Визначте кількість молекул які містяться в речовинах:
а) 25 г питної соди (гідрокарбонату натрію) NaHCO3;
б) 0,015 моль йоду І2;
в) 0,25 кг кухонної солі (хлориду натрію) NaCl;
г) 24 моль оцтової кислоти СН3СООН.
Чому дорівнюють маси однієї молекули аміаку NH3, хлороводню HCl, сірчаної кислоти H2SO4, білого фосфору P4? Всі перелічені речовини дуже токсичні та при потраплянні разом із повітрям у дихальні шляхи викликають отруєння. Визначте кількість молекул кожної речовини в 1 м3 повітрі лабораторії об’ємом 62 м3, якщо безпечна наявності цих речовин на 1 м3 повітря складає: NH3 – 0,2 мг; HCl – 0,05 мг; H2SO4 – 0,3 мг; P4 – 0,1 мг.
Порівняйте кількість молекул що містяться в 1 г води та в 1 г кисню. Яку роль грають ці речовини в природі Землі?
Повітря вважається чистим, якщо концентрація отруєних речовин не перевищує граничного значення. Так, допускається наявність в 1 м3 повітря 0,085 мг диоксиду Нітрогену; 3,0 мг моноксиду Карбону; 0,05 мг диоксиду Сульфуру; 0,008 мг сірководню. Вдихання якої кількості (в молях) кожної з цих речовин на добу є безпечним для здоров’я? Норма повітря для дихання дорослої людини – 10 м3 на добу.
Порівняйте кількість молекул, які містяться в 10 г води та 10 г повітря. Де більша кількість атомів Оксигену (масова частка кисню у повітрі складає 20%)?
Визначте кількість молекул у порціях речовин, які часто використовуються у побуті: а) 10 г питної соди (NaHCO3); б) 0,02 моль йоду; в) 50 г кухонної солі; г) 2,5 моль оцтової кислоти (CH3COOH).
Гранично допустимий вміст монооксиду Нітрогену складає 0,6 мг, а диоксиду Нітрогену 0,085 мг в 1 м3 повітря. Розрахуйте безпечну кількість речовини цих газів в 1 м3 повітря, а також порівняйте маси цих газів, якщо кількість кожного з них дорівнює 0,25 моль.
Визначте відносні молекулярні, абсолютні та молярні маси аміаку NH3, хлороводню HCl, сірчаної кислоти H2SO4, білого фосфору Р4. Всі перелічені речовини дуже токсичні та при потраплянні із повітря у дихальні шляхи людини викликають тяжкі отруєння. Визначте кількість молекул кожної речовини в 1 м3 повітря при умові безпечного вмісту: NH3 – 0,2 мг, HCl – 0,05 мг, H2SO4 – 0,3 мг, Р4 – 0,1 мг.
Бордоська суміш – це препарат проти грибкових захворювань огородних рослин. Для його виготовлення використовують мідний купорос CuSO4·5H2O. Розрахуйте кількість атомів Оксигену та Гідрогену, які містяться в 3,5 кг цієї речовини.
Взаємодія озону, який утворюється під час, зі льодом, призводить до виділення сполуки Гідрогену та Оксигену. Встановіть формулу цієї сполуки, якщо абсолютна маса її молекул дорівнює 5,65·10-23 г.
Рослини суши та Світового океану щороку виділяють під час фотосинтезу 320 млрд. тон кисню, що поповнює витратити цього газу у промисловості, енергетиці та на транспорті. Скільки молекул кисню щороку виділяють рослини?
Людина починає відчувати уїдливий запах диоксиду сірки, якщо в 1 000 л повітря міститься 3 мг цього отруйного газу. При диханні повітрям із таким вмістом SО2 на протязі 5 хв. (об’єм легень людини дорівнює 3,5 л, періодичність дихання - 4 сек.) у людини починається ларингіт – запалення слизької оболонки гортані. Яка сумарна кількість речовини SО2, що пройде крізь легені у складі повітря, призведе до цього захворювання?
Океан у полярних широтах поглинає холодними водами диоксид Карбону. В екваторіальних та тропічних зонах, де вода тепла, він віддає цей газ до атмосфери, тобто, між атмосферою та океаном здійснюється обмін, в якому щорічно приймає участь 100 млрд. тон вуглекислого газу. Скільки молекул диоксиду Карбону залучено до цього процесу?
|
|
|
|
Розбитий термометр, в якому було 20,5 г Меркурію, викинули у ставок. Пройшло чотири місяці. В наслідок складних біохімічних процесів біля 5% цього небезпечного металу перейшло у розчин у вигляді солей Нg (ІІ). Визначте кількість речовини та масу катионів Нg2+ у ставку. Чи є небезпечною ставкова вода, якщо об’єм у ставку 80 м3, а санітарні норми передбачають вміст Нg2+ не більше ніж 0,01 г в 1 м3?