Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристики робочого місця




Вимоги з охорони праці при виконанні лабораторної роботи

1. Ознайомитись з обладнанням робочого місця, яке використовується в роботі;

2. Перевірити наявність заземлення, якість проводів та штепсельних вилок електроживлення всіх приладів, що використовуються в роботі, та електричних розеток на щитах живлення;

3. Про всі наявні недоліки терміново доповісти керівнику занять;

4. Виконувати вимоги з охорони праці студентів при виконанні лабораторних робіт.

Теоретична частина

Вибіркові підсилювачі застосовуються в тих випадках, коли необхідно із сукупності сигналів широкого діапазону частот виділити групу сигналів близьких частот, які несуть корисну інформацію. Вибіркові підсилювачі діляться на дві основні групи:

-підсилювачі з використанням паралельного LC контура з частотно-вибірковими властивостями (резонансними);

- підсилювачі з використанням частотно-залежного НЗЗ. В області низьких частот (десятки-тисячи герц) переважно використовуються вибіркові підсилювачі з частотно-залежним НЗЗ, тому що застосування LC контурів недоцільне через зміну на низьких та високих частотах номіналів індуктивностей L і ємностей C. Це призводить до погіршення не тільки технічних (добротність, вибірність), але й експлуатаційних (вага, габаритні розміри,вартість) показників вибіркових підсилювачів.

На рис.1, а приведено схему вибіркового підсилювача з частотно-залежним НЗЗ у вигляді подвійного Т-моста, АЧХ якого показана на рис.1,б (крива 1). Так як транзистор, включений за схемою СЕ, зсуває фазу вхідного сигналу на 180°, то вибірний 2Т-міст утворює коло частотно-залежного НЗЗ.

 

Коефіцієнт передачі 2Т-моста пов'язаний з умовною смугою пропускання підсилювача,

На практиці застосовують симетричні 2Т-мости, у яких виконується умова R1=R2=R; C1=C2=C, а значення добротності можливе максимальне QRC=0,25. Значення вхідного і вихідного опору підсилювального каскада суттєво впливають на характеристики 2Т-моста, спотворюючи його частотну характеристику, розширюючи смугу пропускання вибірного підсилювача, погіршуючи його вибірковість. Для покращення вибірковості підсилювача в якості активного елемента слід застосовувати підсилювальний каскад з високим Кu0 великим вхідним і малим вихідним опором.

Якісні результати при проектуванні вибірних підсилювачів з частотно-зменшеним НЗЗ дає застосування в якості підсилювального елемента операційного підсилювача (ОП) в інтегральному виконанні.

На рис.2 приведено схему вибірного підсилювача на ОП. Аналогічно схемі на рис.1,а, вибірний міст утворює НЗЗ, так як включений між виходом ОП і його інвертуючим входом, Тому що ОП по відношенню до інвертуючого входу зсуває фазу, вибірність і добротність схеми може бути збільшена.

ОП разом з пасивним RC-фільтрами можуть бути використані для побудови активних фільтрів АФ, які мають широке застосування. Застосування при достатньо низькому діапазоні (від долей герц до декількох тисяч герц). В залежності від взаємного розташування смуги пропускання і смуги утримання АФ діляться на: ФНЧ, ФВЧ, СФ, РФ.

В цій лабораторній роботі досліджуються активні фільтри другого порядку. Схеми фільтрів представлені на рис 3, 4, 5, оскільки ОП, ДА1 і два під’єднаних до нього резистора R´ і R утворюють джерело напруги керованих напругою (ДНКН).

 

 

Передаточна функція і АЧХ ФНЧ (рис.3,а) визначаються виразом

Кu(p)=Uвих/Uвх

Кu(ω)= Кu0/ (1+ω2R2C2)

Де Ku0- значення коефіцієнта підсилення операційного підсилювача;

ωзр – частота зрізу ФНЧ, визначається на рівні 0,707Кu0.

Значення частоти зрізу fв визначається співвідношенням fзр=1/(2 R1C1)

Передаточна функція і АЧХ ФВЧ (рис.4,а) визначається за виразами:

Кu(p)=Uвих/Uвх

Кu(ω)= Кu0/ (1+(1/ω2R12C12))

Значення частоти зрізу fзр.н визначається співвідношенням

fзр =1 /(2 R1C1)

Передаточна функція і АЧХ смугового фільтра (рис.5,а) визначається за виразами:

Кu(p)=Uвих/Uвх

Кu(ω)=1/ 1/ωR1C1)- ωR1C1)2+9)

Значення частоти fзр визначається співвідношенням

fзр =1 /(2 R1C1)

Характеристики робочого місця

До складу робочого місця входять прилади: звуковий генератор Г3-102, міліволтметер В3-38, осцилограф С1-83, джерело живлення ЖПС-11-50, лабораторний макет.

Живлення макета ±9В здійснюється централізовано від загального блоку живлення. На рис 6 приведена електрична принципова схема лабораторного макету для дослідження АФ. Для побудови АФ використано ОП типу 1УТ401А разом з пасивними RC-елементами. В залежності від положення перемикачів лабораторного макету можливо реалізувати схеми: фільтра нижніх частот, фільтра верхніх частот, смугового фільтра.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 353 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2191 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.