Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Коваль Р. М. , завальнюк К. В




Трагедія отамана Волинця.

К.: Діокор, 2002. – 280 с.

Національно-визвольною революцією 1917 – 1920-х років український народ створив героїчну добу, коли тільки й творяться політичні нації. Пробудившись із летаргійного сну, українці вийшли – хай і на короткий час – на світову арену як повноцінна, неповторна, фізично могутня нація.

Книга розповідає про збройну боротьбу на Поділлі, Волині та в Галичині під керівництвом подільського отамана, командира 61-го і 13-го полків Армії УНР, отамана Гайсинсько-Брацлавської бригади Ананія Волинця – одного з визначних провідників революційного козацько-селянського руху початку ХХ століття – та його громадсько-політичну діяльність на Волині.

Розрахована на істориків, краєзнавців, усіх, хто хоче пізнати історію свого народу.

 

Коваль Р. М.

Повернення отаманів

Гайдамацького краю.

К.: Діокор, 2001. – 256 с.

Книга є збіркою радіопередач авторського циклу Романа Коваля “Отамани Гайдамацького краю”, який у 1998 та 2000 – 2001 роках прозвучав на Першому каналі Українського радіо.

Книга повертає імена непересічних провідників революційного повстанського козацько-селянського руху 1917 – 1920-х років, який тривалий час незаслужено був затаврований як “бандитський” та “анар-хічний”.

“Історія колись скаже, хто я був і де дівся”, – писав 26 жовтня 1923 р. в останньому листі з полтавської в’язниці вереміївський отаман Холодного Яру Іван Савченко-Нагірний. Це спадало на думку, мабуть, й іншим козакам, які, віддаючи своє життя за Українську державу, не хотіли безвісними канути у Лету і, певно, розраховували на добру пам’ять наступних поколінь.

Історична пам’ять – це запорука існування нації. Автор передає сучасникам найцінніший скарб – пам’ять про Визвольні змагання, про українських героїв, яскраві спалахи життя яких світитимуть майбутнім поколінням на історичних дорогах української нації.

Розрахована на широке коло читачів.

Під заг. редакцією Р. Коваля

Рейд у вічність.

К.: Видавництво “Діокор”, 2001. – 128 с.

Коваль Р. М., Рог В. О., Стегній П. А.

Книга є збіркою документів із Державного архіву СБУ, переважно анкет засуджених до розстрілу козаків і старшин, які у листопаді 1921 р. під проводом генерала-хорунжого Армії УНР Юрка Тютюнника здійснювали Другий Зимовий похід. Ці анкети та інші документи повертають імена воїнів Української Народної Республіки, людей різних національностей, які задля України були готові віддати свої молоді життя.

Розрахована на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, на всіх, кому не байдужа доля українського народу.

 

МІХНОВСЬКИЙ М. І.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 370 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2160 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.