Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організаційно-методичні вказівки

Основна Підготовча

 Підготовча 12-хв

Організований перехід учнів до місця занять. До 30с. До 30с. Пересування парами, визначити направляючу та замикаючу пари, дистанція в строю – 0,5м, темп середній.
1.Шикування в одну шеренгу.   До 20с     До 20с   Фронтальний метод організації учнів. Акцентувати увагу на охайний зовнішній вигляд. Учні розміщені один біля одного на одній лінії, з інтервалом на ширину долоні.
2.Стройові вправи на місці. Привітання «Бажаю здоров’я!» 30с 30с Учні повертають голову вправо, праве вухо вище лівого, підборіддя підняте, і вирівнюються так, щоб кожний бачив груди четвертого учня.
3. Повідомлення завдань уроку. 30с.   30с. Налаштувати на свідоме ставлення до виконання завдань уроку.
4. Інструктаж з БЖД. 1хв 1хв У формі бесіди із контрольними запитаннями
5.Вимірювання ЧСС за 10 30с     30с     Притиснувши пальці на сонній артерії, у нормі ЧСС повинно складати 80-90 уд/хв.
6.Теоретико-методичні знання: Ранкова гімнастика.  1хв.30с 1хв.30с Перегляд матеріалу на мультимедійні дошці.
 7.Організовуючі вправи: - повороти на місці «Право -РУЧ!»,» Ліво -РУЧ!», «Кру-ГОМ!» (стрибком); - «Кроком- РУШ!», «Клас, Cтій!» 30с.   10-15с     30с.   10-15с     Перша частина слова — це попередня команда, учні думають, друга частина, — виконавча команда, учні виконують. Під час руху похідним кроком ногу виносити вільно, не відтягуючи носка і ставити її на землю, як під час звичайної ходьби, руками здійснювати вільні руки біля тулуба.
8. Різновиди ходьби та стрибки: -  - на носках, руки на поясі; -  - на п’ятах, руки за головою; -  - на зовнішній стороні стопи, руки в сторони, згинання – розгинання пальців рук; - - на внутрішній стороні стопи, руки вперед, почергово кисті рук вгору вниз; -   - в упорі присівши, руки на коліна; - - стрибки вперед в упорі присівши; - 2-3хв. По 20кр.   10стр.     2-3хв.. По 20кр.   8стр.   У колону по одному в обхід по залу, дистанція на два кроки.   Імітуючи рух «качечки» Імітуючи стрибки «м’ячик» Учні СМГ під час стрибкових вправ ідуть по периметру спортивного залу.
9.Повільний біг.      1хв     45с Темп бігу повільний, у колону по одному. Стежити за роботою рук та інтервалом бігу. Учні СМГ під час бігу ідуть по периметру спортивного залу.
10...Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання: - 1 -2 руки вгору, вдих; 3-4 руки вниз, видих; - перекатом з п’яти на носок,руки за спину під лікті. 30с   10кр. 30с   10кр.   Робити повний вдих та видих     Звести лопатки, утримуючи поставу.
Перешикування в русі із колони по одному в колону по три способом послідовних поворотів ліворуч за командою: В колону по три «Ліво-РУЧ» 30с   30с   «Ліво-РУЧ»виконавча команда подається одночасно з поставленням лівої ноги на землю. За цією командою правою ногою слід зробити крок, повернутися на носку правої ноги, одночасно з поворотом винести ліву ногу вперед і рухатисядалів новому напрямку.  
11. ЗРВ на місці під музичний супровід   6-7хв.   6-7хв. Додаток 1.
Контроль ЧСС 20с 20с У нормі ЧСС повинна складати 110-120 уд/хв.

