Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правила ведення й оформлення щоденника. на засіданні навчально-методичної ради




ЗАТВЕРДЖЕНО

на засіданні навчально-методичної ради

Національного транспортного університету

Протокол №___ від «___»_________2013 р.

Перший проректор, професор

__________________ БІЛЯКОВИЧ М.О.

 

 

Київ 2013

 

Методичні вказівки та програма проведення виробничої практики для студентів денної форми навчання напряму 6.030504 «Економіка підприємства»згідно з навчальним планом нормативної частини обов’язкової професійної та практичної підготовки. / Укл. проф. Л.С. Козак, ст.викл. Петровська С.І., ас. Гребельник Є.С., ас. Василик О.В.

 

ЗМІСТ

1. Загальні положення організації проходження виробничої практики

2. Програма виробничої практики

2.1. Мета та завдання виробничої практики

2.2. Зміст виробничої практики та порядок захисту звіту

3. Оформлення результатів проходження виробничої практики та її захист

4. Критерії оцінки студента під час проходження навчальної практики

Додаток І Зразок титульного листа

Додаток 2 Зразок заповнення щоденника практики

 

 

1. Загальні положення організації проходження виробничої практики

 

Виробнича практика є невід'ємною частиною навчальної програми студентів третього та четвертого курсів напряму 6.030504 "Економіка підприємства".

Завдання практики – ознайомити студента з основними напрямами діяльності транспортного підприємства та особливостями управління підприємством на прикладі реально функціонуючих підприємств.

З розвитком ринкових відносин різко зростають вимоги до виробничо-практичної підготовки студентів, укріплення зв'язків вищої школи з виробництвом.

Сучасний фахівець повинен мати професійну теоретичну підготовку, навички практичної роботи в умовах ринкової економіки, застосовувати і здійснювати на сучасному рівні наукові, інженерні та організаційні рішення, а також вміти робити економічний аналіз виробничо-господарчої діяльності.

Поставлені задачі реалізуються не тільки шляхом раціональної взаємодії теоретичного та практичного навчання майбутніх фахівців, а й шляхом самостійного вивчення виробництва під час проходження виробничої практики.

Мета практики – закріпити та поглибити одержані студентами у вузі теоретичні знання, розширити технічний та економічний кругозір, надбати практичних навичок, що необхідні для майбутньої самостійної діяльності. Робота у виробничих умовах дає студентам змогу оволодіти досвідом роботи інженерно-технічного персоналу.

До початку проведення практики керівництво університету укладає угоду з відповідними підприємствами.

Перед направленням на практику кафедра проводить зі студентами виробничу нараду, на якій роз'яснюється мета, завдання і зміст програми виробничої практики, студенти зобов'язані пройти інструктаж з техніки безпеки.

Студенти, які не виконали програму практики, зобов’язані пройти практику повторно в термін, встановлений деканатом.

Об'єктами практики є транспортні підприємства.

Керують практикою призначені викладачі кафедри. Від підприємства керівництво практикою очолюють фахівці, призначені керівником підприємства.

На весь період практики студенти підпорядковуються адміністрації організації і виконують встановлені там правила внутрішнього розпорядку та правила техніки безпеки на виробництві.

Контроль за роботою студентів на практиці, навчальне, методичне керівництво щодо виконання індивідуального завдання здійснюються керівниками практики від кафедри; загальне керівництво і контроль за ходом практики – завідуючим кафедрою.

Під час проходження виробничої практики кожний студент зобов'язаний вести робочий щоденник, в якому коротко записує всі види робіт, виконані на виробництві, а також керівником практики від виробництва дається відгук. На основі щоденних записів у робочому щоденнику та зібраних матеріалів кожний студент безпосередньо на виробництві складає індивідуальний звіт з практики. У звіті наводиться характеристика об'єкту практики, напрямок і характер діяльності підприємства. У звіті з практики висвітлюються усі питання, передбачені завданням і програмою практики. Звіт з практики необхідно ілюструвати таблицями, схемами, графіками та діаграмами. Звіт виконується згідно з вимогами технічної документації.

По закінченню практики студент представляє на кафедру робочий щоденник і звіт з практики, підписаний керівником практики від виробництва і завірений печаткою організації (підприємства).

Залік з практики приймають керівники практики від кафедри у встановлені терміни.

