Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Архітектура як вид мистецтва. ЇЇ основні типи




)Архітектура — це мистецтво зводити будинки і споруди, забудовувати території комплексами будівель різного призначення відповідно до сучасних технічних можливостей, конструкцій і матеріалів. Призначення архітектури — створення штучного середовища, необхідного людям для їхнього проживання, праці, фізичного і культурного розвитку. Архітектура, як вид мистецтва, є складовою частиною матеріальної і духовної культури людства. Основними засобами архітектури є композиція, точно вивірені пропорції, масштаб, рівномірна послідовність елементів конструкції (ритм), пластика об'ємів, фактура і колір матеріалів, що застосовуються для опорядження. Від початку будівництва в стародавні часи і до сьогоднішнього дня архітектурні форми і стилі весь час змінювались. Здебільшого це відбувалось не за рахунок зміни форми будівлі, а внаслідок зміни її інтер'єра. Під поняттям «інтер'єр» розуміємо вигляд приміщення в будинку після його опорядження, тобто естетику і кольорову гамму фарбування і оздоблення, розміщення в ньому обладнання, меблів, картин, квітів тощо.

Основи теорії архітектури заклав у IIпол. 1 ст. до н.е. римський інженер Вітрувій у трактаті «10 книг про архітектуру». Він висунув 3 вимоги до споруджуваної будівлі: міцність, корисність, краса.

За призначенням архітектуру поділяють на типи:: житлова, суспільно-громадська(культові будівлі, видовищні, адміністративні), промислова(виробничі транспортні торгівельні споруди).

Складовою частиною архітектури є садово-паркове мистецтво – оформлення парків, скверів, бульварів.

Архітектурний стиль – сукупність функціональних і художніх рис архітектури.

 

Романський стиль поширений був у Європі в 12-13 ст. Споруди цього стилю відзначалися важкими формами і масивністю(Замки, міські оборонні споруди, монастирі. В такому стилі були збудовані: Успенський, Борисо-глібський собори, Кирилівська церква в Києві.На відміну від романського, готичне мистецтво «пропагує» інтерес до людських почуттів, звертається до краси реального світу, повертається до індивідуальності Готичне мистецтво е символом квітучих торговельних І ремісничих міст-комун, що домоглися популярності й самостійності усередині феодального світу. Грандіозні готичні собори вирізнялися висотою, місткістю, ошатністю, видовищним і багатим декором. Для готичного стилю характерні гострі споруди, зі стрілчастими склепіннями, безліч кам'яного різьблення і скульптурних прикрас. Важко знайти слова, щоб описати пишноту, багатство й стрункість готичного собору. Нескінченні стріли веж і башточок вимпергів, фіалів і загострених арок тягнуться вгору. Віктор Гюго називав готичні споруди кам’яною симфонією.

Ренесанс – стиль сприйняв багато елементів в архітектурі ст. Греції і Римі. Характерні спокійні композиції, досконалість худ. Форм, наріжні пілястри – схожі на колони виступи на поверхні стіни. Найв. Досягнення укр.. ренесансу зосереджені у 4 будівлях Львова (Успенська церква, вежа і дім купця Корнатка, Трисвятительська каплиця).

Барокко – (химерний). Осн. Риси: урочиста піднесеність, грандіозність, схильність до композицій(будівлі К.П. лаври, Маріївський палац, Троїцький собор в Чернігові, Богоявленська церква в Києві).

Рококо – характерні химерність і фантастичність декоративних мотивів ві вишуканість форм. На зміну вважким і громіздким формам барокко при ходять легкі, делікатніші і граціозніші(Андріївська церква, собор Св.Юра у Львові, церква в Холмі і Козельці).

Класицизм – зразком для цього стилю було класичне мистецтво ст.Греції і Риму. Часи класицизму більша увага приділялася чіткій організації, внутрішнього простору будівель, освітленню і вентиляції(універ. У Києві, Буд. Ради Міністрів(Фомін і Амбросимов, буд. Верховної Ради – Заболдотний).

Модерн – (найновіший, сучасний). Архітектори цього стилю відмовились від канон і форм класичної архітектури. В осн. Покладено динамічність форм, вигадливість зображення, використання залізних конструкцій.(Критий ринок в Києві, Будинок з химерами Городецького. Укр. Модерн Краєзнавчий музей в Полтаві Кричевського, Будинок худ. Школи у Харкові).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1425 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2264 - | 2037 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.