Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Класифікація типів організацій за М. Вебером.




Класифікація типів організацій за М. Вебером.

Класифікація цілей за рівнем абстракції: 1)глобальна мета, 2) місія, 3)завдання.

Компоненти, які визначає загально-корпоративна стратегія: 1)страт.зростання; 2)страт.стабільності;3)реструктивна стратегія;4)комбінована страт.

Компоненти, які визначає стратегія бізнесу: 1)стратегія контролю за витратами; 2)стратегія диференціації;3)стратегія фокусування.

Компоненти, які визначає функціональна стратегія:

Критерії перевірки альтернатив: реалістичність; відповідність ресурсам, які має у своєму розпорядженні організація; прийнятність наслідків реалізації альтернативи

Критерії перевірки альтернатив: 1)Перевірка А на їх реалістичність, 2) Перевірка А на відповідність ресурсам, які має орг-ція, 3) перевірка А на прийнятність напрямків їх реалізації.

Мета створення механізмів координації: Аби організація функціонувала як єдиний організм, необхідно налагодити взаємодію між створеними організаційними одиницями та окремими виконавцями.

Методи активізації творчого пошуку альтернатив: метод контрольних запитань, метод фокальних об'єктів, метод морфологічного аналізу

Методи активізації творчого пошуку альтернатив: 1) м-д контрольних запитань,2)м-д морфологічного аналізу, 3)м-д фокальних об”єктів.

Методи індивідуального творчого пошуку альтернатив: аналогії, інверсії, ідеалізації

Методи індивідуального творчого пошуку альтернатив:1) м-д аналізу,2) м-д інверсії, 3)м-д ідеалізації.

Методи колективного творчого пошуку альтернатив: “мозковий штурм”, конференція ідей, метод колективного блокноту

Методи колективного творчого пошуку альтернатив: 1)”мозковий штурм”, 2)м-д колективного блокноту, 4)конференція ідей.

Методи обґрунтування задач, які вимагають прийняття послідовних рішень: Метод "дерева рішень"

Методи обґрунтування задач, які вимагають прийняття послідовних рішень: Метод "дерева рішень

Методи перепроектування робіт: 1) Ротація робіт, 2)формування робочого модуля, 3) розширення обсягу робіт, 4)збагачення робіт, 5) використання альтернативних графіків робіт.

Методи, що застосовуються в умовах імовірної визначеності інформації про ситуацію: статистичні методи та частково методи математичного програмування

Методи, що застосовуються в умовах імовірної визначеності інформації про ситуацію: статистичні методи та частково методи математичного програмування

Методи, що застосовуються в умовах невизначеності інформації про ситуацію прийняття рішення: теоретико-ігрові методи, які залежно від того, що спричиняє невизначеність ситуації: об’єктивні обставини або свідомі дії противника, поділяються на методи теорії статистичних рішень та методи теорії ігор

Методи, що застосовуються в умовах невизначеності інформації про ситуацію прийняття рішення: теоретико-ігрові методи, які залежно від того, що спричиняє невизначеність ситуації: об’єктивні обставини або свідомі дії противника, поділяються на методи теорії статистичних рішень та методи теорії ігор

Методи, що застосовуються в умовах однозначної визначеності інформації про ситуацію: аналітичні методи та частково методи математичного програмування

Методи, що застосовуються в умовах однозначної визначеності інформації про ситуацію: аналітичні методи та частково методи математичного програмування

Методи, що застосовуються за неможливості використання розрахункових методів: якісні (експертні методи)

Методи, що застосовуються за неможливості використання розрахункових методів – якісні (експертні методи)

Механізми вертикальної координації:1) прямий контроль, 2) стандартизація(правила, стандартні операції, графіки роботи).

Механізми горизонтальної координації:1)взаємодопомога, 2)тимчасові робочі групи, 3) комісії, 4)збори між підрозділами.

Механізми координації процесу організаційного проектування:або шляхом підпорядкування (вертикальна координація);або шляхом встановлення горизонтальних зв’язків між підрозділами, які знаходяться на одному організаційному рівні (горизонтальна координація).

