Лекции.Орг
 

Категории:


ОБНОВЛЕНИЕ ЗЕМЛИ: Прошло более трех лет с тех пор, как Совет Министров СССР и Центральный Комитет ВКП...


Искусственные сооружения железнодорожного транспорта: Искусственные сооружения по протяженности составляют в среднем менее 1,5% общей длины пути...


Назначение, устройство и порядок оборудования открытого сооружения для наблюдения на КНП командира МСВ

ЕКОНОМІКА КИЇВСЬКОЇ РУСІВ економіці Київської Русі панувало натуральне господарство, при якому все необхідне виробляєься не для продажу на ринок, а для внутрішнього вжитку.

Основним давньоруської економіки було сільське господарство.

Розвиток сільського господарства:

основою сільськогосподарського виробництва - рільництво із застосуванням плуга та тяглових тварин, ( головні культури - пшениця, жито), тваринництво – для забезпечення домашнього господарства та тяглова сила, городництво та садівництво. Крім того були розвинені промисли : мисливство, рибальство, бджолярство(бортництво).

Ремісництво : було 78 ремісницьких спеціальностей. Провідна галузь – чорна металургія,видобуток заліза, залізорудне ремесло, гончарство та скловиробництво. Обробка дерева та каменю, ткацтво, будівництво, тощо

Торгівля : купецтво було окремою верствою населення вже на початку ХІ ст. Вони вносили значний вклад у розвиток відносин між окремими князівствами, а також в міжнародних відносинах, зокрема з Візантією, яка визнала Київську Русь як державу в першу в сфері зовнішній торгівлі.

Внутрішня торгівля являла собою повсюдний обмін ремісничих виробів на сільськогосподарську продукцію.

Щодо зовнішньої торгівлі, то русичі експортували худобу, хліб, сіль, ремісничі вироби, хутра; імпортували вино, тканини, прянощі, дивовижні товари, церковну утварь тощо.

Найбільший торговий шлях, який проходив через руські землі «із варяг у греки»– від скандинавів через Балтійське море по Дніпру в Чорне Море до греків (візантіців)..

Шлях із «варяг у греки»Також існував «східний торговий шлях» по р.Волга

Форми землевласності були двох типів – умовне ( помістя, тобто володіння землею на певний період і за певних умов, частіше за усе - на період життя або володаря землі. Або того, хто її отримував), а також безумовне ( вотчина, коли земля залишалась постійно в користуванні певної родини і передавалась від батька до сина, онука і т.д.). Були також церковні володіння, які були представлені як угіддями, так і окремими місцевостями.

Повинності, які несли різні верстви населення:

- данина (т.зв. полюддя, яка полягала у внесенні до князівської,боярської чи монастирської казни в натуральному вигляді – продуктів, товарів, тварини , наприклад кіньми. т.зв. повоз);

- відробітки ( праця протягом певного часу на тиждень на князівських. боярських чи монастирських угіддях)

Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 885 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.