Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Форми організації праці дітей у природі




Доручення Чергування Колективна праця

 

Доступною формою залучення дітей до повсякденної діяльності у садку є доручення.

Їх поділять на види за складністю завдань (прості і складні) за тривалістю (короткочасні і тривалі), за способом організації дітей до праці (індивідуальні, в групах, фронтальні). Трудові доручення широко використовують у сіх вікових групах.

У молодшій групі дітям доручають спочатку поспостерігати за акваріумним рибками, рослинами. Діти спочатку спостерігають, а потім виконують найпростіші операції по догляду. Це підводить дітей до розуміння того, що все живе потребує піклування.

У середній і старшій групі можна давати доручення триваліші і складніші, надаючи при цьому більшої самостійності(визначити чи потребують рослини поливання і полити їх при потребі, запропонувати виростити рослину вдома і доглядати за нею. Доручення вимагають керівництва і контролю з боку вихователя. Обов’язковим є показ, інструкція, нагадування, перевірка, заохочення).

 

Чергування

У куточку живої природи чергування запроваджують для старшої групи. Перед початком чергування вихователь роз’яснює дітям як доглядати за рослинами і тваринами, використовує наявні трудові навички дітей, наголошує на необхідності систематичних робіт по догляду, показує як виконати нові трудові дії, контролює чіткість їхнього повторення.

Чергування у кутку живої природи є досить складною діяльністю. Тут постійно потрібно виконувати різні дії, які не завжди повторюються (різний спосіб і частота поливу кімнатних рослин, різний корм для тварин і спосіб їх годування). Все це потребує систематичного керування зі сторони вихователя, нагадування, перевірки та заохочення. Черговими призначають кількох дітей залежно від кількості об’єктів та складності роботи, формують групи дітей зважаючи на рівень їхніх навичок, характеру, бажання працювати даній групі.

Виконання обов’язків черговими здійснюється переважно вранці до сніданку. Успіх організації чергувань передусім залежить від постійного інтересу та керівництва цим процесом з боку вихователя.

 

Колективна праця.

Під час колективної праці діти виконують часто завдання, які організовуються вперше і потребують вироблення певних умінь. За способом організації дітей колективна праця дітей може бути – спільно-індивідуальна(кожна дитина працює на своєму рядку); спільно-послідовна та спільно-взаємодіюча.

Структура колективної праці

1. Бесіда про рослини (зовнішній вигляд, необхідні умови вирощування, значення для природи, людини).

2. Постановка мети і мотивація праці.

3. Обстеження садивного матеріалу.

4. Поетапний інструктаж (переважно у молодшій групі).

5. Перспективний інструктаж (у середній і старшій групах).

6. Хід роботи.

7. Підбиття підсумків.

Навесні старших дошкільників залучають до перековування землі і планування грядок. Дітей ділять на дві групи – одна перекопує, друга розпушує. Вихователь знайомить дітей з ґрунтом, його структурою та мешканцями, показує перегній, який утворився з прикопаного листя та лушпиння, звертає увагу на колір.

Для формування грядок вихователь використовує шнур з кілочками. Дітям пропонує стати «потягом» і протоптати доріжки. Наприкінці роботи вихователь підводить підсумки, відзначає як добре будуть рослини у зволоженому і розпушеному ґрунті.

Під час проведення колективної праці з дітьми молодшого дошкільного віку найчастіше використовують поетапний інструктаж. Це зумовлено особливістю дошкільників: вони не можуть охопити і запам’ятати весь трудовий процес відразу.

У середній і старшій групах найчастіше застосовують перспективний інструктаж., коли вихователь показує і пояснює весь хід роботи і діти виконують її.

Під час організації роботи старших дошкільників на прополювання, треба провести бесіду про, що потрібно рослинам для доброго розвитку. Потім звертає увагу на те, що поряд з культурними рослинами з’явилися такі, яких ніхто не сіяв. Вихователь розповідає, що це бур’яни. Якщо їх не виривати то вони будуть забирати воду і поживні речовини у культурних рослин. Вихователь розповідає дітям про вигляд бур’янів, їхню будову та значення як корму для тварин.

Збирання урожаю проводять урочисто, створюючи у дітей радісний настрій та задоволення від результатів праці. Діти висмикують великі овочі, демонструють їх порівнюють, очищають і складають. Найбільші залишають для виставки на святі врожаю, та віддають на кухню, де кухар готує їм салат.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 383 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2302 - | 2033 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.