Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


III. Захист інтересів клієнта




3.1. Соціальні педагоги суворо додержуються принципу добровільної участі клієнта в обстеженнях. Обов'язком соціального педагога є намагання налагодити з клієнтом співробітництво.

3.2. Соціальні педагоги, вступаючи до контакту з особами, для яких він є обов'язково-примусовим (наприклад, у разі проведення психолого-педагогічної експертизи), не мають права змушувати клієнта повідомляти відомості поза його волею, не можуть вживати примусових заходів для одержання даних, крім випадків, коли така інформація сприятиме безпеці оточення або самого клієнта.

3.3. Соціальні педагоги не беруть участі в діях, спрямованих проти свободи особи. Вони не мають права змушувати клієнта розповідати про свою життєву філософію, політичні, релігійні чи етичні переконання, не повинні вимагати відмовитися від них.

3.4. Соціальні педагоги беруть на себе професійну відповідальність за кваліфіковане обстеження, консультування, лікування. Вони домовляються про терміни завершення своєї діяльності або доцільність направлення клієнта до іншого компетентного спеціаліста. Відповідальність з соціального педагога знімається, якщо він упевнився, що інший спеціаліст узяв відповідальність за клієнта на себе.

3,5. Соціальні педагоги не мають матеріальних або особистих привілеїв, не можуть використовувати свої знання і становище, довірливе ставлення і залежність клієнта у власних корисливих інтересах. У тих випадках, коли послуги є платними, про фінансові умови домовляються заздалегідь; не встановлюється додаткова оплата за консультації і не береться плата з тих, кого соціальний педагог навчає або збирається екзаменувати. Якщо клієнт може отримати психолого-педагогічну допомогу безкоштовно або меншим коштом в іншого фахівця, то соціальний педагог інформує про це клієнта.

3.6. Соціальний педагог уникає встановлення неофіційних взаємин із клієнтом, якщо це може стати на перешкоді проведенню діагностичної, консультаційної і корекційної роботи з ним. Між соціальним педагогом і клієнтом не повинно бути статевої близькості у період, коли соціальний педагог несе відповідальність за нього.

3.7. Соціальний педагог має право вирішувати, на якому етапі консультування або лікування можна дати об'єктивний професійний висновок, а у випадках, коли він не може діяти в інтересах клієнта, роз'яснює йому і батькам (опікунам, піклувальникам) реальний стан справ.

3.8. Висновок за результатами проведеного обстеження чи лікування робить сам соціальний педагог, він не може перекладати це на інших. Соціальний педагог повинен чітко і однозначно формулювати

висновок, так щоб його можна було правильно зрозуміти і використати [отримані дані на користь клієнта.

3.9. Соціальний педагог не робить висновків і не дає порад, не маючи достовірних знань про клієнта або ситуацію, в якій він перебуває. У Звіті (висновку) соціального педагога має міститися лише необхідна і Водночас достатня, що відзначається цілковитою надійністю результантів, інформація для роз'яснення поставленого завдання, вказуватися межі здійснюваних досліджень, характер виявлених особливостей поведінки — постійний чи тимчасовий.

3.10. Соціальний педагог у доступній формі повідомляє обстежуваному про поставлений діагноз і методи та засоби допомоги. При цьому він зобов'язаний обачливо і обережно висловлюватися щодо виявлених відхилень від норми у стані клієнта. Соціальний педагог.обов'язково попереджає про те, хто і для чого може використати ці дані; він не може приховувати від людини, які офіційні рішення можуть бути винесені на підставі висновку.

Соціальний педагог уповноважений особисто запобігати некоректному і неетичному використанню результатів досліджень і повинен виконувати цей обов'язок незалежно від посадової субординації.

IV. Конфіденційність

4.1. Соціальний педагог зобов'язаний додержуватися конфіденційності у всьому, що стосується взаємин з клієнтом, його особистого життя і життєвих обставин. Виняток становлять випадки, коли виявлені симптоми є небезпечними для клієнта та інших людей, і соціальний педагог зобов'язаний поінформувати тих, хто може надати кваліфіковану допомогу.

Конфіденційності можна не додержуватись, якщо клієнт просить або погоджується, аби в його інтересах інформацію було передано іншій особі.

4.2. Соціальний педагог не збирає додаткових відомостей про обстежуваного без його згоди і задовольняється лише тією інформацією, яка потрібна для виконання професійного завдання. Запис на магнітну стрічку і відеоплівку, фотографування і занесення інформації про клієнта до комп'ютерних банків даних здійснюється тільки за згодою учас­ників.

4.3. Соціальний педагог зобов'язаний оберігати професійну таємницю, не поширювати відомостей, отриманих у процесі діагностичної і корекційної роботи, додержуватись анонімності імені клієнта (наприклад, під час навчання, в публікаціях). Для демонстрації і прослуховування будь-яких матеріалів потрібен письмовий дозвіл людини, за чи­єю згодою вони були написані; на вимогу клієнта матеріали негайно знищуються.

4.4. Документація роботи соціальних педагогів повинна вміщувати лише професійно необхідні матеріали. До цих матеріалів, пов'язаних із конфіденційним змістом діяльності соціальних педагогів, має виключа­тися доступ сторонніх осіб. У тих же випадках, коли соціальні педагоги звертаються до інших фахівців, потрібно спеціально ознайомити їх із питаннями, що стосуються умов і терміну зберігання таких матеріалів, а також обмежень у використанні інформації про клієнта і попередити про міру відповідальності за недодержання конфіденційності.

4.5. Якщо соціальний педагог не в змозі надалі виконувати свої функції, він з'ясовує, чи потрібно зберігати матеріали (також і інформацію, занесену до комп'ютера). В разі потреби соціальний педагог повинен передати виконання покладених на нього функцій іншому фахівцеві.

4.6. Соціальний педагог інформує клієнтів про правила додержання конфіденційності. Смерть або зникнення обстежуваного не звільняє соціального педагога від потреби зберігати професійну таємницю.

4.7. Соціальний педагог не передає методичних матеріалів осо бам, які не уповноважені здійснювати психолого-педагогічну діяльність; не розкриває суті і призначення конкретної методики (за винятком доступних роз'яснень правоохоронним і судовим органам).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 238 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2297 - | 2065 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.