Контроль за роботою студентів на практиці, навчальне, методичне керівництво щодо виконання індивідуального завдання здійснюються керівниками практики від кафедри та виробництва; загальне керівництво і контроль за ходом практики – завідуючим кафедрою.

Студенти, які не виконали програму практики, зобов’язані пройти практику повторно в термін, встановлений деканатом.

2. Програма виробничої практики

2.1. Мета та завдання виробничої практики

 

Виробнича практика призначена для практичної підготовки студентів до самостійної роботи в сучасних умовах на підприємствах галузі, а також для поглиблення та розширення знань з теоретичних дисциплін. Задачі практики включають:

- вивчення організаційної структури транспортного підприємства та функціонального призначення підрозділів;

- ознайомлення з економічною діяльністю підприємства та роботою його економічних підрозділів;

- вивчення документообігу транспортного підприємства;

- отримання навичок заповнення первинних обліково-звітних
документів транспортного підприємства;

- оволодіння первинними навиками професійної діяльності.

В результаті проходження виробничої практики студент повинен:

- знати структурну організацію транспортного підприємства та функції підрозділів, принципи організації автомобільних перевезень;

- виконувати операції заповнення, введення, обробки масивів даних створених на основі первинних обліково-звітних документів транспортного підприємства;

- вміти виконувати основні операції професійної діяльності.

Зміст виробничої практики студента:

1. Теоретичні засади функціонування транспортного підприємства

2. Організаційна структура транспортного підприємства

3. Техніко-економічний аналіз показників діяльності транспортного підприємства

4. Економічне обґрунтування підвищення ефективності діяльності транспортного підприємства

Теоретичні засади функціонування підприємств викладають провідні фахівці підприємства. На цьому етапі студенти мають ознайомитись з організаційно-правовими, інформаційними та економічними аспектами створення та функціонування підприємств.

У ході ознайомлення з діяльністю транспортних підприємств необхідно скласти базову характеристику підприємства. До неї відносяться:

- Назва підприємства транспортної галузі;

- Місце розташування;

- Реквізити;

- Ліцензія на здійснення діяльності;

- Рік утворення підприємства;

- Засновники підприємства;

- Форма власності.

Розробку організаційної структури підприємства необхідно здійснювати схематично, з письмовим доповненням після неї. Важливим етапом є ознайомлення зі структурою управління, штатним розкладом, посадовими інструкціями працівників, визначення меж відповідальності кожного з них. Студенти мають звернути увагу на підпорядкованість та коло повноважень керівників різних рівнів та охарактеризувати вертикальний поділ організаційної структури управління на підприємстві.

Керівник практикою може внести зміни у програму практики згідно з порядком, встановленим в університеті.

Після закінчення практики студенти подають звіт про практику та щоденник практики (Додаток 2).

Звіт про проходження виробничої практики складається у письмовому вигляді. В ньому міститься опис і характеристика підприємств, основні напрямки його діяльності.

Обсяг звіту – 25-30 сторінок на стандартному формату А4.

За результатами практики студента та звіту з практики, керівником практики від вищого навчального закладу виставляється диференційований залік.

2.2.Зміст виробничої практики та порядок її захисту

 

В процесі проходження практики студент знайомиться з структурою, та роботою підрозділів пасажирського або вантажного АТП, автовокзалу, інших підприємств.

Студент повинен вивчити схему документообігу первинних обліково-звітних документів підприємства та навчитись їх заповнювати.

Під час виробничої практики студент заповнює інформаційні масиви баз даних на основі документів транспортного підприємства, знайомиться з використанням інформаційних технологій для обробки документів та баз даних; отримує навики по введенню, обробці та формуванню економічної інформації.

В процесі проходження виробничої практики студент, використовуючи підготовку, отриману під час навчання, відпрацьовує навики роботи з інформаційними технологічними системами на транспорті.

Розглянемо більш детально зміст виробничої практики (зміст практичної діяльності):

1. Теоретичні засади функціонування транспортного підприємства.

Назва транспортного підприємства. Місце розташування. Реквізити. Ліцензія на здійснення транспортних послуг. Рік утворення підприємства. Засновники підприємства. Форма власності.

2. Організаційна структура транспортного підприємства.

