Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Способи і порядок створення комерційних організацій

Сучасна теорія права кваліфікує способи створення суб'єктів господарського права наступним чином:

1) розпорядчий;

2) дозвільний:

3) явочно-нормативний.

Перші два способи використовуються для створення державних підприємств.

Явочно-нормативним способом створюються всі інші організації. Особливість способу полягає в тому, що не можна відмовити по мотивах недоцільності створення.

Комерційні юридичні особи можуть створюватися у будь-якій організаційно-правовій формі. Весь процес створення умовно можна розділити на 3 етапи:

1) підготовка документів для державної реєстрації;

2) безпосередньо сама державна реєстрація, яка здійснюється у відповідності з Положенням про державної реєстрації, затвердженим Декретом Президента Республіки Білорусь від 16 січня 2009 року №1 "Про впорядкування державної реєстрації та ліквідації (припинення діяльності) суб'єктів господарювання" (далі - Положення про державну реєстрацію);

3) обов'язкові дії, які повинні здійснити вже зареєстровані комерційні юридичні особи. Розглянемо ці етапи детальніше.

Перший етап - підготовка документів для державної реєстрації, включає в себе наступні дії:

1. Прийняття рішення про створення комерційного юридичної особи.

Рішення про створення комерційного юридичної особи оформляється протоколом зборів засновників. У відповідності з Положенням про державну реєстрацію даний документ представляти в реєструючий орган не потрібно, тим не менш, він необхідний для банку при відкритті тимчасового рахунку для формування статутного фонду.

2. Оформлення установчих документів. При створенні комерційних юридичних осіб оформлюється статут, який затверджується протоколом установчих зборів.

3. Узгодження комерційного найменування юридичної особи. До подачі документів до реєструвального органу засновникам необхідно узгодити найменування ТОВ і ТДВ. Ця процедура регулюється Положенням про порядок погодження найменувань комерційних і некомерційних організацій, затвердженим постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 5 лютого 2009 року №154, та конкретизується постановою Міністерства юстиції "Про погодження найменувань юридичних осіб" від 5 березня 2009 року №20.

Узгодження найменування юридичної особи - процедура, яку необхідно пройти до подання документів для державної реєстрації підприємства в Республіці Білорусь. Узгодження найменування виробляє реєструючий орган за місцем знаходження організації. Перед зверненням за погодженням офіційного найменування створюваної організації необхідно підібрати кілька варіантів фірмового найменування і розташувати їх у порядку пріоритету.

4. Формування статутного фонду (далі - СФ). Вимога про дотримання мінімальних розмірів УФ скасовано. Таким чином, засновники можуть визначити будь-який розмір СФ.

При формуванні УФ за рахунок грошей засновнику необхідно відкрити в одному з банків Білорусі тимчасовий рахунок, на який будуть вноситися грошові вклади (згідно Інструкції про порядок відкриття і закриття банками і небанківськими кредитно-фінансовими організаціями банківських рахунків, затвердженої постановою Правління Національного банку україни від 20 червня 2007 р. за №127). Після реєстрації даний рахунок закривається і відкривається розрахунковий рахунок.

5. Отримання гарантійного листа або складання попереднього договору стосовно юридичною адресою. Наявність гарантійного листа не обов'язково. Видача даного гарантійного листа для оформлення юридичної адреси гарантує право на укладення в подальшому договору оренди. Для забезпечення власної безпеки рекомендуємо отримати у орендодавця гарантійний лист, інакше його можна назвати попереднім договором.

Згідно п. 5 Положення про державну реєстрацію суб'єктів господарювання місцезнаходженням приватного унітарного підприємства, селянського (фермерського) господарства може бути житлове приміщення (квартира, житловий будинок) фізичної особи - власника майна приватного унітарного підприємства, глави селянського (фермерського) господарства (далі - житлове приміщення) в одному з наступних випадків:

- житлове приміщення належить йому на праві власності (перебуває в частковій або спільній власності) - з згоди іншого власника (всіх власників), а також усіх повнолітніх членів його сім'ї (і членів сім'ї всіх власників), які проживають у цьому приміщенні;

- він постійно проживає у житловому приміщенні (за винятком житлового приміщення державного житлового фонду), про що свідчать відмітка в документі, що посвідчує особу, відомості, зазначені у картці реєстрації, - з згоди власника (всіх власників) житлового приміщення приватного житлового фонду, а також проживають у даному приміщенні усіх повнолітніх членів сім'ї власника (усіх власників).

