Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ќасл≥дки шк≥дливоњ д≥њ ѕ  на оператора
–есурси оператор≥в Ї вельми обмеженими ≥ в б≥льшост≥ випадк≥в не забезпечують високий р≥вень паралельноњ стратег≥њ управл≥нн€, оск≥льки при велик≥й к≥лькост≥ ≥ висок≥й швидкост≥ контрольованих процес≥в операторов≥ в≥дводитьс€ дуже маленький пром≥жок часу дл€ ухваленн€ адекватного р≥шенн€. –осте психолог≥чна напружен≥сть, зб≥льшуЇтьс€ в≥рог≥дн≥сть ухваленн€ нев≥рного р≥шенн€. ” цих умовах операторов≥, €кий керуЇ р≥зними процесами за допомогою комп'ютера, доводитьс€ практично пост≥йно знаходитис€ в стан≥ дискомфорту або стресу, що ослабл€Ї нервову систему ≥ може привести до р≥зних психолог≥чних захворювань, нервових зрив≥в, депрес≥њ.

≤нформац≥йний характер д≥€льност≥ накладаЇ ≥стотний в≥дбиток на природу д≥њ комп'ютера на орган≥зм працюючоњ людини. «начне навантаженн€ на центральну нервову ≥ зорову системи викликаЇ п≥двищенн€ нервово-емоц≥йноњ напруги, ≥, €к насл≥док, негативно впливаЇ на серцево-судинну систему. ƒ≥€ ≥нформац≥йного чинника може ви€витис€ вир≥шальною у формуванн≥ р≥вн€ розумовоњ працездатност≥ ≥ впливати на стан здоров'€ людини.

ѕост≥йн≥ користувач≥ ѕ  част≥ше ≥ б≥льшою м≥рою п≥ддаютьс€ психолог≥чним стресам, функц≥ональним порушенн€м центральноњ нервовоњ системи ≥ верхн≥х дихальних шл€х≥в. Ќизькочастотн≥ електромагн≥тн≥ пол€ при взаЇмод≥њ з ≥ншими негативними чинниками можуть ≥н≥ц≥ювати раков≥ захворюванн€ ≥ лейкем≥ю. ѕил, що прит€гаЇтьс€ електростатичним полем мон≥тора, €к ≥ будь-€кий пил ≥нод≥ стаЇ причиною дерматит≥в, загостренн€ астматичних симптом≥в, роздратуванн€ слизових оболонок.

’оча картина д≥њ комп'ютер≥в на орган≥зм людини, описана вище, вигл€даЇ досить похмурою, потр≥бно пам'€тати, що под≥бн≥ насл≥дки можлив≥ лише у раз≥ абсолютного ≥гноруванн€ проблеми.

‘ах≥вц≥ р≥зних напр€м≥в п≥сл€ ретельних досл≥джень прийшли до висновку, що причиною в≥дхилень здоров'€ користувач≥в Ї не ст≥льки сам≥ комп'ютери, ск≥льки недостатньо строге дотриманн€ принцип≥в ергоном≥ки. ” робот≥, пов'€зан≥й з комп'ютерами, немаЇ н≥чого, що робило б неминучим б≥ль, ф≥зичний дискомфорт, порушенн€ зору або функц≥й опорно-рухового апарату. Ћюдина повинна залишатис€ енерг≥йною нав≥ть п≥сл€ тривалоњ роботи за комп'ютером.

ѕроте багато операторських робочих м≥сць з-за недостатност≥ на€вноњ ≥нформац≥њ €к у кер≥вник≥в установ, так ≥ у самих користувач≥в продовжують збер≥гати колишн≥й вигл€д, що спри€Ї по€в≥ скарг оператор≥в.

“ак, багато людей, що пост≥йно працюють з комп'ютером, в≥дзначають, що часто через короткий час п≥сл€ початку роботи з'€вл€ютьс€ головний б≥ль, хвороблив≥ в≥дчутт€ в област≥ м'€з≥в обличч€ та шињ, ниюч≥ бол≥ в хребт≥, р≥зь в очах, сльозоточив≥сть, порушенн€ ч≥ткого баченн€, бол≥ при рус≥ рук. —туп≥нь хворобливост≥ в≥дчутт≥в пропорц≥йний часу роботи за ѕ .

≤з-за тривалого сид≥нн€ в нерухом≥й поз≥ у де€ких оператор≥в ѕ  розвиваЇтьс€ м'€зова слабк≥сть, в≥дбуваЇтьс€ зм≥на форми хребта (синдром тривалого статичного навантаженн€ Ц —“—Ќ), що в самих крайн≥х випадках може привести до непрацездатност≥. ѕод≥бн≥ захворюванн€ Ї супутниками будь-€коњ Ђсид€чоњї роботи.

” тих, що працюють з в≥дображеною на екран≥ мон≥тора ≥нформац≥Їю по 7 ≥ б≥льше годин в день в≥рог≥дн≥сть виникненн€ астеноп≥њ (слабк≥сть зору) ≥ запаленн€ очей значно вища, н≥ж у людей, робота €ких не пов'€зана з комп'ютером.  р≥м того, ви€влено, що серед профес≥йних оператор≥в наголошуЇтьс€ п≥двищена частота захворювань глаукомою ≥ катарактою. «а даними ¬сесв≥тньоњ орган≥зац≥њ охорони здоров'€ (¬ќќ«) так≥ оператори вимушен≥ кожн≥ 6...9 м≥с€ц≥в м≥н€ти окул€ри у б≥к њх посиленн€.

«а даними анкетуванн€, проведеного Ќац≥ональною академ≥Їю наук —Ўј, б≥льш н≥ж у половини користувач≥в в≥деодисплењв ви€влен≥ скарги на к≥стково-м'€зов≥ бол≥, швидку стомлюван≥сть очей, головн≥ бол≥ ≥ ≥нш≥ нездужанн€. « 500 оператор≥в дов≥дковоњ служби компан≥њ ЂUS Westї, що працювали на комп'ютерах, 187 подали позов про в≥дшкодуванн€ збитку, пов'€заного з втратою працездатност≥ ≥з-за хвороб рук ≥ шињ. ‘ах≥вц€ми Ќƒ≤ г≥г≥Їни ≥ безпеки прац≥ в м.ќсака (япон≥€) було обстежено 3148 оператор≥в, з €ких 1700 чолов≥к працювали з комп'ютерами б≥льше 4 годин в день ≥ практично кожний з них скарживс€ на сильне стомленн€ зору.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-10-01; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 640 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—воим успехом € об€зана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © ‘лоренс Ќайтингейл
==> читать все изречени€...

1453 - | 1275 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.008 с.