Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Профілактика та заходи боротьби з міксоматозом

 

Для запобігання занесення збудника міксоматозу у благополучні господарства ззовні потрібно суворо дотримуватись ветеринарно-санітарних заходів, передбачених для кролеферм. Також застросовують профілактичну вакцинацію. В Україні зареєстровано сім вакцин проти міксоматозу кролів, з них виготовляють два вітчизняні підприємства: Державне підприємство «Сумська біологічна фабрика» та НВП «Біо-Тест Лабораторія». Нині технічні вимоги та методи контролювання цих вакцин встановлює ГОСТ 28086-89, який є застарілим і не враховує усіх вимог чинного законодавства [11].

Відсутність єдиних вимог до технологічних процесів та умов виробництва вакцин, до методів та систем контролювання їх якості, недосконалість існуючих вимог викликає ряд непорозумінь під час виготовлення препаратів, контролювання їх якості та застосування [32].

У разі виникнення захворювання в господарстві (фермі) запроваджують карантинні обмеження, за умовами яких забороняється ввезення та вивезення з них кролів, продуктів їх забою, шкурок, пуху, кормів, перегрупування кролів усередині господарства, доступ на кролеферму сторонніх осіб, за винятком обслуговуючого персоналу, торгівля кролями та продуктами їх забою, заготівля кролів і продуктів від них у неблагополучному пункті та загрозливій зоні. У неблагополучному господарстві обладнують дезбар’єри, проводять заходи з недопущення проникнення на ферму свійських і диких тварин. Систематично здійснюють дезінфекцію та дезінсекцію для знешкодження комарів та інших жалких комах, оберігають приміщення від нападу комах [29].

Дезінфекцію кролятників і кролівницького обладнання проводять 3%-м розчином хлорного вапна, що містить 2% активного хлору. В неблагополучному кролятнику всіх кролів розподіляють на дві групи. До першої групи відносять хворих та підозрюваних щодо захворювання кролів, яких забивають на місці і спалюють разом зі шкурками. Спалюють також гній, підстилку, тару, залишки кормів, малоцінний інвентар. До другої групи відносять підозрюваних у зараженні кролів, тобто решту кролів неблагополучного приміщення або ізольованої секції, окремого подвір’я. Цих кролів забивають безпосередньо в неблагополучному пункті на спеціально обладнаному майданчику. Внутрішні органи спалюють, м’ясо після 1,5-годинного проварювання використовують у їжу людям [27].

Для запобігання заносу інфекції всі кролівничі ферми повинні працювати в режимі підприємства закритого типу. Вхід на ферму дозволяється тільки через ветеринарно-санітарний пропускник. Всі тварини що надходять до господарства, повинні проходити 30-ти добовий карантин. Забороняється завозити кролів з неблагополучних по міксоматозу районів [1].

На фермах проводять дезінфекційні та дезінсектицидні заходи. Ветеринарні спеціалісти господарств, установ державної ветеринарної мережі зобов’язані проводити в господарствах, населених пунктах передбачені планами спеціальні ветеринарні заходи (діагностичні дослідження, профілактичні щеплення), що направлені на попередження захворювання кролів міксоматозом та забезпечити систематичний нагляд за їх станом. У випадках відстрілу зайців з ознаками міксоматозу негайно запрошують ветеринарного лікаря для підтвердження діагнозу. При необхідності можна організувати діагностичний відстріл зайців і після огляду трупів з'ясувати благополучність по міксоматозу в популяції [38].

Усіх здорових кролів з ізольованих секцій, кролятників, подвір’їв щеплюють проти міксоматозу. У господарстві проводять весь комплекс ветеринарно-санітарних заходів з оздоровлення господарства (ферми) від інфекції [38].

Каранинні обмеження знімають через 15 діб після знищення (забою) всіх кролів неблагополучної кролеферми, проведення всього комплексу передбачених оздоровчих заходів та остаточної дезінфекції. Впродовж наступних 2 міс після зняття обмежень забороняється змішування різних груп кролів, для комплектування кролеферми використовують тільки вакцинованих проти міксоматозу тварин [35].

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Паталогоанатоічні зміни, лабораторна і диференціальна діагностика | Глава 1. Рутина, как ее понимают маги
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 133 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2217 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.