Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підтримуючі і армоґрунтові споруди




 

Регулювання гравітаційних процесів, тобто забезпечення стійкості нестабільних укосів і схилів, здійснюється влаштування різних підтримуючих і утримуючих споруд, а в окремих випадках меліорацію ґрунтів.

Контрбанкети- найбільш розповсюджені підтримуючі споруди (рис 6.58). Вони можуть бути з однією, двома і навіть трьома полицями. Розміри і конфігурації контр банкета визначаються розрахунками стійкості укосу або схилу.

Контрбанкети надійні і довговічні споруди. Однак вони займають значні площі землі, не можуть споруджуватися в стиснених умовах, потребують добудови водопропускних труб і виносу комунікації.

Армовані контрбанкети (рис 6.59) застосовують для зменшення об’єму контр банкета і збільшення сил опору змішенню його по контакту з основою. Вони представляють собою трапецевидні масиви дренуючого ґрунту, армованого в основі різними конструкціями або матеріалами - полями, старопридатними залізобетонними шпалами, крупно уламковим ґрунтом, ломом залізобетону т.д., а всередині масиву арматурою у виді металевих сіток, геотекстилю, полімерних ниток і т.д. при не дренуючих ґрунтах насипу на укоси нарізають уступи.

Контрофорси (рис 6.60)представляють собою короткої протяжності масиви прямокутної або трапецевидної форми,як правило вбудовані в насип або укос виїмки, або прислоненим до крутого укосу скельних напіввиїмок. Матеріалами служать камінь, бетон і інші.

Відстань між контрофорсами визначається з умов забезпечення стійкості масиву ґрунту між контрфорсами з врахуванням його заклинення і арочного ефекту.

Підпорні стіни (рис 6.61) з бутової кладки насухо чи на цементному розчині, з бетону і залізобетону застосовують при влаштуванні насипів на крутих косогорах, для підтримки тріщинуватих крутих укосів скельних виїмок і в інших подібних випадках.

Конфігурація стіни визначається місцевими умовами, а її основні розміри - розрахунками на перекидання і зміцнення. Перевіряйте також міцність матеріалу стіни і основи під фундаментом.

Армоґрунтова стіна (рис 6.62) представляє собою масив дренуючого ґрунту АВСД, армованим зовні облицювальною стіною з залізобетонних блоків, а всередині арматурою-металевою сіткою або геотекстилем. По підтримуючій дії на насип така стіна замінює контр банкет з дренуючого ґрунту.

Фундамент стіни монолітний з залізобетонних блоків. Глибина його визначається глибиною промерзання ґрунту, основи. Облицювальна стіна складається з залізобетонних блоків, накладених на цементному розчині. Металеві армуючи елементи (смуги, стіни) розміщуються дискретно по висоті і вздовж насипу, а нетканий синтетичний матеріал укладається суцільними смугами шириною, необхідною для забезпечення внутрішньої і і зовнішньої стійкості стіни. Для відведення атмосферної води, що попала в масив стіни, за облицювальною стіною влаштовують дренаж і дренажні отвори в швах між блоками.

При проектуванні приймається, що армоґрунтова стіна працює як єдиний масив проти зсуву по поверхні АВ і перекидання відносно точки В під дією сили Е. що передається від нестійкого укосу насипу. З цих умов визначається основні розміри стіни висота і ширина b.

Розміри армоґрунтової стіни, армованої геотекстилем, уточнюється у відповідності з розрахунковими розмірами шарів геотекстилю.

Гравітаційна габіонна стіна (рис 6.63) представляє собою підпорну стіну, виконану з габіонів.

За підтримуючою дією на насип габіонна стіна замінює собою контр банкет з дренуючого ґрунту.

Стіна складається з габіонного масиву прямокутної форми в поперечному перетині. З зовнішньої сторони вона може мат ступінчасту поверхню. Висота, розміри в плані і кілька габіонів визначається виходячи з довжини і висоти ділянки підсилення насипу.

Спочатку виконується вибір типу, форми і конструкції стіни, прив’язка до місцевих умов, призначення основних розмірів і ув’язка їх з конструкцією підсинюваного насипу. Висота стіни повинна бути такою, щоб забезпечити стійкість верхньої частини насипу. Ширина кладки габіонів форми стіни встановлюються з умови забезпечення стійкості стіни проти зсуву і перекидання під дією більшої сили або активного тиску .

В стінах системи Террамеш габіони і армуючи сітки складають єдиний елемент системи (рис 6.64, 6.65). Система Террамеш без габіонів може мати нахилену або вертикальну лицьову сторону. Лицьова сторона виконується з металевої сітки подвійного кручення з прикріпленим до неї біополотном, що ініціює ріст трав’яного покриву.

Для забезпечення стійкості укосів насипів і виїмок, а також зсувних схилів може застосовуватися ряд підтримуючих споруд, таких як прошиваючі палі і шпони, стягуючі елементи і анкерні конструкції.

Прошиваючі полі (рис 6.66) з дерева, залізобетону або буронабивні сприймають зсувний тиск . Відстань між ними визначається виходячи з умов, щоб ґрунт між полями не продавлювався. Глибина заходу Поль в корінний ґрунт t повинна бути такою, щоб їх була забезпечена.

Шпони (рис 6.67) з обпаленого ґрунту або стандартних залізобетонних кілець, заповнених товщам бетоном або ґрунтом, мають діаметр 1-2м. Однак на відміну від паль вони працюють на зріз по поверхні і тому глибина їх проникання t в корінний ґрунт приймається конструктивно порядку 1,0-1,5м.

При використані стягуючих елементів (рис 6.69) в тілі насипу роблять наскрізні горизонтальні або похилі свердловини, зводять в них і потім спеціальними пристроями напружують (натягають) арматуру і закріплюють її на залізобетонних плитах, укладених на укосах насипу. Для захисту арматури від корозії свердловини заповнюються піщано-цементним розчином. Особливістю способу є те, щ стягуючий елемент перетинає будь-які можливі поверхні зміщення укосів насипу. При сповзанні одного укосу другий відіграє роль утримуючого масиву, а стягуючий елемент-роль ґрунтового анкера.

Анкерні конструкції (рис 6.70) представляють собою один або кілька рядів анкерів 3, закріплених в стійкому ядрі насипу 4, які передають потрібне зусилля натягу 52 через залізобетонні плити 1 на поверхню шлейфу баласту. Шлейф обжимає і це сприяє зростанню сил опору.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 512 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2147 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.