Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Модернізація теплообмінника труба в трубі установки двократного випаровування нафти

студент Ардиковський О.В., доц., к.т.н. Степанюк А.Р.

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут»

Гудрон— залишок, що утворюється в результаті перегонки із нафти при атмосферному тиску і під вакуумом фракцій, які википають до 450—600 С (залежно від природи нафти).

Гудрон отримується на комбінованій установці ЕЛОУ-АВТ двократного випаровування нафти, яка використовує велику кількість різноманітного тепло-масообмінного обладнання [1].

Метою роботи установки є модернізація теплообмінника труба в трубі.

Недоліком такого теплообмінника, у випадку конденсації пари у внутрішній трубі, є низька інтенсивність теплообміну тому що приблизно одна третина ребер розміщена у нижній частині труби та контактує із зоною затоплення конденсатором, що спричиняє основний термічний опір.

В основу корисної моделі поставлена задача інтенсифікація теплообміну в елементі теплообмінника труба в трубі.

Поставлена задача вирішується тим, що внутрішня труба елемента теплообмінника труба в трубі, яка розташована рівновіддалено від зовнішньої, між ними розташовано оребрення, причому ребра розташовані по спіралі по всій довжині внутрішньої труби. Це забезпечує збільшення площі контакту перебування теплоносія в між трубному просторі, що, в свою чергу, забезпечує збільшення кількості тепла, що передається охолоджуючому теплоносію, або зменшення необхідної поверхні теплообміну.

Корисна модель ілюструється кресленнями, де на рисунку 1 зображенно поздовжній розріз елемента теплообмінника труба в трубі та поперечний розріз А-А елемента теплообмінника труба в трубі ­­– рисунок 2.

Елемент теплообмінника труба в трубі містить зовнішню трубу 1, в якій розміщена внутрішня труба 2, яка розташована по середені зовнішньої труби, між ними розташовано оребрення 3, причому ребра мають розташовані по спіралі по всій довжині внутрішньої труби. Зовнішня труба 1 оснащена штуцером 4 для подачі та штуцером 5 для відведення теплоносія. А внутрішня труба оснащена штуцером 6 для подачі та штуцером 7 для відведення теплоносія.

Елемент теплообмінника труба в трубі працює таким чином. У внутрішню трубу через штуцер 6 подається теплоносій, проходить через трубу та відводиться через штуцер 7. Тепло, через стінку труби 2 і ребра 3 передається теплоносію, що надходить у між трубний простір через штуцер 4 і відводиться черезштуцер 5. За рахунок збільшення площі контакту теплоносія з стінками елемента теплообмінника труба в трубі в між трубному просторі збільшується інтенсивність теплообміну.

Рисунок 1 Рисунок 2.

 

Перелік посилань

1.Справочник нефтепереработчика: Справочник/ Под ред. Г.А. Ластовкина, Е.Д. Радченко и М.Г. Рудина, - Л.: Химия, 1986,-648 с., ил.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Оценочные средства для текущего контроля успеваемости, промежуточной аттестации по итогам освоения дисциплины и учебно-методическое обеспечение самостоятельной работы студентов | Расчет и исследование нерекурсивных фильтров
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-04-04; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 279 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2575 - | 2263 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.