Структура управління. Штатний розклад. Посадові інструкції працівників, визначення відповідальності. Вертикальний поділ організаційної структури управління на підприємстві.

3. Техніко-економічний аналіз показників діяльності транспортного підприємства.

Оцінка виробничої бази підприємства. Оцінка основних фондів підприємства. Структура персоналу підприємства. Оцінка рівня заробітної плати та фонду оплати праці на підприємстві. Оцінка доходу, витрат та прибутку підприємства. Оцінка прибутковості підприємства. Структура та динаміка основних показників діяльності підприємства. Аналіз фінансового стану транспортного підприємства

4. Економічне обґрунтування підвищення ефективності діяльності транспортного підприємства.

Розрахунок економічної ефективності та економічного ефекту від запропонованих заходів для транспортного підприємства.

Під час проведення цієї практики студент повинен оволодіти навиками проведення техніко-економічного аналізу роботи транспортного підприємства, проаналізувавши фінансову звітність підприємства.

Об’єктами практики є транспортні підприємства, автотранспортні підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажу, відділи з організації та надання послуг різним підприємствам, експедиційні, логістичні послуги.

Фінансова звітність визначена Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку (П(С)БО) як бухгалтерська звітність, яка відображає фінансовий стан підприємства і результати його діяльності за звітний період. Метою такої звітності є забезпечення загальних інформаційних потреб широкого кола користувачів, які покладаються на неї як на основне джерело фінансової інформації під час прийняття економічних рішень.

Для прийняття економічних рішень користувачами фінансових звітів необхідна інформація про фінансовий стан, результати діяльності та зміни у фінансовому стані підприємства. Зазначені інформаційні потреби обумовили склад фінансової звітності. За П(С)БО, до неї відносяться:

* баланс;

* звіт про фінансові результати;

* звіт про рух грошових коштів;

* звіт про власний капітал;

* примітки до звітів.

Інші звіти (звернення ради директорів до акціонерів, звіт керівництва підприємства, звіт аудитора тощо), які включені до звітності підприємства, не є фінансовою звітністю.

Система показників ефективності діяльності підприємства наведена в таблиці 1.1.

Таблиця 1.1.

Система показників ефективності діяльності підприємства

Узагальнюючі показники Показники ефективності використання  
праці (персоналу) виробничих фондів фінансових коштів
• Рівень задово- • Темпи зростання   • Загальна фондо   • Оборотність  
лення потреб ринку   • Виробництво чистої продукції на одиницю витрат ресурсів   продуктивності праці •Частка приросту продукції за рахунок зростання продукти­вності праці   віддача (за обсягом продукції) • Фондовіддача активної частини основних фондів   оборотних коштів   •Рентабельність оборотних коштів  
• Прибуток на   •Відносне вивіль • Рентабельність   • Відносне вивіль-  
одиницю витрат виробництва нення працівників   основних фондів   нення оборотних коштів  
• Витрати на оди- ницю товарної про- дукції •Коефіцієнт використання корисного фонду робочого часу   • Фондомісткість одиниці продукції • Матеріаломісткість одиниці продукції   • Питомі капітальні вкладення (на одиницю приросту потужності або про дукції)    
• Частка приросту продукції за рахунок інтенсифікації виробництва • Трудомісткість продукції   використання найважливіших видів сировини й матеріалів   • Рентабельність інвестицій  
• Народногоспо дарський ефект використання одиниці продукції • Зарплатомісткість одиниці продукції   • Строк окупності вкладених інвестицій

 

Прибутковість підприємства характеризується сумою прибутку та рівнем рентабельності. Рівень рентабельностівизначається як відношення прибутку від реалізації (Pr) до собівартості продукції () (робіт, послуг).

Усі дані беруться із ф. 2 – «Звіт про фінансові результати та їх використання».

У процесі аналізу вивчається, як змінюються протягом певного періоду значення прибутку від реалізації, чистого прибутку, рівня рентабельності, розглядаються фактори, що приводять до їх зміни.

Крім того, вивчається вплив на балансовий прибуток підприємства таких показників, як виручка від реалізації, ПДВ, акцизний збір, собівартість реалізованої продукції, а також прибуток (збиток) від іншої реалізації та позареалізаційних операцій.

Необхідним елементом аналізу є дослідження результатів фінансової діяльності та напрямків використання прибутку.

