Урок фізичної культури, 3 клас
Учитель: Чужикова І.В., учитель фізичної культури Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №146
Харківської міської ради, спеціаліст І категорії
Тема: Закріплення техніки лазіння по гімнастичній лаві під час виконання естафет.
Мета:
§ сприяти зміцненню здоров’я учнів і розвитку інтересу до занять фізичною культурою
Завдання уроку:
1. Закріпити навички й уміння з техніки лазіння по гімнастичній лаві під час виконання естафет;
2. Навчати правилам рухливої грі «Човни»;
3. Розвивати спритність, силу, координацію рухів, увагу;
4. Формувати морально – вольові якості, виховувати в учнів почуття колективу та відповідальності за свої дії.
Місце проведення: спортивний зал.
Інвентар: магнітофон, гімнастичні лави, гімнастичні стінки, гімнастичні мати, тунелі, баскетбольні м’ячі, фішки, секундомір, крейда.
Зміст уроку | Дозування | Організаційно-методичні вказівки | ||||||||||||||||||||
Осн. | Підг. | Спец. | ||||||||||||||||||||
Підготовча частина 10-13хв | ||||||||||||||||||||||
1. Організаційний момент | ||||||||||||||||||||||
1.1. Організований перехід до місця заняття. | До 30с | До 30с | До 30с | Пересування парами, визначити направляючу та замикаючу пари | ||||||||||||||||||
1.2. Шикування в одну шеренгу. | До 20с | До 20с | До 20с | За зростом біля лінії | ||||||||||||||||||
1.3. Привітання. Повідомлення задач уроку. | До 40с | До 40с | До 40с | Отримати зворотну інформацію про розуміння учнями завдань на урок. | ||||||||||||||||||
1.4. Інструктаж з БЖД. | До 40с | До 40с | До 40с | Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спортивним обладнанням та інвентарем. Під час уроку бути дисциплінованими, уважними, чітко виконувати вказівки вчителя. Під час виконання вправ не заважати один одному. Слухати команди вчителя. Якщо погано себе почуваєш, обов’язково скажи про це вчителю. | ||||||||||||||||||
1.5. ТМЗ: Правильне дихання під час виконання фізичних вправ. | 1-1,5хв | 1-1,5хв | 1-1,5хв | Виконуючи фізичні вправи, вчись правильно дихати. Виконуючи різні рухи, не затримуй дихання! Це шкідливо для організму! Нахилившись уперед чи, присівши, зроби повний видих, випрямляючись - глибокий вдих. Вдихай повітря через ніс, видихай ротом. Правильне дихання при фізичних вправах підвищить ефективність і вбереже від перевтоми. Отримати зворотну інформацію | ||||||||||||||||||
Вимірювання ЧСС. | До 30с | До 30с | До 30с | У нормі ЧСС складає 80-90 уд/хв | ||||||||||||||||||
2. Організаційні вправи | 1,5-2хв | 1,5-2хв | 1,5-2хв | |||||||||||||||||||
2.1. Виконання команди: “Право - Руч!”, “Ліво - Руч!”, “На місці, кроком - Руш!”, “Клас, стій!”;
| До 30с | До 30с | До 30с | Звернути увагу на чіткість і злагодженість виконання вправ | ||||||||||||||||||
2.2. Перешикування з однієї шеренги в три і навпаки, за розподілом та в цілому | 1 – 1,5хв | 1 – 1,5хв | 1 – 1,5хв | |||||||||||||||||||
3. Загальнорозвивальні вправи | ||||||||||||||||||||||
3.1. Різновиди ходьби
| 1хв | 1хв | 1хв | Під музичний супровід Потоковий метод організації діяльності учнів. Темп середній, виконувати за командами Виправляти помилки | ||||||||||||||||||
3.1.1. Звичайна ходьба | 10м | 10м | 10м | Інтервал 2 кроки. Слідкувати за поставою | ||||||||||||||||||
3.1.2. Ходьба на носках | 15м | 15м | 15м | Руки в сторони | ||||||||||||||||||
3.1.3. Ходьба на п’ятах | 15м | 15м | 15м | Руки за головою | ||||||||||||||||||
3.1.4. Ходьба в напівприсіді | 10м | 10м | 10м | Руки на поясі, спина пряма | ||||||||||||||||||
3.1.5. Ходьба в присіді | 10м | 10м | 10м | Руки на колінах, спина кругла | ||||||||||||||||||
3.2. Бігові вправи | 1,5хв | 1-1,5хв | - | Під музичний супровід Зберігати стрій, не обганяти один одного Учні СМГ під час бігових вправ рухаються по периметру спортивного залу | ||||||||||||||||||