Міжособові ролі керівників: головний керівник, лідер, пов’язуюча ланка

Міжособові ролі керівників: Головний керівник, лідер, пов”язуюча ланка.

Мотиваційні фактори за теорією Ф. Герцберга:Визнання рез-тів праці, змістовність праці, досягнення в роботі, високий ступінь відповідальності, просування за службою, визнання рез-тів праці, можливості ділового та творчого зростання.

 

 

Наслідки збільшення діапазону контролю:скорочення витрат від надмірної кількості підрозділів.

Наслідки зменшення діапазону контролю:збільшення витрат над надмірної кількості підрозділів.

Недоліки дивізіональної організаційної структури:1) дублювання ф-цій управл-ня на рівні кожного структурн. Підрозділу, 2) збільш.витрат на здійснення чи реалізац. ф-цій управл-ня.

Недоліки лінійної організаційної структури:1)Стр.вимагає високої кваліфікац.менеджерів, 2) при збільшенні розмірів орг-ції суттєво збільш.розміри витрат на управл.ними.

Недоліки лінійно-функціональної оргструктури:1)такий тип гарно спрацьовує за умови стабільного зовн.середовища, але в динамічному середовищі в умовах необхідності впроваджень нововведень, в такій стр-рі виникають суперечності.

Недоліки лінійно-штабної організаційної структури: 1)Стр.вимагає високої кваліфікац.менеджерів, 2) при збільшенні розмірів орг-ції суттєво збільш.розміри витрат на управл.ними.

Недоліки матричної організаційної структури:1) обмежена сфера застосування, 2) виникають конфлікти за владу між функціональн.підрозділами.

Недоліки особистих спостережень як методу вимірювання реальних процесів:На особисті спостер. Впливають особисті якості і почуття спостерігаючого.Значні витрати часу. Призводять до негативної реакції підлеглих, що розгляд особ. Контрольяк прояв недовіри.

Недоліки статистичних звітів як методу вимірювання реальних процесів: завжди обмежені, характеризують лише окремі сфери діяльності.

Недоліки усних звітів підлеглих як методу вимірювання реальних процесів:Труднощі з документуванням інформації.Призводять до негативної реакції підлеглих, що розгляд особ. Контроль, як прояв недовіри.

Недоліки функціональної організаційної структури:1) кожний упр.керівник отримує суперечливі рішення, 2) порушується принцип одноначальності.

Об'єкти долідження змістовних теорій мотивації: потреби робітників

Об'єкти дослідження процесних теорій мотивації:сприйняття робітником даної конкретної ситуації; очікування робітника, пов’язані з даною конкретною ситуацією; оцінка робітником можливих наслідків обраного типу поведінки.

Об'єкти попереднього контролю:Входи в організацію

Одноразові плани, що надають стратегії конкретного змісту:програми, проекти, бюджети.

Ознаки діяльності менеджера: менеджер керує роботою одного або кількох співробітників організації;менеджер управляє частиною або всією організацією, в якій він працює;менеджер отримує певні повноваження та приймає в межах цих повноважень рішення, які будуть мати наслідки для інших співробітників організації.

Ознаки діяльності менеджера:1) Керує роботою одного або більше підлеглих, 2) Управляє частиною або всією орг-цією, в якій працює, 3) Приймає певні рішення, які будуть мати наслідки для інш.співробітників орг-ції.

Ознаки діяльності успішної організації: Організація вважається успішною, коли вона досягає поставлених перед собою цілей. Складовими успіху при цьому виступають: виживання, тобто можливість існування якомога довше; результативність та ефективність.

Ознаки діяльності успішної організації: 1) Виживання, 2)результативність, 3)ефективність.

Основні етапи контролю: 1- вимірювання реальних процесів, що здійснюються в орг. 2 - порівняння результатів реального виконання із встановлен. Стандартами. 3 - реакція на порівняння (коригуючі дії).

Основні критерії оцінки якості інформації: об’єктивність, лаконічність, актуальність, своєчасність, комунікативність

Основні критерії оцінки якості інформації: 1)об”єктивність, 2) лаконічність, 3)актуальність, 4)своєчасність, 5) комунікативність.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 263 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2332 - | 2113 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.