Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання 1. Вивчити джерела фінансування і порядок використання коштів для потреб ветеринарної медицини




Закон України “Про ветеринарну медицину”/ Законодавство України про ветеринарну медицину/ За ред. П.П.Достоєвського та В.І.Хоменка. – К.: Урожай, 1999. – С. 23-55.

 

Методика проведення заняття:

Студенти самостійно вивчають рекомендовану літературу та матеріал лекції. Викладач на занятті шляхом опитування перевіряє, як студенти засвоїли матеріал і порядок використання коштів для потреб ветеринарної медицини.

 

Короткі пояснення:

Джерелами фінансування ветеринарної медицини є: кошти державного і місцевого бюджетів; позабюджетні кошти; відрахування від страхових платежів; кошти господарств усіх форм власності; кошти госпрозрахункових установ і підприємців.

Службу ветеринарної медицини в Україні організовує держава, яка бере на себе витрати на утримання державної ветеринарної медицини і проведення основних протиепізоотичних та ветеринарно-санітарних заходів.

За рахунок коштів державного бюджету фінансуються:

- Державний департамент ветеринарної медицини України;

- Управління державної ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, Київське та Севастопольське міські управління державної ветеринарної медицини та обласні державні лікарні ветмедицини;

- Центральна, зональні, спеціалізовані та обласні державні лабораторії ветеринарної медицини;

- Регіональна служба державного ветеринарного контролю на державному кордоні і транспорті та її структурні підрозділи;

- Підприємства біологічної промисловості (біофабрики);

- Всі науково-дослідні інститути та їх філії, навчальні заклади з підготовки лікарів та фельдшерів ветеринарної медицини, а також Інститут післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини на базі Білоцерківського державного аграрного університету;

- Підрозділи ветеринарної міліції із забезпечення карантинних ветеринарних заходів.

Кошти, що виділяються із державного бюджету, використовуються: на заробітну плату спеціалістам ветеринарної медицини та допоміжного персоналу; на відрядження та службові роз’їзди; на оснащення органів та установ державної ветеринарної медицини необхідним обладнанням та меблями; на будівництво та ремонт виробничих і житлових будинків установ державної ветеринарної мережі; на придбання транспортних засобів, дезінфікуючих установок та іншої техніки.

Фінансування протиепізоотичних заходів, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України, також здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Такі кошти передбачаються у фінансових планах Державного департаменту та обласних управліннях державної ветеринарної медицини. Останні частину згаданих коштів розподіляють районним і міським управлінням державної ветеринарної медицини. Використовуються ці кошти на проведення заходів щодо запобігання і ліквідації інфекційних хвороб тварин, для лабораторно-діагностичних і радіологічних досліджень харчових продуктів і сировини тваринного походження, досліджень на трихінельоз тощо; проведення карантинних заходів, щеплень, вимушеної дезінфекції, придбання біопрепаратів, антигельмінтиків, деззасобів, спецодягу і взуття для боротьби із заразними хворобами; створення резервного фонду біопрепаратів, медикаментів і деззасобів; утримання автотранспортних засобів (в т.ч. на придбання паливно-мастильних матеріалів) для боротьби з епізоотіями; витрати на відрядження і зарплату спеціалістам ветмедицини та іншим особам, які залучаються для боротьби з епізоотіями; утримання тимчасових ветеринарно-карантинних загонів і підрозділів ветеринарної міліції із забезпечення карантинних ветеринарних заходів тощо.

За рахунок вказаних вище коштів Державний департамент ветеринарної медицини централізовано здійснює оплату біопрепаратів, антигельмінтиків, дезінфікантів та інших засобів захисту тварин корпорації “Укрветзоопромпостач” і державному підприємству “Укрветпромпостач”, а обласні управління ветмедицини відповідно – обласним акціонерним товариствам ветеринарно-зоотехнічного постачання.

За рахунок коштів місцевого бюджету фінансуються:

- Районні та міські управління державної ветеринарної медицини з підпорядкованими їм районними державними лікарнями, дільничними лікарнями, дільницями та пунктами ветеринарної медицини;

- Районні та міські державні лабораторії ветеринарної медицини;

- Державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринках.

Установи, що перебувають на госпрозрахунку, фінансуються за рахунок коштів, які надходять із господарств, від підприємств і громадян за виконану роботу і надання платних послуг. До таких підрозділів належать госпрозрахункові обласні ветеринарно-санітарні загони і їх районні відділення, виробничі відділи державних лабораторій ветеринарної медицини, ветеринарні кооперативи тощо.