Аналізу підлягає розподіл прибутку звітного та попереднього років, який відображений у ф. 2.

У тому разі, коли підприємство збиткове, можна зробити висновок про відсутність джерела поповнення власних коштів підприємства для ведення ним нормальної господарської діяльності.

За наявність збитку попереднього або звітного року співвідношення в % для відповідної графи не розраховується. Аналізується тільки відхилення по статтях використання прибутку.

Якщо на виробничий розвиток спрямовано менше 30% чистого прибутку, необхідно встановити об'єктивність причин такого розподілу, а також звернути увагу на розподіл прибутку "на інші цілі".

Якщо підприємство використало прибутку більше, ніж його отримало, то у цьому випадку необхідно звернути увагу, які саме статті витрат призвели до збитку.

В результаті проведеного техніко-економічного аналізу роботи транспортного підприємства студент повинен надати стислу характеристику його стану, звернувши увагу на перспективи розвитку, визначити найбільш рентабельні та перспективні напрями розвитку, запропонувати свої пропозиції щодо підвищення ефективності його роботи.

3.. Оформлення результатів проходження виробничої практики та її захист

Після завершення виробничої практики студенти подають на кафедру (безпосередньо керівнику практики) для перевірки таку документацію:

- звіт про виконання програми виробничої практики;

- підписану та завірену керівником транспортного підприємства, де відбувалася практика, характеристику, складену за результатами діяльності студента-практиканта;

- щоденник практики.

Звіт про проходження практики оформлюють за загальними вимогами щодо творчої роботи студентів на стандартних аркушах (обсяг — щонайменше 25-30 аркушів) за таким планом:

- титульна сторінка (див. додаток);

- вступ (резюме практичної діяльності);

- зміст звіту;

- розкриття змісту техніко-економічного аналізу практичної діяльності транспортного підприємства відповідно до розділів програми практики;

- висновки і пропозиції;

- додатки;

- щоденник практики.

Звіт повинен бути конкретним та стислим і обов'язково містити графічний матеріал (схеми, таблиці, рисунки, діаграми, графіки), який наочно розкриває суть виконаної роботи і особливо результати виконаного управлінського та економічного дослідження.

Додатками до звіту можуть бути зразки зібраних первинних документів (організаційних, господарських, ділових), аналітичні таблиці, схеми та інші матеріали, що характеризують господарську діяльність організації.

Звіт перевіряє і затверджує керівник практики від кафедри економіки НТУ.

Основні документи про практику студентів (звіт про роботу, характеристика, щоденник практики) підписує керівник бази практики, після цього зазначені документи завіряються печаткою і передаються для оцінювання викладачеві - керівнику виробничої практики від навчального закладу.

В останній день практики керівник практики від ВУЗу оцінює результати виробничої практики студента шляхом виставлення диференційованого заліку.

Вимоги до оформлення звіту по виробничій практиці

Віндивідуальному звіті по виробничій практиці повинні бути наведені матеріали, які підтверджують виконання студентом програми практики в повному обсязі.

Звіт складається з дотриманням вимог ДСТУ 3008-95 "Документація. Звіт у сфері науки і техніки".

Звіт оформлюють на аркушах білого паперу формату А4.

При машинописному способі на сторінці вміщувати на більше 40 рядків (1,5 інтервали).

Усі сторінки звіту нумеруються і скріплюються обкладинкою.

У вступі наводяться мета практики та її задачі.

В основній частині послідовно висвітлюються питання наведені у розділі "Зміст практики", а також результати роботи виконаної за індивідуальним завданням.

Вказують значення економічної інформації при роботі транспортного підприємства та основні напрямки використання сучасних інформаційних технологій для обробки економічної інформації.

Загальний обсяг звіту повинен складати 25-30 сторінок.

Заголовки розділів слід розташовувати посередині рядка і друкувати великими літерами не підкреслюючи, без крапки в кінці. Розділи звіту повинні мати порядкову нумерацію в межах звіту позначатися арабськими цифрами без крапки, наприклад 1, 2, 3, і т.д.

Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів слід починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці.

Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного нового розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою, після номеру підрозділу крапку не ставлять, наприклад 1.1, 1.2, і т.д.

