Поиск: Рекомендуем:
Почему я выбрал профессую экономиста
Почему одни успешнее, чем другие
Периферийные устройства ЭВМ
Нейроглия (или проще глия, глиальные клетки)
Категории:
|
Кітап бойынша жаңа тақырпқа тапсырмалар орындау.
| ||
| Интреактивті тақтамен е жұмыс істеу жалпы сыныпқа | Инетерактивті тақтамен жұмыс жұмыс істеу жалпы сыныпқа | ||
| 1- Тапсырма кітап тақырыбына сай болу керек Әр топ слайд бойынша жасалған тапсырмаларды орындайды | 2. Тапсырма сәл күрделі болу қажет | ||
| Практикасы: «БАҒА БЕРУ» | 1. Әр топ өздері бір- бірін бағалайды Өзіңе - өзің баға бер» - деген сауалнама бойынша оқушылар өз - өздеріне баға береді, мына көрсетілген сұрақтар төңірегінде 1. Қышқылдар дегеніміз не? 2 Қышқылдар қалай түзіледі? Әр оқушы өзін-өзі бағалйды Смайликтер және бағалау критерилер арқылы іске асыру | ||
Сабақ тақырыбы: «Негіздер» 59 сабақ
Сабақтың мақсаты. Оқушылара негіздердің химиялық қасиеттері туралы білімдері қалыптасады,түйінді жерін жұмыста қолданады
Күтілетін нәтиже:.Тақырыптың енің негізгі жерлерін және ұқсастықтарын меңгереді, практикада болатын зертханалық жұмыста пайдаланады
Қо лданылған модулдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ақпараттық-коммуникациялық технологияны қолдану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқытуды басқару және көшбасшылық.
| Бөлімнің мазмұны | Мұғалім іс- әркеті | Оқушы іс- әрекеті | Бағалау (формативті, жиынтық) | Ресурстар | |||||||||
| І. Кіріспе. 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Психологиялық атмосфера құру. 3. 3 топ құру. 2 мин | Амандасу. Оқушылар тұрғызып, «Шаттық шеңбер» сәтін өткіземін. Шаттық шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімізге жылы лебіздерімізді білдіреміз. Рахмет. Енді,балалар, осы шаттық шеңберде тұрған бойда мына суреттердің қимасы арқылы топтарға бөлінеміз. Алған суреттеріне байланысты «Окситер», «Реакция«Тұздар топтарына отырыңыздар. Табиаттың химиялық элементердің суреттері бар қимасымен топка бөлінеді. Оқушыларға бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Алтын ережені» еске түсіреміз. | Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады. Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады. Оқушылар ережені өздері айтады. - тәртіп сақтау; - белсенділік таныту; - ұйымшылдық; - Жауапкершілік; | «жақсы, өте жақсы». | Қима суреттер, «жүрек» ойыншығы, «Алтын ереже» | |||||||||
| ІІ Тұсаукесер. 4. Өткенді еске түсіру, бекіту. 2мин Үй тапсырмасын сұрау. 8 мин ІІІ. Негізгі бөлім. 10 мин 2 мин 8 минут Қорытынды бөлімі 5 мин | Өткен тақырыпты еске түсіру Психологиялық дайындық. Әр жауап сайын бағалап отыратын топ басшысы болады. Өткен сабақты еске түсіру үшін «Қышқылдар» тақырыбына байланысты «Ой қозғау» интербелсенді тақтада көрсетілгендегі слайдпен жасалған сұқтарға жауап береді және қосымша диктант жұмысы жүреді Сұрақтар: Р2О5 + 3Н2О = SО3 + Н2О = Н2 + Сl= Н2 + S = Fe + 2НСl = FeO + 2НСl = FeСl2 + Н2О= Жауптарын жазу Жауабы бағаланады Оны балалар «смайликтер» әдісі арқылы бағалаймыз «Кім жылдам» әдісі бойынша оқушылар тақырыпты мазмұндайды. Сонымен алған білімдерін постер арқылы қоғайды Оқушылардың назарын тақтаға аударамын, сұрақтар қоямын Осы интербелсенді тақтадағы слайдтар арқылы көре отыра,бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтаңыздар. Оқушылар слайдта көрсетілген бейнені көру арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың мақсаты айтылады. - Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше, ол – Негіздер -оның түсіну керек, мәтінінің өзі ерекше.. - Сабағымыз тек Негіз болғандықтан, біз жаңа әдіс арқылы сабақтың мазмұнын және мақсатын ашамыз. Топ басшылары топ мүшелерін бақылап олардың жұмысын бағалайды. «Жигсо» әдісін жаңа сабаққа пайдалну. Ол үшін төмендегі тапсырма бойынша жұмыс: 1 Негіздерге сипаттама беріңдер. 