3.2.1. Повільний біг | До 45с | До 45с | - | Стежити за роботою рук та диханням | ||||||||||||||||||
3.2.2. Біг із закиданням гомілок | 20м | 20м | - | Руки позаду, діставати п’ятами долоні | ||||||||||||||||||
3.2.3. Біг приставними кроками | 20м | 20м | - | Правим та лівим боком | ||||||||||||||||||
3.2.4. Біг з підскоками | 20м | 20м | - | Підстрибувати якомога вище | ||||||||||||||||||
3.3. Перешикування в колону по чотири способом повороту | До 20с | До 20с | До 20с | Розімкнутися на відстань витягнутих рук. | ||||||||||||||||||
3.4. Комплекс загальнорозвивальних вправ | 4-5хв | 4-5хв | 4-5хв | Під музичний супровід Стежити за правильним виконанням вправ Слідкувати за диханням Учні СМГ виконують з меншою інтенсивністю | ||||||||||||||||||
В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс 1 – нахил голови вперед 2 – назад 3 – вправо 4 – вліво | 6р | 6р | 6р | Повільно, плавно, без різких рухів | ||||||||||||||||||
В. п. – О. с. 1 – руки в сторони 2 – руки до гори, піднятись на носки 3 – руки в сторони 4 – В. п. | 6р | 6р | 6р | Утримувати рівновагу, не завалювати тулуб назад | ||||||||||||||||||
В. п. – О. с. 1 – руки до гори, права нога назад на носок 2 – В. п. 3-4 – те ж саме з іншої ноги | 6р | 6р | 6р | На 1,3 погляд спрямувати на руки | ||||||||||||||||||
В. п. – стійка ноги нарізно, руки зігнуті перед грудьми 1-2 – відведення зігнутих рук назад 3-4 – прямих | 6р | 6р | 6р | Руки тримати на рівні плечового поясу
| ||||||||||||||||||
В. п. – стійка ноги нарізно, права рука піднята вгору, ліва – до внизу 1-2 – пружні рухи руками назад 3-4 – теж саме зі зміною положення рук | 6р | 6р | 6р | |||||||||||||||||||
В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс 1-2 – нахил тулуба вліво, права рука вгору 3-4 – теж саме вправо, ліва рука вгору | 6р | 6р | 6р | Не нахилятися вперед | ||||||||||||||||||
В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс 1-4 – колові рухи тулубом вправо 5-8 – теж саме вліво | 6р | 6р | 6р | Обертається тільки тулуб, ступні притиснуті до підлоги.
| ||||||||||||||||||
В. п. – широка стійка ноги нарізно, руки на пояс 1 – нахил тулуба до правої ноги, руки вниз 2 – до середини 3 – до лівої 4 – В. п. | 6р | 6р | 6р | При виконанні нахилу ноги залишаються прямими | ||||||||||||||||||
В. п. – широка стійка ноги нарізно, руки на пояс 1 – присід на праву ногу, руки вперед 2 – В. п. 3-4 – теж саме на ліву | 6р | 6р | 4р | Плечі розправлені, спина рівна, стопи не відривати від підлоги | ||||||||||||||||||
В. п. – широка стійка, присід на ліву ногу, руки вперед 1 – перекат на праву ногу 2 – В. п. | 6р | 6р | 6р | Стопи не відривати від підлоги | ||||||||||||||||||
В. п. – О. с. 1-3 – три пружинистих стрибка на місці 4 – стрибок з поворотом на 360 градусів | 5р | 3р | - | Стрибати легко на носочках | ||||||||||||||||||
В. п.– О. с. 1-2 – руки вгору, вдих 3-4 – руки вниз, видих | 3р | 3р | 3р | В повільному темпі, звернути увагу на правильне дихання | ||||||||||||||||||
Вимірювання ЧСС. | До 30с | До 30с | До 30с | У нормі ЧСС складає 110-120 уд/хв | ||||||||||||||||||
Основна частина 23-25хв | ||||||||||||||||||||||
1. Естафети на відпрацювання навичок школи пересувань. | 9-10хв | 9-10хв | - | Команди шикуються перед лінією старту. Перед командою стоїть гімнастична лава, на відстані 12м - фішка Учні СМГ та звільнені допомагають вчителю в організації та проведені естафет | ||||||||||||||||||
1.1. По команді «Руш!» перший учасник біжить вздовж гімнастичної лави,ноги нарізно, добігає до фішки, оббігає її та повертається назад звичайним бігом. | 2хв | 2хв | - | |||||||||||||||||||
1.2. По команді «Руш!» перший учасник стоячи в упорі на колінах пересувається по гімнастичній лаві, потім добігає до фішки, оббігає її та повертається назад звичайним бігом. | 2хв | 2хв | - | |||||||||||||||||||