Пункти повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з номеру розділу, порядкового номеру підрозділу та порядкового номеру пункту, відокремлених крапками, після номера пункту крапку не ставлять, наприклад 1.1.1, 1.1.2 і т.д.

Абзацний відступ повинен дорівнювати п'яти знакам.

Сторінки звіту нумеруються арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації продовж усього тексту звіту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Ілюстрації і таблиці слід розміщувати у звіті безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. Назва ілюстрації розміщується під ілюстрацією після слова "Рисунок", його номер – через тире. Вона починається з великої літери. Наприклад "Рисунок 3.1 - Схема розміщення". Ілюстрації нумеруються арабськими цифрами в межах розділу. Номер ілюстрації складається з номеру розділу і порядкового номеру ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад, рисунок 3.2 - другий рисунок третього розділу. Заголовок таблиці розташовується над таблицею після слова "Таблиця", номера таблиць через тире.

Заголовок таблиці починають з великої літери. В кінці заголовка крапка не ставиться. Слово "Таблиця" - вказується один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть: "Продовження таблиці" - з зазначенням номера таблиці. Таблиці нумеруються арабськими цифрами в межах розділу. Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, Таблиця 2.1 - перша таблиця другого розділу.

Формули розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки. Формули у звіті слід нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу і порядкового номера формули відокремлених крапкою, наприклад, формула (1.3) - третя формула першого розділу. Номер формули зазначають на рівні формули в дужках у крайньому правому положенні на рядку.

Посилання в тексті звіту на джерела слід зазначити порядковим номером за переліком посилань, виділеними двома квадратними дужками, наприклад, "у роботах 1 — 7". Перелік посилань наводять у кінці звіту, починаючи з нової сторінки. Джерела переліку посилань подають у порядку з яким вони вперше згадуються в тексті.

Додатки оформляються на наступних сторінках звіту, після переліку посилань. Додаток повинен мати заголовок, надрукований вгорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої повинно бути надруковано слово "Додаток" — і велика літера означає додаток. Кожен новий додаток починається з нової сторінки. Додатки слід позначати великими літерами української абетки, за винятком літер г, є, з, і, ї, й, о, ч, ь, наприклад, Додаток А.

4. Критерії оцінки студента під час проходження виробничої практики

 

Підсумковою формою контролю отриманих практичних навичок є захист звіту. Оцінювання набутих навичок студентів здійснюється відповідно до «Положення про порядок оцінювання знань студентів з урахуванням вимог болонської декларації», ухваленого Вченою радою університету від 12.04.2007 р. (протокол №7), на основі результатів поточної успішності і підсумкового контролю.

Позитивний результат оцінювання навичок набутих під час практики складає від 60 до 100 балів за шкалою оцінок якості засвоєння навчально-практичного матеріалу:

- студент виконав увесь обсяг роботи за програмою практики;

- усі види робіт проведені на високому організаційному рівні;

- проводити аналіз і розрахунок економічних показників;

- проводити маркетингові дослідження;

- планувати витрати підприємства та його підрозділів, обчислювати калькуляцію одиниці продукції;

- якісно підготував звітну документацію, здав її у належний термін.

 

Таблиця 1.2.

Шкала оцінок якості набутих практичних навичок студента

(Шкала оцінювання: національна та ECTS)

Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою
для екзамену, курсового проекту (роботи), практики для заліку
90 – 100 А відмінно     зараховано
82-89 В добре
74-81 С
64-73 D задовільно
60-63 Е
35-59 FX незадовільно з можливістю повторного складання не зараховано з можливістю повторного складання
0-34 F незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

 

Студент, який отримав від 35 до 59 балів (рівень засвоєних практичних навичок свідчить про вміння студента виконувати завдання на практиці на рівні репродуктивного мислення, адже зроблені невірні формулювання та значні помилки у висвітленні основних аспектів проблеми, що розглядаються при проведенні практик, свідчать про незнання студентом більшості понять і категорій, йому дозволяється двічі повторно скласти звіт.

Студент, який отримав від 1 до 34 балів – студент не здатний практично підтвердити рівень отриманих знань, не має уявлення про проблеми, що відповідають сучасності на підприємстві і потребує повторного оброблення матеріалу.