2. Судағы ерігіштігіне қарай негіздер қалай жіктеледі? 3 «Заттардың формулалары берілген: Р2О5, КСl, NaOH, SO3, Н3РО4, Ва(ОН)2, НNO3, Fe(ОH)2, Сr(ОН)3. Осылардың ішінен тек негіздердің формулаларын теріп жазыңдар және оларға жалпы сипаттама беріңдер. . Сергізту сәті Жана тақырапты қортындау және жинақтау мақсатында әр топқа семантикалық карта мен қосымша тестер таратылады. Сабақты қортындылау мақсатында слайдта көрсетілген сұрақтар бойынша бүгінгі білімдерін тексеру: Бағалау. Топ басшыларының бағаларын анықтау.сол арқылы жиынтық бағалау жасау. Бүгінгі сабаққа рефлексия жасау үшін «2* 1 тілек»әдісі бойынша өз ойларын сабақ бойынша стикерге жаза отыра тақтадағы өз аттары жазылған қағазға жапыстырады | Оқушылар ойланады, жауап береді.
Көңілің көтерілед Сабаққа қуанамыз.
Оқушылар компьютердегі слайда жазылған сұрақтар алып, жауап береді.
Осылай өткен тақырып еске түсіріледі.
Тақырып бойынша әңгімелейді, бағаланады.
Оқушылардың жауаптары постер арқылы қорғайды
Оқушылар тақтаға назар аударады,тақтадан көрсетілген материалдар бойынша жаңа сабаққа назарларын аударады
.
Қалған оқушылар тақырып бойынша жоба құрастырады
Сергіту сәтін өткізу
Оқушылар тыңдайды. Тапсырманы оқиды, мәтін бойынша кестедегі сұрақтар жауап береді
Әр топ көрсетілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар өз ойларын ауызшада айтады. | Формативті бағалау. Оқушыларға өздерін, өзгелерді бағалау парақтарын таратамын, түсіндіремін. Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін, өзгелерді бағалап отырады. «Бас бармақ»әдісі арқылы бағалау. «Бас бармақ арқылы» бағалау Топтық жұмысты оқушылар өзара бағалап отырады. Бағалау парақтары . |
А3 форматы, түрлі түсті маркерлер, стикерлер.
Бейне таспа «астана қаласы» бойынша
бағалау парақтар
| |||||||||
| 5мин | Үйге тапсырма. «Негіздер» тақырыбына шағын Реферат жазу. 2** 1 тілек бойынша рефлексия жүргізіледі. | Формативті бағалау (бағалау парағы) арқылы жиынтық бағалау жасалады |
| Тақырыбы 60 |
Тұздар | |
| Мақсаты | Тапсырмаларды орындау арқылы адам баласына табиғат керек екендігін оқушылар біледі сол үшін табиғатты қорғау керек екенін түсінеді | |
| Жалпы мақсат | Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды;Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді. Оқушының сыни ойлауы қалыптасады | |
| Күтілетін нәтиже | Дала өсімдіктері мен жануарлардың маңызы туралы оқып үйренді, түсіктерін топпен тапсырмалар орындауға пайдаланады | |
| 7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
| |
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Композициялық талдау, Сурет сөйлейді, Венн диагаммасы, Бес жолды өлең
| |
| Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | |
| Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | «Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Барлығын ортаға шығып шеңбер құрду. Мен және оқушылар бір – бірімізге допты лақтыру арқылы өз ұсыныстарымыз бен тілектерімізді білдіргізу | Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу. |
Дата добавления: 2018-10-14; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 529 | Нарушение авторских прав Поиск на сайте: Лучшие изречения: |
||||||