Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зміст і характер діяльності.

Навчання. Загальна характеристика успішності групи та дисципліни на основі аналізу групового журналу та спостереження на уроках може бути визначена як добра. У груповому колективі проводиться робота, організована груповим керівником, по контролю за успішністю і оцінками. Контролюється успішність не тільки окремих учнів, але кожного. Груповий керівник періодично інформує батьків про успішність учнів. Вимоги до оцінок є достатніми. Взаємодопомога в навчанні відбувається лише у половини групового колективу. Учні разом готуються до вікторин, змагань, виконують додаткові завдання (пошук довідкової інформації, виготовлення тематичних газет тощо). Щосеместра проходять наради і збори, на яких вирішують питання щодо відчислення невстигаючих, тому основний склад залишається досить сильним.

Учні групи самостійно організовуватись для виконання колективних справ не вміють, потрібен постійний контроль групового керівника. Рішенням органів учнівського самоврядування підкоряються більшість учнів.

    Дисципліна групи під час уроків є доброю. Здебільшого поведінка на уроці, як і ставлення до предмету, визначаються авторитетом вчителя. Учні реагують на зауваження, виконують вимоги вчителів та дотримуються загальних норм поведінки.

    Під час навчання використовуються нові технології. Залучається аудіо, відео та комп’ютерна техніка. Вчителі використовують наочні посібники у вигляді книжок, плакатів та новітніх журналів, також використовуються сучасні стенди та наочності, зроблені учнями та придбані за кошти меценатів. На уроках учні мають змогу проглядати документальні фільми, на уроках виробничого навчання – мають змогу працювати власноручно, завдяки забезпеченості навчального закладу. Це все позначається на якості навчання. На самопідготовці сильні учні допомагають невстигаючим, пояснюють їм незрозуміле, обмінюються підручниками, довідковою літературою.

    Негативних моментів в навчальній роботі дуже мало, але вони присутні. Найчастіше це проявляється у списуванні, неготовності до відповідей на уроках. Особливою проблемою є відсутність контакту групового колективу з окремими вчителями, що позначається на ставленні не тільки до вчителя, але і до предмету, який цей вчитель викладає. Слід зазначити, що в напрямку покрашення взаємовідносин з вчителями групового колективу веде роботу груповий керівник (шляхом проведення бесід з окремими учнями і класом в цілому). 

    Життя групи поза навчальними заняттями. Учні проявляють інтерес до сучасних політичних подій, мистецтва, технічної літератури, спорту. Найбільше зацікавленості проявилося у спортивних змаганнях та технічній літературі. Формами прояву цих інтересі в груповому колективі є спортивні змагання, вечори, факультативи. У групі є спортивна команда (до якої входять майже всі хлопці класу). Команда бере участь у змаганнях між групами ПТНЗ. Також існують і команди за інтересами, або здібностями. Ці команди приймають участь у різного роду вікторинах, брей-рінгах з гуманітарних та технічних дисциплін. Під час проведення подібних заходів учні вчаться взаємодії не тільки в середині свого групового колективу, але виходять на міжособистісні стосунки з іншими групами.

Спецтехнологія у групі № 241 – „Будова, ТО та ремонт тракторів та автомобілів”, тому учні часто працюють у майстернях. Більша половина учнів мають вдома якусь самохідну техніку (мотоцикли, автомобілі або трактори). Учні дуже захоплюються рок-музикою, танцями, полюбляють дискотеки, часто збираються групками на вихідних для спілкування. В групі є діти, які професійно займаються танцями, співом та грою на музичних інструментах.

Суспільно-корисна праця та її місце у позакласному житті колективу.

В ліцеї встановлена сувора дисципліна щодо залишання увімкненого світла у пустих кабінетах, невимитої дошки, відсутності крейди і т. ін., тому діти вже настільки до цього звикли, що кожного разу, залишаючи кабінет після уроку вони ставлять рівно стільці та поправляють гардини.

Груповий колектив приймає участь у суспільно-корисних заходах: це збір іграшок та одежі для дитячого будинку тощо.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Соціометричне дослідження групи № 241 | Керівництво груповим колективом та його організація.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 142 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2257 - | 2144 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.