну мережу. Інформація про кількість проданого товару поступає на єдиний центральний сервер. Де відповідне програмне забезпечення аналізує динаміку продажу кожної позиції асортименту і виводить коефіцієнт продажу. На основі цього коефіцієнту і залишку товару, програма пропонує кількість яку потрібно замовити. Дана інформація імпортується в іншу програму, яка на основі прайс-листів усіх можливих конкурентів, порівнує ціну на одинакові позиції асортименту і пропонує користувачу найдешевшу. На основі цієї інформації, відповідна людина формує замовлення для кожного кіоску чи аптеки і подає заявку постачальнику в електронному вигляді.
Розподільча підсистема підприємства практично відсутня, адже замовлення робиться для кожного кіоску чи аптеки окремо. Продукція від постачальників поступає спочатку на центральну аптеку, де проходить контрголь якості, а потім вже постачається до кожної точки окремо. Звичайно, ефективніше було б коли постачальники привозили продукцію одразу кожному кіоску чи аптеці, проте таке центральне складування є необхідним за умовами законодавства.
3 Логістичний ланцюг ПП „Когорта”
Логістичний ланцюг - це лінійна впорядкована сукупність юридичних та фізичних осіб, які приймають участь у плануванні, організації та регулюванні матеріалопотоку від сфери постачання до сфери споживання.
На рисунку 1 зобразимо логістичний ланцюг підприємства „Когорта”.
4 5
1 2 3
Рис. 1 – Логістичний ланцюг ПП „Когорта”
Логістичний ланцюг підприємтсва „Когорта” є досить простим, оскільки складається з небагатьох ланок. Першою ланкою є постачальники, які постачають на підприємство продукцію, яка потрапляє спочатку в цетральну аптеку. Наступною ланкою є кіоски, які отримують продукції після проходження контролю якості. З кіосків продукція потрапляє безпосередньо до споживачів.
Стрілки 1, 2, 3 характеризують інформаційний і матеріальний потік між кіосками і центральною аптекою, тобто інформація про обсяги продажу надходить від кіосків до аптеки, на основі цієї інформації товар надходить до кіосків.
Стрілки 4 і 5 характеризують інформаційний і матеріальний потік між ПП „Когорта” і постачальниками – підприємство формує замовлення, постачальники постачають продукцію.
Стрілка 6 показує взаємозв’язок підприємства з споживачами.
Таким чином, логістичний ланцюг підприємства „Когорта” є простим і сприяє задоволенню потреб споживачів в необхідній кількості в потрібний час.