4.1. Сторони домовились:
4.1.1.Рекомендувати передбачати у колективних договорах заходи щодо визначення обсягів професійного навчання працівників, а також загальних витрат на цю мету відповідно до потреб виробництва і вимог законодавства, забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників не рідше ніж один раз на 5 років.
4.1.2. Зберігати права, пільги та гарантії за працівниками, що працюють на умовах неповного робочого часу (дня або тижня), передбачені ст. 56 КЗпП, колективним договором, за рахуноквласних коштів.
4.1.3. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізації підприємств, установ та організацій, що можуть призвести до скорочення чисельності або штату працівників, узгоджувати з відповідними профспілковими органами.
Рішення приймається не пізніше, ніж за три місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами щодо забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються (ст. 22 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”).
4.2. Державний комітет телебачення і радіомовлення України зобов'язується:
4.2.1. Співпрацювати з державними службами зайнятості, брати участь у розробці, реалізації та контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при звільненні за скороченням штатів, ліквідації чи реорганізації підприємства, установи та організації.
4.2.2. Проводити консультації з профспілками щодо пом’якшення наслідків вивільнення працівників у порядку, встановленому нормативно-правовими актами.
4.2.3. Сприяти працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів за отриманою спеціальністю і кваліфікацією відповідно до заявок підприємств, установ та організацій галузі телебачення і радіомовлення. Забезпечувати зайнятість і використання працівників галузі відповідно до професії, кваліфікації і трудового договору.
4.2.4. Здійснювати заходи щодо подальшого удосконалення системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів з урахуванням потреб галузі.
4.2.5. Забезпечити повну зайнятість і використання працюючих на підприємствах, в установах, організаціях відповідно до професії, кваліфікації і трудового договору в період стійкої роботи підприємства, установи, організації.
4.2.6. Вживати заходів щодо недопущення на підприємствах, в установах та організаціях галузі масових вивільнень працюючих у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці (пункт 1 статті 40 КЗпП України) більше 3 відсотків від загальної чисельності працівників протягом календарного року, а в разі його збільшення приймати рішення після проведення консультацій з відповідним профспілковим органом та отримання його згоди на більший відсоток скорочення.
У разі невідворотності масових вивільнень розробляти спільні заходи щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню.
4.2.7. Забезпечити щорічний аналіз зайнятості в галузі телебачення і радіомовлення на основі статистичних звітів підприємств, установ та організацій системи Держкомтелерадіо України, розглядати це питання спільно з ЦК профспілки одночасно з підсумками виконання цієї Угоди.
4.3. Державний комітет телебачення і радіомовлення України рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій галузі:
4.3.1. Передбачати у колективних договорах питання розробки програм зайнятості.
4.3.2. Передбачати в колективних договорах зобов’язання щодо залучення працівників інших підприємств на умовах цивільно-правових договорів після попереднього інформування профспілок.
4.4. Вищі керівні виборні органи Профспілки усіх рівнів зобов'язуються:
4.4.1. Здійснювати громадський контроль за дотриманням на підприємствах, в установах та організаціях галузі законодавчих і нормативних актів з питань праці та зайнятості.
4.4.2. Надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу шляхом юридичних консультацій, представництва їх трудових і соціально-економічних прав та інтересів в судах, органах державної влади й органах місцевого самоврядування відповідно до законодавства.
4.4.3. Подавати у разі потреби Держкомтелерадіо України та керівникам підприємств, установ та організацій галузі пропозиції щодо перенесення строків, тимчасове припинення або скасування заходів щодо масового вивільнення працівників, які є обов’язковими для розвитку.
4.4.4. Сприяти забезпеченню трудової дисципліни на підприємствах, організаціях та установах.
4.4.5. Брати активну участь у формуванні консолідованої позиції щодо збереження зайнятості.