Основна 24 хв

 

1. Колове тренування.(командири команд показують виконання вправ та забезпечують страхування) Робота по станціях. 13хв 13хв Визначити командирів команд. Під час занять вчитель знаходиться з групою учнів акробатів.. Перехід по колу учні виконують за сигналом вчителя в колоні по одному. Школярі, звільнені від фізичних навантажень через хворобу, залучаються до співпраці з учителем як помічники.  
Перша станція «Акробатична»: - два перекиди вперед злито;   - перекид назад в упор стоячи на колінах, в упор присівши;     -«міст» із положення лежачи; 4хв 4хв Перекиди у перед з в.п. – о.с. упор присівши, поставити руки вперед, спираючись на руки, відштовхнутись ногами, згинаючи спину і опускаючи голову на груди, притиснувши підборіддя до грудей, перевернутись через голову, торкаючись опори потилицею і лопатками, захопити руками гомілки (групування), після першого перекиду вперед, який виконується енергійніше, ніж звичайно, поставити руки на гімнастичний мат і не затримуючись виконати другий перекид вперед, закінчують перекид виходом у в. п. – о.с. Перекид назад: прийняти положення упору присівши, руки на опору, перенести вагу тіла на руки,  легким поштовхом рук-ніг перекотитись на спину, щільно згрупуватися, руки швидко поставити на опору ближче до плечей, з опорою на руки перевернутися через голову у в.п. в упор стоячи на колінах, упор присівши;  Стійка «міст» із положення лежачи на спині: ноги зігнути в колінах, ступні поставити нарізно якомога ближче до тулуба, руки зігнути й поставити пальцями до плечей, ліктями вгору. Опираючись на ступні й кисті, розігнути ноги й руки і прогнутись у «міст». Голову максимально відвести назад, дивитись на кисті рук.
    - стійка на голові і руках.     Стійка на голові та руках: з упору присівши, зігнути руки і опертися верхньою частиною чола так, щоб точки торкання утворили рівнобічний трикутник, махом однієї і поштовхом другої виконати стійку на голові та руках. Акробатичні вправи виконувати одну за одною без зупинки.
Друга станція «Смуга перешкод»:   4хв 4хв  
  - В.п. крок правою вперед, руки на пояс (фото 1)  - переступання через набивні м’ячі, високо підняти коліно, руки в сторони, опустити ногу на колоду –руки на пояс (фото 2,3);       Погляд спрямувати вперед Утримувати рівновагу, піднімаючи вгору гостре коліно, витягуючи носок вниз.
- поворот на 90 гр.,руки в сторони (фото 4), - приставити ногу - руки на пояс (фото 5), - пересування приставним кроком, руки в сторони(фото 6);        
- вихід в в.п. старт плавця(фото 7)- зіскок; - м’яке приземлення на дві ноги в упор напівприсівши (фото 8), руки вперед, вихід в о.с.(фото 9)    
Третя станція «Стрибки через скакалку».     4хв По 30 стр. 3 підх.   3хв По 10стр. 2підх Стрибки через скакалку на одній та двох ногах. (між підходами ходьба на місці на 16 рахунків,руки вгору - вдих, вниз-видих)
2. Рухлива гра «Кривенька качечка» 5хв. 3-4хв Обрати «кривеньку качечку» (якщо виникають суперечки щодо виконавця цієї ролі, вчитель сам визначає «качечку» у випадковий спосіб, наприклад, лічилка, жеребкуванням). Діти розміщуються на наявній площі довільно, але так, щоб «качечка» опинилася приблизно в центрі гри. Бажано, щоб відстань між «качечкою» та іншими гравцями становила не менше 1-1,5 м. За сигналом ведучого, усі гравці стають на одну ногу, а зігнуту в коліні другу ногу тримають позаду рукою. Після слів ведучого «Сонце піднімається, гра починається!» «качечка» стрибає на одній нозі до когось з найближчих учасників, намагаючись торкнутися рукою кого-небудь. Той, до кого «качечка» спромоглася доторкнутися, сам стає «кривенькою качечкою» і намагається передати цю роль комусь третьому в той же спосіб.  
3.Вправи на розвиток м’язів та зв’язок хребта «Квітка»: 6хв 4хв Показ вправ на  мультимедійній системі.   Об’єднати учнів в три кола у відповідності стану здоров’я. Діти розміщуються по колу обличчям в центр.
- В.п. лежачи на животі, долонями зігнутих рук упертися в підлогу на лінії плечей, упор пальцями ніг в підлогу (фото 1) -1-2 на вдиху поволі підняти голову і верхню частину тулуба вгору-назад, не відриваючи від підлоги нижню частину живота (нижче пупка) і прогнутися в поперековому відділі; 3-4 утримати положення(фото 2); 5-6 вернутись в в.п.,    -В.п. упор сидячи на колінах руки на коліна:1-2 підняти руки вгору-вдих (фото 3); 3-4 округлюючи спину опуститися вниз, руками торкнутися до підлоги – видих; 5-6 утримати положення не відриваючи сідниці від п’ят (фото 4); 7-8 повернутися в в.п. в зворотному напрямку(підтягуючи руки до колін)   -В.п. упор сидячи кутом руки вгору (фото 5): 1-2 нахил тулуба вперед, округляючи спину - видих-опуститися вниз і захопити руками пальці ніг; 3-4 утримати положення не напружуючи ноги (фото 6); 5-6 розгинаючи тулуб назад,витягуючи руки по підлозі вздовж ніг до лінії   стегна;7-8 виштовхнути тулуб,таз вгору (фото 7);9-10 утримати положення;11-12 опустити таз на підлогу та прийняти в.п.(фото 5)     - В.п. упор присівши руки на підлозі,притиснувши підборіддя до колін(фото 8) 1-2 розігнути ноги, піднімаючи таз вгору, руки при цьому залишаються на підлозі, вийти в стійкузігнувшись руки вниз; 3-4 розслабити тулуб, руки вільно опущені вниз (фото 9); 5-6 округленою спиною піднятись вгору;7-8 оберт плечима назад;9-10 прийняти. основна стійка.                   Вправи виконувати синхронно, спокійно,щоб рухи нагадували колихання квітки. Темп виконання повільний. Кожна вправа виконується один раз. Відновити дихання.    

