Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕлоща ≥ об'Їм робочих прим≥щень, розм≥щенн€ робочих м≥сць
ѕрим≥щенн€, де знаход€тьс€ компТютери, повинне бути достатнЇ просторим ≥ добре пров≥трюваним. ћ≥н≥мальна площа на один комп'ютер Ц 6 м2, м≥н≥мальний об'Їм Ц 20 м3 [1], з урахуванн€м максимальноњ к≥лькост≥ ос≥б, що одночасно працюють у зм≥н≥.

¬≥конн≥ прор≥зи прим≥щень дл€ роботи з ¬ƒ“ мають бути обладнан≥ регульованими пристро€ми (жалюз≥, зав≥ски, зовн≥шн≥ козирки).

ƒл€ внутр≥шнього оздобленн€ прим≥щень з ¬ƒ“ сл≥д використовувати дифузно-в≥дбивн≥ матер≥али з коеф≥ц≥Їнтами в≥дбитт€ дл€ стел≥ 0,7...0,8, дл€ ст≥н 0,5...0,6. ѕокритт€ п≥длоги повинне бути матовим з коеф≥ц≥Їнтом в≥дбитт€ 0,3...0,5. ѕоверхн€ п≥длоги маЇ бути р≥вною, неслизькою, з антистатичними властивост€ми [2].

–обоче м≥сце з ѕ  повинне розташовуватис€ по в≥дношенню до в≥конних отвор≥в так, щоб природне св≥тло падало збоку, переважно зл≥ва.

 омп'ютер повинен бути встановлений так, щоб п≥дн€вши оч≥ в≥д екрану, можна було побачити самий в≥ддалений предмет в к≥мнат≥. ¬далим Ї розташуванн€ робочого м≥сц€, коли обличч€ оператора звернене до вх≥дного отвору. ћожлив≥сть перевести погл€д на дальню в≥дстань Ц один з найефективн≥ших способ≥в розвантаженн€ зоровоњ системи. —л≥д уникати розташуванн€ робочого м≥сц€ в кутках к≥мнати або лицем до ст≥ни Ц в≥дстань в≥д комп'ютера до ст≥ни повинна бути не меншого 1 м., екраном до в≥кна, а також лицем до в≥кна Ц св≥тло з в≥кна Ї небажаним навантаженн€м на оч≥. якщо комп'ютер все ж таки розм≥щений в кутку к≥мнати, або прим≥щенн€ маЇ вельми обмежений прост≥р, американськ≥ фах≥вц≥ рекомендують встановити на стол≥ велике дзеркало. « його допомогою легко побачити найдальш≥ предмети к≥мнати, розташован≥ за спиною оператора.

«а на€вност≥ дек≥лькох комп'ютер≥в в одн≥й к≥мнат≥ в≥дстань м≥ж екраном одного мон≥тора ≥ задньою ст≥нкою ≥ншого повинно бути не менше 2 м. ¬≥дстань м≥ж б≥чними ст≥нками двох сус≥дн≥х мон≥тор≥в повинна бути не менше 1,2 м. Ќе допускаЇтьс€ те, що маЇ в своЇму розпор€дженн≥ мон≥тор≥в екрани назустр≥ч один одному, тобто користувач не повинен мати в≥зуального контакту з екранами ≥нших дисплењв.

якщо розташуванн€ робочого м≥сц€ не забезпечуЇ усуненн€ в≥дблиск≥в на екран≥ мон≥тора, сл≥д виконати наступн≥ д≥њ:

- зм≥нити нахил екрану, повернути його так, щоб в≥н був перпендикул€рний св≥тловому потоку, що випром≥нюЇтьс€ люм≥несцентними лампами (див. рис. 8);

 

а б

 

–ис. 8. ѕовороти мон≥тора у вертикальн≥й (а) ≥

горизонтальною (б) площинах

- €кщо можливо, то пересунути предмети в к≥мнат≥, €к≥ в≥дбиваютьс€ на екран≥;

- зашторити в≥кна;

- вимкнути лампи осв≥тленн€ або спробувати опустити њх нижче (€кщо Ї така можлив≥сть).

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-10-01; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 473 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћюди избавились бы от половины своих непри€тностей, если бы договорились о значении слов. © –ене ƒекарт
==> читать все изречени€...

1624 - | 1428 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.