Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Економіка Київської Русі




В економіці Київської Русі панувало натуральне господарство, при якому все необхідне виробляєься не для продажу на ринок, а для внутрішнього вжитку.

Основним давньоруської економіки було сільське господарство.

Розвиток сільського господарства:

основою сільськогосподарського виробництва - рільництво із застосуванням плуга та тяглових тварин, (головні культури - пшениця, жито), тваринництво – для забезпечення домашнього господарства та тяглова сила, городництво та садівництво. Крім того були розвинені промисли: мисливство, рибальство, бджолярство(бортництво).

Ремісництво: було 78 ремісницьких спеціальностей. Провідна галузь – чорна металургія,видобуток заліза, залізорудне ремесло, гончарство та скловиробництво. Обробка дерева та каменю, ткацтво, будівництво, тощо

Торгівля: купецтво було окремою верствою населення вже на початку ХІ ст. Вони вносили значний вклад у розвиток відносин між окремими князівствами, а також в міжнародних відносинах, зокрема з Візантією, яка визнала Київську Русь як державу в першу в сфері зовнішній торгівлі.

Внутрішня торгівля являла собою повсюдний обмін ремісничих виробів на сільськогосподарську продукцію.

Щодо зовнішньої торгівлі, то русичі експортували худобу, хліб, сіль, ремісничі вироби, хутра; імпортували вино, тканини, прянощі, дивовижні товари, церковну утварь тощо.

Найбільший торговий шлях, який проходив через руські землі «із варяг у греки» – від скандинавів через Балтійське море по Дніпру в Чорне Море до греків (візантіців)..

Шлях із «варяг у греки» Також існував «східний торговий шлях» по р.Волга

Форми землевласності були двох типів – умовне (помістя, тобто володіння землею на певний період і за певних умов, частіше за усе - на період життя або володаря землі. Або того, хто її отримував), а також безумовне (вотчина, коли земля залишалась постійно в користуванні певної родини і передавалась від батька до сина, онука і т.д.). Були також церковні володіння, які були представлені як угіддями, так і окремими місцевостями.

Повинності, які несли різні верстви населення:

- данина (т.зв. полюддя, яка полягала у внесенні до князівської,боярської чи монастирської казни в натуральному вигляді – продуктів, товарів, тварини, наприклад кіньми. т.зв. повоз);

- відробітки (праця протягом певного часу на тиждень на князівських. боярських чи монастирських угіддях)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2049 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.