1.3. По команді «Руш!» перший учасник лежачі на животі підтягується по гімнастичній лаві різнойменним способом, потім добігає до фішки, оббігає її та повертається назад звичайним бігом. | 2хв | 2хв | - | |||||||||||||||||||
1.4. По команді «Руш!» перший учасник пересувається по гімнастичній лаві в положенні сидячі з баскетбольним м’ячем в руках, потім добігає до фішки, оббігає її та повертається назад звичайним бігом. | 2хв | 2хв | - | |||||||||||||||||||
1.5. По команді «Руш!» перший учасник біжить до «тунелю» долає його в положенні стоячі в упорі на колінах, потім добігає до фішки, оббігає її та повертається назад звичайним бігом. | 2хв | 2хв | - | |||||||||||||||||||
2. Колове тренування. | 10хв 2 кола | 10хв | - | Розвиток фізичних здібностей Розподілити учнів по станціях Назначити відповідального за дисципліну в кожній групі Початок роботи на станції та перехід до наступної за сигналом вчителя Слідкувати за правильним виконанням вправ та станом втомленості учнів, при необхідності знизити інтенсивність заняття для учнів ПМГ, учні СМГ виконують корегуючи вправи. | ||||||||||||||||||
Станція1. Піднімання тулуба в сід з положення лежачи на спині.
| 15-20р | 10-15р | - | Руки за голову, лікті в сторони, відстань між ступнями 30см, правильно дихати | ||||||||||||||||||
Станція 2. Згинання та розгинання рук в упорі лежачи. | 10-15р | 5-10р | - | Хлопці від підлоги, дівчата від гімнастичної лави. Учні СМГ стоячи на колінах | ||||||||||||||||||
Станція 3. Підйом зігнутих ніг з положення висячи на гімнастичній стінці. | 10-15р | 7-10р | - | Коліна підіймати якомога вище | ||||||||||||||||||
Станція 4. Присідання на двох ногах. | 15-20р | 10-15р | - | Хлопці руки за головою, дівчата на поясі Плечі розправлені, спина рівна, стопи не відривати від підлоги | ||||||||||||||||||
Станція 5. Виконувати «Маятник» з положення висячи на гімнастичній стінці. | 12-20р | 8-10р | - | Вздовж стінки відводити ноги вправо та вліво | ||||||||||||||||||
Вимірювання ЧСС. | До 30с | До 30с | До 30с | У нормі ЧСС складає 150 – 160 уд/хв. | ||||||||||||||||||
3. Рухлива гра «Човни».
| 4-5хв | 4-5хв | 4-5хв | Пояснити, показати. Слідкувати за дотриманням правил гри На підлозі на відстані 2-2,5м від гімнастичних стінок малюються два прямокутники («човни»). Учні розподіляються на дві групи. Кожна група займає свій «човен». За командою вчителя «МОРЕ!», діти повинні вистрибнути з «човна»; «СУША!» - учням потрібно добігти до гімнастичної стінки і піднятись на 2, 3 жердину; «ЧОВНИ!»- учні повертаються в прямокутники. Учень, який останнім виконує команду вчителя, вибуває з гри. Перемагає учень, який залишиться останнім в грі | ||||||||||||||||||
Заключна частина 5-6хв | ||||||||||||||||||||||
1. Ходьба в повільному темпі. | 0,5-1хв | 0,5-1хв | 0,5-1хв | У колоні по одному, слідкувати за поставою, відновити дихання | ||||||||||||||||||
2. Перешикування в коло. | До 15с | До 15с | До 15с | |||||||||||||||||||
3. Рухлива гра «Віддзеркалення» | 1-1,5хв | 1-1,5хв | 1-1,5хв | Ведучий стає обличчям до гравців і робить різні рухи. Діти повинні повторювати, як у дзеркалі, усі його рухи. Хто припустився помилки, вибуває з гри. Перемагає той, хто залишиться Низький темп гри | ||||||||||||||||||
4. Шикування в одну шеренгу. | До 30с | До 30с | До 30с | За зростом біля лінії | ||||||||||||||||||
Вимірювання ЧСС. | До 30с | До 30с | До 30с | ЧСС складає 100-110 уд/хв | ||||||||||||||||||
5. Підбиття підсумків уроку. | 1,5хв | 1,5хв | 1,5хв | Підвести підсумок уроку. Вербально оцінити дітей. Відмітити учнів, які найкраще працювали на уроці | ||||||||||||||||||
6. Організоване залишення місця занять. | До 30с | До 30с | До 30с | У колону по одному | ||||||||||||||||||