Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Врахування при призначенні покарання за незакінчений злочин причин, внаслідок яких злочин не було доведено до кінця та проблеми встановлення їх у судовій практиці




Труднощі, які виникають в судовій практиц і при врахуванні даної додаткової вимоги під час призначення покарання за незакінчений злочин, в певній мірі їх можна пояснити тим, що в юридичній літературі, яка присвячена проблемам призначення покарання за незакінчений злочин про такі причини або просто не зазначається, або дається перелік деяких причин, внаслідок яких злочин не було доведено до кінця, і які рекомендується брати до уваги при призначенні покарання у випадку вчинення особою готування до злочину чи замаху на злочин.

Причини, внаслідок яких злочин не було доведено до кінця, які суд повинен враховувати є різними. Вони можуть обумовлюватись чи не обумовлюватись особистими якостями суб’єкта та його діяльністю. Так, Кузнєцова Н.Ф. пропонує виділяти:

- об’єктивні причини – ті, що виступають дійсно як випадковий збіг обставин, що перешкоджає здійсненню злочину, обумовлюються обстановкою в якій перебуває суб’єкт незакінченого злочину. Ними слід визнавати зовнішні обставини, що перешкодили особі у здійсненні злочинного наміру і примусили припинити злочинну діяльність(втручання сил природи, сторонніх осіб, механізмів).

- суб’єктивні причини –обумовлюються особистими якостями суб’єкта незакінченого злочину. Ними слід визнавати нерішучість винної особи, відсутність у неї необхідного досвіду, помилковість дій винної особи.

Об’єктивні причини лише випадково впливають на не доведення злочину до кінця.

Оскільки, суб’єктивні причини обумовлюються особистими якостями суб’єкта злочину, то вони закономірно впливають на не доведення злочину до кінця, а отже і повинні братись до уваги при призначенні покарання за незакінчений злочин.

Благов Є. В.:

- в залежності від їх природи: помилки і інші обставини(при помилці злочин є менш суспільно небезпечний)

- абсолютні (які закономірно призводять до недоведення злочину до кінця(замах із непридатними засобами, замах на непридатний об’єкт); відносні (фактори, які випадково призводять до не доведення злочину до кінця(осічка, перепони під час пострілу));

Висновок: незалежно як ми назвемо причини, внаслідок яких злочин не було доведено до кінця, суд призначаючи покарання має враховувати їх, так як вони характеризують суспільну небезпеку вчиненого діяння і особи винного, впливають на міру вираження об’єктивної сторони. Проблема: суди лише формально вказують, що враховують дану вимогу, але як можемо побачити, а фактично не враховують при призначенні покарання.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 536 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2418 - | 2194 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.