Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема: Гендерні характеристики особистості (гендерна ідентичність, гендерні стереотипи та гендерні ролі) (4 год.)




Факультет дошкільної освіти та практичної психології

Кафедра дошкільної освіти

 

РОБОЧА ПРОГРАМА

з курсу “Гендерна освіта в сім’ї”

для студентів V курсу відділення “Дошкільна освіта”

 

Слов’янськ – 2008


Структура залікового кредиту курсу

Тема Кількість годин, відведених на:
  Лекції Практичні заняття Самостійну роботу
Змістовий модуль 1. Вступ до теорії гендеру
Тема 1. Поняття «гендер» та гендерний підхід у сучасних суспільних науках. Гендерні дослідження      
Тема 2. Гендерні аспекти соціалізації      
Тема 3. Гендерна освіта      
Тема 4. Гендерний підхід у педагогіці      
Змістовий модуль 2. Гендер у сім’ї та сімейному вихованні  
Тема 1. Сім’я як гендерна система: традиції та сучасність      
Тема 2. Гендерні відносини у родині      
Тема 3. Гендерні аспекти сімейного виховання      
Тема 4. Сучасні підходи до виховання майбутнього сім’янина      
Усього годин:      

Теми семінарських і практичних занять

Семінарське заняття № 1.

Тема: Поняття гендер та гендерний підхід у сучасних гуманітарних науках (2 год.).

Мета: поглиблене ознайомлення з концепцією гендеру в гуманітарних науках, основними напрямками гендерних досліджень; занурення у відповідне термінологічне поле.

Хід заняття:

1. Стать та гендер у системі сучасного наукового знання.

2. Основні терміни гендерної теорії.

3. Міждисциплінарний характер гендерних досліджень.

4. Дослідження гендерних уявлень студентів (анкетування, вправи).

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Семінарське заняття № 2.

Тема: Особливості гендерної соціалізації (2 год.).

Мета: актуалізація та доповнення знань теорій, механізмів та засобів конструювання гендеру, сутності гендерної ідентичності та гендерної ролі, ролі гендерних стереотипів у процесі соціалізації, усвідомлення ролі соціальних інститутів у гендерній соціалізації особистості, їх впливу на формування гендерних установок, стереотипів, уявлень.

Хід заняття:

1. Обговорення сутності та змісту основних базових понять, які студенти отримали на лекції.

2. Групова дискусія: аналіз перевагта недоліків стереотипу«Чоловік годувальник та професіонал, жінка – берегиня сімейного вогнища та вихователька дітей»; шляхи та засоби подолання гендерних стереотипів.

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Практичне заняття № 3, 4.

Тема: Гендерні характеристики особистості (гендерна ідентичність, гендерні стереотипи та гендерні ролі) (4 год.).

Мета: поглиблення знань щодо механізмів виникнення та трансляції гендерних стереотипів, освоєння гендерних ролей у реальній життєвій практиці, формування критичного погляду на гендерні стереотипи, здатності виявляти та усвідомлено аналізувати їх у різних сферах життя, в тому числі і сімейній, формування особистісної гендерної позиції студента.

Хід заняття:

1. Поняття тендерного стереотипу, їх види та приклади. Поняття гендерної ролі.

2. Самодіагностика гендерної ідентичності та схильності студентів до того чи іншого гендерного стереотипу, визначення їх впливу на поведінку, соціально-психологічний аналіз власної гендерної ролі.

3. Підведення підсумків заняття.

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 444 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

3179 - | 2786 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.