Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика обладнання класу




Мета: Ознайомити студентів з обладнанням класу, його розташуванням, з методикою маркування парт.

Основними меблями класної кімнати є учнівська парта, або стіл і стілець, класна дошка, а також стіл зі стільцем учителя.

Відповідно ДСТ 5994-64 виготовляються парти 7 розмірів: від №6 до №12. Парта №6 відповідає зросту 110 – 119см, парта №7 – зросту 120 – 129см і так дальше до парти №12, яка відповідає зросту 170 – 1 79 см.

За ДСТ 11015-77 виготовляються парти 5 номерів (А, Б, В, Г, Д), починаючи із зросту до 130 см і дальше через кожні 15см, парта Д призначена для учнів зі зростом більше 176см.

За ДСТ 11015, 11016 виготовляються учнівські столи і стільці 6 номерів. Від 1 до 6 (№1 – для учнів зі зростом 110 – 115см, №2 – зі зростом 116 – 130см і так дальше до №6 – для учнів зі зростом більше 176см).

Підбір парт проводиться з урахуванням зросту і особливостей пропорцій тіла учнів. Для визначення необхідного розміру парти будь-якому учню необхідно знати його зріст і по відповідній таблиці знайти розмір парти.

Коли в класі парти за ДСТ5994-64 для визначення необхідного номеру парти необхідно від цілих десятків зросту дитини відняти цифру 5 і отримаємо необхідний номер парти.

Основними розмірами парти, від яких залежить правильна постава учнів є дистанція і диференція. (Мал. 17).

Дистанція сидіння – це відстань по горизонталі між заднім краєм столу парти і переднім краєм лавки сидіння. Вона повинна бути від’ємною, тобто передній край лавки сидіння повинен заходити за задній край кришки парти на 4 – 5см.

Дистанція спинки сидіння – відстань по горизонталі між заднім краєм столу парти і спинкою сидіння, вона повинна рівнятися переднє-задньому розміру грудної клітини плюс 7 – 8см для вільного руху тіла.

Диференція парти – відстань по вертикалі від заднього краю столу парти до сидіння. Прийнято вважати, що вона повинна рівнятися 1/7 – 1/8 зросту учня.

Правильність посадки і зручність роботи за партою залежить від співвідношення розмірів столу і лавки парти. Лавка повинна мати наступні розміри:

* висота сидіння над підлогою повинна бути рівною довжині гомілки плюс 2см на каблук. Ступня повинна повністю спиратися на підлогу або підставку;

* ширина сидіння повинна бути рівною ¾ довжини стегна учня. Поверхня сидіння має бути або ввігнутою відповідно формі стегна або мати уклін назад для покращання опори м’язів стегна;

* спинка сидіння створює необхідну опору для тулуба і забезпечує повноцінну поставу учня при мінімальних затратах сили;

* стіл парти повинен мати глибину (передньо-задній розмір) таку, щоб учні могли вільно доставати книги, зошити, ручки, тощо. Кришка столу парти повинна мати уклін 150, що покращує умови для читання і письма.

Маркірування парт проводиться вимірюванням висоти сидіння і заднього краю кришки столу парти над підлогою. Вимірювання проводять спеціальною лінійкою Флерова, або за допомогою саморобної рейки, на різних сторонах якої наносять номер парти, висота її столу і сидіння.

За ДСТ 5994-64 виготовляють 7 номерів парт, від №6 до №12. Різниця між зростом учнів сусідніх номерів парт – 10 см, починаючи зі зросту 110см.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 470 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2148 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.