 

 

Додаток 1

Зразок титульного листа

Міністерство освіти і науки України

Національний транспортний університет

Кафедра економіки

 

Звіт

з виробничої практики

__________________________________

(назва підприємства)

 

 

Виконав студент групи _______

ПІБ________________________

Перевірив викладач:__________

 

Київ 20____

 

Додаток 2

Зразок заповнення щоденника практики

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ

_______________________________ виробнича ____________________________

(вид і назва практики)

студента __ Іванова Івана Івановича _______________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

Інститут, факультет_ Факультет економіки менеджменту і права _______________

 

освітньо-кваліфікаційний рівень_ бакалавр _______________________________

 

напрям підготовки ___ Економіка підприємства, Міжнародна економіка _________

 

спеціальність_________________________________________________________

(номер,назва)

____ 3,4 _______ курс, група __ 1, 2 _______________________________________

 

 

НАПРАВЛЕННЯ НА ПРАКТИКУ

 

Студент_____ Іванов Іван Іванович __________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

прибув на підприємство, організацію, установу

__________ АТП - № 7 ____________________________________________

 

 

Печатка

підприємства, організації, установи "___" ____________________ 20___ року

 

____________ ________________________________________________

(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)

 

Вибув з підприємства, організації, установи

 

Печатка

Підприємства, організації, установи "___" ____________________ 20___ року

 

_____________ _______________________________________________

(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)

 

1. Основні положення практики

1.1. Студент довідбуття на практику повинен пройти інструктаж керівника практики та:

— направлення на практику;

— індивідуальні завдання з практики;

— оформлений щоденник, який заповнюється під час практики.

1.2. Студент, прибувши на підприємство, повинен подати керівникові від підприємства щоденник, пройти інструктаж з техніки безпеки й пожежної профілактики, ознайомитися з робочим місцем, правилами експлуатації устаткування та уточнити план проходження практики.

1.3. Під час проходження практики студент забов‘язаний суворо додержувати правил внутрішнього розпорядку підприємства.

1.4. Звіт про практику студент складає відповідно до календарного графіка проходження практики й додаткових вказівок керівників практики від ВНЗ.

1.5. Практика студента оцінюється за школою ECTS і враховується при призначенні стипендії нарівні з іншими дисциплінами навчального плану.

1.6. Студент, що не виконав вимог практики без поважних причин, відраховується з навчального закладу.

Якщо програма практики не виконана з поважної причини, то надається можливість студенту пройти практику повторно за визначеним терміном. Під час захисту звіту, при отриманні негативного відгуку про роботу або незадовільної оцінки, надається можливість повторного захисту.

 

Правила ведення й оформлення щоденника

 

2.1. Щоденник − основний документ студента під час проходження практики.

2.2. Під час практики студент щодня коротко повинен записувати в щоденник усе, що він зробив за день для виконання календарного графіка проходження практики.

2.3. Після закінчення практики щоденник разом із звітом має бути переглянутий керівниками практики, які складають відгуки та підписують щоденник із звітом.

2.4. Оформлений щоденник разом зі звітом студент повинен здати на кафедру.

Без заповненого щоденника практика не зараховується.

 

 

3. Календарний графік проходження практики

№ з/п Назви робіт Тижні проходження практики Відмітки про виконання
1 2 3 4 5
               
1. Ознайомлення з транспортним підприємством. Історія підприємства. Ознайомлення з організаційною структурою підприємства. Структура основних та оборотних засобів, баланс підприємства. Аналіз фінансових показників. Баланс підприємства.            
2. Розрахунки коефіцієнтів стану основних засобів.            
3. Здійснення планової діяльності.            
4. Правові основи діяльності. Політика оплати праці та соціального захисту.            
5. Виконання індивідуального завдання та оформлення звіту.            
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

 

Керівники практики

від вищого навчального закладу ______ ______________

(підпис) (прізвище та ініціали)

 

від підприємства, організації, установи ______ ______________

(підпис) (прізвище та ініціали

 

 

4. Відгук і оцінка роботи студента на практиці

_______________________________________________________

(назва підприємства, організації, установи)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Керівник практики від підприємства, організації, установи ______________

 

__________ _____________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Печатка

"___" __________________ 20 __ року

 

 

5. Висновок керівника практики від вищого навчального





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1159 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2531 - | 2231 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.