Загальні положення
Завдання виробничо-технологічної практики – удосконалення знань і навичок з спеціальності: перевірка самостійної роботи майбутнього спеціаліста в умовах конкретного виробництва, підготовка і збір матеріалів для переддипломної практики та дипломного проекту, набуття навичок організаційної роботи, а також практичних навичок керівництва трудовим колективом при виконанні конкретних виробничих планів і завдань, вивчення досвіду організації інженерно-технічної служби і набуття навичок раціонального використання, зберігання і обслуговування ЕОМ. Вивчення організаційно-економічних основ підприємства. Поглиблення економічних знань з планування, оперативного керівництва, обліку й аналізу ефективності використання ЕОМ.
Практика проводиться в підприємствах, науково-виробничих об’єднаннях та інших організаціях студентом-практикантом дублером техніка-програміста.
Керівництво організації надає допомогу студентам у виконанні програми, збору матеріалів для переддипломної практики та дипломного проектування.
При наявності в організації вакантних місць, студенти можуть зараховуватись на штатні посади при умові, що робота на цих посадах буде задовольняти вимоги програми практики.
Керівництво виробничо-технологічною практикою з боку навчального закладу здійснюється викладачами спеціальних дисциплін шляхом бесіди зі студентами, надання їм теоретичної і методичної допомоги у введенні щоденника-звіту.
Щоденний контроль за виконанням програми практики здійснює керівник практики від організації шляхом перевірки і оцінки якості праці практикантів і виявлення рівня набутих ними навичок. Зауваження і вказівки керівників практики від навчального закладу і організації заносяться в щоденник-звіт і враховуються при загальній оцінці практики.
Після проходження практики студенти повинні вміти:
Самостійно складати план роботи, графіки експлуатації і обслуговування ЕОМ та обладнання до них, застосовувати передові програмні і апаратні технології, створювати нові програмні продукти для організації (підприємства чи господарства), керувати організаційною роботою комп’ютерних відділень, оформляти первинну документацію по обліку і звітності, забезпечувати безпеку проведення робіт, контролювати їх якість і визначати причини браку. Приймати обґрунтовані управлінські рішення.
Під час виробничо-технологічної практики студенти ведуть щоденник-звіт. В ньому висвітлюється вся виконана робота, власні спостереження, критичний аналіз виробництва, зауваження, висновки і пропозиції, схеми, графіки, креслення.
Щоденник-звіт по закінченні практики подається у навчальний заклад з висновками керівника практики від організації (господарства, підприємства).
Звіт за практику захищається студентами перед комісією, що призначається директором, до складу якої входять викладачі спеціальних дисциплін, а також, по можливості, керівники практик від баз практик.
Виробничо-технологічна практика по спеціальності
„Обслуговування програмних систем і комплексів”
Примірний розподіл часу
Назва роботи | Кількість днів | |
Ознайомлення з організацією (підприємством, господарством) | ||
Робота техніком-програмістом | ||
Оформлення щоденника-звіту | ||
Всього |
Ознайомлення з організацією
Ознайомлення з організацією (підприємством, господарством), його матеріально-обчислювальною базою, фінансово-економічною діяльністю.
Бесіда з керівниками організації і головним інженером, інструктаж з техніки безпеки і режиму праці.
Ознайомлення з короткою характеристикою організації, вимогами щодо трудової дисципліни.
Ознайомлення з внутрішньо-організаційним плануванням, організацією праці та її нормуванням, оплатою і стимулюванням з фінансовим станом, новими організаційними формами праці, основними техніко-економічними показниками організації та її підрозділів.