 

Позабюджетні кошти і порядок їх використання:

Позабюджетними джерелами фінансування органів і установ державної ветеринарної медицини є:

- Надходження від підприємств, установ, організацій та громадян за виконання робіт згідно з договорами і за надання платних послуг;

- Добровільні внески підприємств, установ, організацій і громадян;

- Інші джерела, не заборонені законодавством.

Позабюджетні кошти використовуються на:

- Виплату основної і додаткової заробітної плати (посадові оклади, доплати, надбавки, премії), службові відрядження;

- Відрахування на державне (обов’язкове) пенсійне і соціальне страхування, до фонду сприяння зайнятості населення;

- Придбання транспортних засобів, запасних частин до автомобілів, паливно-мастильних матеріалів;

- Придбання медикаментів, інструментів, перев’язувальних матеріалів, палива, обладнання, меблів та інших засобів;

- Забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням. Захисними пристроями і спеціальним харчуванням;

- Виконання правил щодо техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежних заходів;

- Проведення поточного ремонту приміщень, житла, технічне обслуговування основних виробничих фондів;

- Проведення аудиторських перевірок;

- Розробку і видання рекламних виробів (плакатів, каталогів, брошур, листівок тощо);

- Соціальний захист працівників трудового колективу;

- Оплату вартості комунальних послуг, електроенергії, засобів зв’язку;

- Оплату податків тощо.

Відрахування від страхових платежів були суттєвим джерелом фінансування ветеринарної медицини до 1992 року, коли діяла постанова про обов’язкове державне та добровільне страхування майна в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах, а також у господарствах громадян. У даний час проводиться лише добровільне страхування майна, як господарств усіх форм власності, так і громадян (власників), і сума відрахувань незначна.

Служба ветеринарної медицини Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України фінансується за рахунок коштів свого відомства. Служба ветеринарної медицини приватно-орендних сільськогосподарських підприємств (акціонерні товариства, спілки фермерів, кооперативи тощо) фінансується за рахунок коштів господарств (за винятком окремих протиепізоотичних заходів).

Кошти господарств усіх форм власності використовуються на:

- Утримання служби ветмедицини (виплата зарплати, оплата комунальних послуг – за житло, опалення і освітлення);

- Проведення переважної більшості протиепізоотичних заходів і заходів щодо профілактики незаразних хвороб тварин;

- Лікування хворих тварин; придбання медикаментів, інструментів, антибіотиків, вітамінів, біогенних стимуляторів, преміксів тощо;

- Створення матеріально-технічної бази (будівництво ветпунктів, ізоляторів, біотермічних ям, ветеринарно-санітарних пропускників тощо);

- Придбання меблів і обладнання;

- Профілактична дезінфекція, дератизація, дезінсекція і дезакаризація;

- Проведення ветеринарно-санітарних і організаційно-господарських заходів при оздоровленні господарства від заразних хвороб;

- Придбання транспортних засобів для фахівців ветмедицини, дезустановок тощо.

Згадані вище кошти передбачаються в промислово-фінансових планах господарств і відносяться на собівартість продукції тваринництва.

Кошти, які використовуються на проведення протиепізоотичних заходів за рахунок державного або місцевого бюджетів, на собівартість продукції тваринництва не відносяться.

 

Завдання 2. Скласти кошторис прибутків і видатків на утримання районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Методика проведення заняття:

Викладач пояснює методику складання кошторису на прикладі Білоцерківської районної державної лікарні ветеринарної медицини (в подальшому студенти отримують завдання щодо складання кошторису).

Наприкінці заняття викладач перевіряє виконану роботу.

Кошторис прибутків і видатків являє собою фінансовий документ, в якому передбачається надходження коштів для утримання районної (міської) державної лікарні ветеринарної медицини та їх видатки на протязі року, у тому числі по кварталах. Його розробляє головний бухгалтер лікарні разом з головним лікарем ветеринарної медицини району, узгоджує із завідувачем райфінвідділу і подає на затвердження голові районної державної адміністрації.

Наводимо форму кошторису, яка затверджена Міністерством фінансів.

 


Додаток 1.

ЗАТВЕРДЖУЮ:

_______________________________

(посада)

_______________________________

(підпис) (ініціали прізвище)

_______________________________

(число, місяць, рік)

М.П.

Загальною сумою

по прибутках________________грн.

по видатках _________________грн.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 682 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2258 - | 2104 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.