Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Практичне заняття № 5, 6




Тема: Роль сім’ї у гендерній соціалізації дитини. Гендерні аспекти сімейного виховання (4 год.).

Мета: поглиблене ознайомлення із сучасними науковими даними у галузі гендерних стосунків (подружжя, батьки-діти) у родині, з особливостями гендерних батьківських ролей, можливостями і підходами подолання у сімейному вихованні гендерних стереотипів, шляхами і засобами поширення гендерного репертуару дитини; формування умінь гендерного аналізу виховних засобів, оволодіння уміннями проводити просвітницьку роботу, використовувати адекватні методики.

Хід заняття:

1. Соціальне конструювання інституту батьківства. Культурно-історична динаміка материнських та батьківських функцій.

2. Роль батька і матері у вихованні дитини.

3. Особливості виховного впливу батьків за статевою ознакою.

4. Виховання хлопчиків та дівчаток у родині.

5. Гендерні стереотипи у використанні іграшок, виховного потенціалу праці, дитячої гри.

6. Шляхи та засоби підвищення гендерної компетентності батьків та подолання хибних уявлень про гендер. Розробка програми гендерної освіти батьків.

Практичні завдання:

1. Проектування гендерно-нейтрального розвивального середовища у родині, спрямованого на задоволення індивідуальних потреб дитини.

2. Розв’язання педагогічних ситуацій з позицій гендеру.

3. Гендерний аналіз казки «Царевна-лягушка» та оцінка традиційних та нетрадиційних тендерних моделей поведінки.

4. Порівняльний аналіз жіночого сценарію на прикладі мультфільмів «Русалочка» та «Мулан».

5. Написання есе «Проблема виховання чоловіка як майбутнього батька в сучасному суспільстві».

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Практичне заняття № 7.

Тема: Виховання майбутнього сім’янина як проблема гендерної освіти (2 год.).

Мета: усвідомлення студентами значущості підготовки до сімейного життя взагалі та виконання батьківських та материнських ролей, сприяння становленню у майбутніх вихователів та батьків гендерної толерантності та гендерної сприйнятливості, рефлексування студентами своєї ролі як майбутнього сім’янина.

Хід заняття:

1. Узагальнення набутих у процесі вивчення курсу гендерних знань.

2. Проведення тренінгового заняття «Щаслива сім’я – алгоритм побудови»

3. Написання твору-роздуму «Моя сім’я у майбутньому (через 15 років)».

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

 


Завдання для самостійної роботи (обов’язкові) – 20 б.

ЗМ 1.

1. Складання глосарію за змістом курсу – 8 б.

2. Добірка пакету теоретичних і практичних матеріалів із зарубіжної та вітчизняної психолого-педагогічної літератури до означених тем курсу – 8 б.

ЗМ 2.

3. Підготувати міні реферат за будь-якою темою (4б.):

- «Жіноча гендерна роль, норми, стереотипи та можливості їх подолання»;

- «Чоловіча гендерна роль, норми, стереотипи та можливості їх подолання»;

- «Шляхи та засоби подолань гендерної нерівності у сім’ї»;

- «Гендерні стереотипи у сімейних стосунках та їх подолання»;

- «Гендерні взаємини у сім’ї (чоловік-жінка, батьки-діти)»;

- «Гендерні стереотипи в дошкільній дитячій літературі».

 

Завдання для самостійної роботи (вибіркові) – макс. 30 б.

ЗМ 1.

1. Добірка та написання анотацій на науково-популярну літературу за змістом модулю – 5 б.

ЗМ 2.

2. Добірка та написання анотацій на науково-популярну літературу за змістом модулю – 5 б.

3. Проведення міні-досліджень на підставі інтерв’ю, бесід з дітьми, підлітками, молоддю, батьками, анкетування, спостережень, огляду практичних матеріалів за будь-яким напрямком:

- «Гендерні ролі в дитячій літературі (наприклад, у казках – як представлені чоловіки і жінки, хлопчики та дівчатка з позиції гендеру; якісний аналіз: сюжет казок, їх герої, моральні повчання)»;

- «Життєва стратегія: батько - син; мати – дочка» (порівняти вибір типів життєвого сценарію та зробити висновки);

- «Гендерні ролі в уявленнях представників трьох поколінь: прабатьки, батьки, діти» (кожне оцінюється 6 б.)

4. Підготувати консультацію для батьків: «Як виховувати в сім’ї хлопчика» - 4 б.; «Як виховувати в сім’ї дівчинку» - 4 б. у контексті завдань гендерної педагогіки.

5. Розробити творчий міні-проект «Співпраця дошкільного закладу з родиною у напрямку підвищення гендерної компетентності батьків» - 8 б.

6. Складання опорних конспектів за змістом тем модулю (користуватися джерелами, поданими у списку літератури) – 3 б. кожний).

7. Продовжити вислів: «Бути батьком – це…», «Бути матір’ю – це…». Проаналізувати специфіку батьківської та материнської виховної позиції. Які чинники сприяють вихованню усвідомленого батьківства у сучасної молоді? (твір-роздум – 4 б.).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 374 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2494 - | 2363 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.