При цьому з власника житлового приміщення стягуються плата за комунальні послуги та інші платежі, пов'язані з експлуатацією такого приміщення, у порядку, який визначається Радою Міністрів Республіки Білорусь.

Здійснення виробничої діяльності (виконання робіт, надання послуг) у житловому приміщенні, яке є місцезнаходженням приватного унітарного підприємства, селянського (фермерського) господарства, не допускається без переведення цього приміщення в нежитлове.

Після вчинення вищезазначених дій відбувається безпосередньо сама державна реєстрація.

Комерційні юридичні особи реєструються за місцем їх знаходження. Повноваженнями по державній реєстрації наділені облвиконкоми і Берестейський, Вітебський, Гомельський, Гродненський, Мінський, Могилевський міськвиконкоми. При цьому облвиконкоми делегували частину повноважень міськ - і райвиконкомам (у Мінську - адміністраціям районів).

Для державної реєстрації необхідно подати такі документи:

1) заява встановленої форми. Воно підписується засновниками комерційного юридичної особи безпосередньо в присутності спеціаліста реєструючого органу. Якщо кількість засновників більше 3, вони мають право уповноважити одного з них на підписання заяви, про що має бути зазначено у протоколі. Якщо засновником є інша юридична особа, заяву підписує керівник юридичної особи або інша особа, уповноважена згідно з статутом або довіреністю діяти від імені цього юридичної особи (п. 18 Положення про державну реєстрацію);

2) статут у 2 примірниках без нотаріального засвідчення і його електронна копія (у форматі.doc або.rtf). Положення про державну реєстрацію не вимагає завіряти статут нотаріально;

3) оригінал або копію платіжного документа, що підтверджує сплату державного мита.

Якщо засновник - фізична особа, для реєстрації організації в Білорусі необхідно подати копію документа, що посвідчує особу (паспорт, посвідка на проживання).

Якщо засновник - юридична особа для реєстрації організації в Білорусі необхідно представити наступні документи:

1) копію статуту - для резидентів Республіки Білорусь;

2) виписку з торговельного реєстру (оригінал) - для нерезидентів Республіки Білорусь. Виписка має бути легалізована в установленому порядку (апостиль);

3) копію паспорта керівника;

4) відомості про представника, виступає від імені юридичної особи при створенні організації (копія паспорта, контактний телефон). Нотаріально завірену довіреність на представника;

5) відомості про номер протоколу, в якому відображено намір виступити засновником створюваного в Республіці Білорусь підприємства.

Даний перелік є вичерпним. Вимагати інші документи для державної реєстрації юридичної особи заборонено.

Співробітник реєструючого органу, прийнявши документи, в цей же день зобов'язаний:

1) поставити на статуті комерційного юридичної особи штамп, що свідчить про проведення державної реєстрації. Один примірник із штампом повертається юридичній особі;

2) внести в Єдиний державний регістр юридичних осіб і індивідуальних підприємців (ЄДР) запис про державну реєстрацію юридичної особи.

Комерційна юридична особа вважається зареєстрованим з дати проставлення штампа на статуті та внесення відомостей в ЄДР;

3) подати в Мін'юст необхідні відомості про комерційне юридичну особу для включення їх до ЄДР.

Не пізніше наступного робочого дня державний орган зобов'язаний видати свідоцтво про державну реєстрацію. Протягом 5 робочих днів - документи, що підтверджують постановку на облік у податкових органах, органах державної статистики, Фонд соціального захисту населення, Белгосстрахе.

З 1 вересня 2012 року запроваджується можливість електронної реєстрації юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Документи для державної реєстрації можуть бути представлені в реєструючий орган не тільки шляхом особистого звернення, але і за допомогою подачі в реєструючий орган документів в електронному вигляді через веб-порталу Єдиного державного регістру юридичних осіб і індивідуальних підприємців, власником якого є Міністерство юстиції. Документи повинні бути засвідчені електронним цифровим підписом.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Поняття і види суб'єктів підприємницької діяльності | Припинення діяльності комерційних юридичних осіб
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 149 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2340 - | 2146 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.