Заключна

3хв.

1.Гра «Заборонений рух» 40с. 40с Учні за усним поясненням вчителя виконують вправи.  
2. Шикування в одну шеренгу 20с 20с Утримувати о.с.
3. Вимірювання ЧСС 30с 30с Норма-100-110 уд/хв.  
4.Підбиття підсумків. Рефлексія знань «Я навчився…» 1хв 1хв Вчити правильно висловлювати свою думку. Визначити кращих. Побажати рости здоровими і дружити з фізкультурою.
5.Під музичний супровід організований перехід із гімнастичного залу. 30с 30с Пересування в колону по одному, визначити направляючого та замикаючого, дистанція в строю-0,5м темп середній.

 

ЗРВ на місці                                                                      Додаток

Зміст вправи

Дозування

Схематичне виконання вправи та організаційно-методичні вказівки

Основна Підготовча
  1. В.п.-о.с. 1-відставити праву ногу назад на носок, махом вперед підняти руки вгору,погляд спрямувати на руки, 2-в.п.,3-4 те саме з лівої ноги.     8р.       6р.     Утримувати рівновагу,не завалюючи тулуб назад
2. В. п.- о.с. 1-відставити праву ногу вправо на носок,підняти руки в сторони,погляд спрямувати вправо, 2-в.п.,3-4 те саме з лівої ноги. 8р. 6р. Не нахилятись вперед
3. В.п. – ноги нарізно,руки за голову.1-нахил тулуба вправо, витягуючи праву руки вниз по стегну,ліву вгору-погляд спрямувати вгору, 2-в.п., 3-4 те саме в ліву сторону. 8р. 6р. Утримувати рівновагу

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Тема: Закріплення техніки лазіння по гімнастичній лаві під час виконання естафет. | Тема 3. Суспільство як соціальна система, його соціальна структура.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 351 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2460 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.015 с.