Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 2. Світоглядні особливості растаманів





2. 1. Історія виникнення субкультури растаманів

Растаманами називали себе прихильники растафаріанскої віри. Растафаріанство, як відгалуження християнства, зародилося на Ямайці на початку XX ст. Його засновником вважається Маркус Гарві – відомий релігійний діяч тих часів. Його організація – UNIA (Universal Negro Improvement Association) – була основною і найвпливовішою негритянською організацією тих часів. Він проповідував африканську теорію викладу Біблії і те, що Ісус був чорним [2; 58].
У той же самий час була створена церква гарвіїтів (The Garveyite African Orthodox Church), вона тоді нараховувала більше 3000 парафіян на 3-х континентах і боролася проти колонізації країн Африки, таких, наприклад, як Кенія. Велику роль у становленні Маркуса Гарві як релігійного діяча відіграли його пророкування про те, що звільнення прийде зі Сходу, а також той факт, що Хайле Селассіє I (в перекладі з мови гєез – міць, сила Трійці, 23 липня 1892 – 27 серпня 1975 року, останній імператор Ефіопії), що вважається нащадком царя Соломона і цариці Савської, зійшов на престол Ефіопії (Ефіопія – за переказами, свята земля, звідки походить все людство). Послідовники Маркуса Гарві вважали, що описані в Біблії євреї були насправді африканцями, а Біблія спочатку була написана амхарською мовою (офіційна мова Ефіопії, якою не говорять більше в жодній країні світу) і тільки потім перекладена давньоєврейською [2;64].
Хоча ямайці й отримали надію, але ситуація того часу все-таки тримала їх на місці. Їх свобода була всього лише написаними на папері словами, далекими від дійсності, і Ямайка, по суті, все ще залишалася британською колонією. До того ж, оскільки однією з основних ідей растафаріанства була репатріація, тобто повернення всіх африканців з Нового світу на батьківщину, це дало початок розбіжностей із урядом. Згодом, після гоніння переслідування з боку влади, все це переросло в досить жорстокі вуличні «розбори», що зіпсувало репутацію растаманів, які заголом завжди виступали проти насильства в будь-якій формі. Після цього, ближче до 60-х років з'явилася музика реггі, яка представила раста-культуру з абсолютно іншого боку. У растаманів з'явився новий пророк, якого на Ямайці до цього часу вважають голосом бога – Роберт Неста Марлі.
Його народження, як і його життя, пов'язують з незліченною кількістю всіляких містичних подій. Боб Марлі був дуже незвичайною і колоритною фігурою. Він, можна сказати, відкрив цю культуру для білих людей. Оскільки сам він був чорним лише наполовину (його батько був англійцем, а мати з Ямайки) він постійно робив акцент, що реггі – це не тільки музика чорних або музика білих, а те, що об'єднає нації і «зруйнує Вавилон».
Поняття Вавилона в раста-культурі розглядається так: усі ми спочатку народжуємося в клітці, але звикаємо, дорослішаємо й перестаємо помічати кайдани, які не дають нам звільнитися. Ми змушені жити так, як вирішують за нас політики, практично не маємо право вибору (ми можемо вибирати тільки в дрібницях), і завжди рівняємося на встановлені тими ж самими політиками стереотипи, звикаючи до них і вважаючи істинно вірними твердженнями. Боб Марлі проповідував у своїх піснях, що якщо перестати заганяти людей у ​​якісь рамки, життя налагодиться, і люди самі зможуть визначитися, як їм жити. Він вважав, що закони породжують злочин і т.д.
Музична діяльність Боба Марлі також дала початок растаманській суб-культурі. Оскільки його музика була популярна в багатьох країнах, включаючи європейські, молодь, що полюбила реггі, почала переймати якісь деталі одягу, зачіску (дреди) і т.д. Навіть зараз багато де можна побачити атрибути з раста-символами: червоно-жовто-зелені кольори, зображення ефіопського лева, Хайле Селласіе I, і людей, які дотримуються такого стилю. Зазвичай, ці люди далекі від растафаріанской віри й чули про неї не так уже й багато.
Одне з головних правил растаманів-растафаріанцев – не намагатися навернути людей до своєї віри. Вважається, що людина може сама прийти чи не прийти до неї. Розуміння цього відбувається за допомогою марихуани (в раста-культурі – «трава мудрості»). На Ямайці марихуану називають Brain food (їжа для мізків). За легендою, вона вперше виросла на могилі царя Соломона, який вважався наймудрішим із мудрих. На думку растаманів, марихуана допомагає людині прийти до Бога й по-справжньому зрозуміти цей світ.

 

2.2. Ідеологія представників субкультури


Растафарі дуже люблять збиратися разом і проводити час у великих веселих компаніях. Їх головне кредо: "Все життя – одине велике свято" [2;135].
У Растів немає спеціальних молитовних будинків. Однак зібрання вони проводять досить часто. Класичні расти влаштовують богословські суперечки, молитовні зустрічі з метою знайти Істину. Раста вважають, що Істина не може бути пізнана лише за допомогою людських зусиль. Понадрозуміння може прийти тільки за допомогою Бога - Джа, зв'язок з яким є у кожної людини. Містичний досвід Растів підкреслює важливість безпосереднього контакту з Джа. Єдність із Богом здійснюється в процесі саморозкриття, найчастіше через покаяння. Містичну єдність з Богом, до якого прагнуть раста, вони висловлюють зворотом "Я і Я", що означає "Я в присутності Бога". При спогляданні Джа всі дії стають рівнозначними, тому для поклоніння не існує будь-яких спеціально встановлених часу й місця. Деякі громади Растів розділені за статевою ознакою й нагадують монастирі. Однак більшість Растів живе звичайним життям, не віддаляючись від суспільства.
Ортодоксальні расти є строгими вегетаріанцями, відмовляються навіть від риби. Вживати в їжу допускається тільки рибу не довше 25 сантиметрів, оскільки риба великих розмірів вважається "їжею Вавилона", тобто суспільства білих, де люди "поїдають" один одного. Крім того, справжні раста не споживають алкоголь, не п'ють молоко і каву. Як напої вони використовують чаї з різних трав і коріння.
Марихуана («трава», «конопля», «гандж», «канабіс», «анаша») займає важливе місце в релігії растафарі. Растамани вважають, що саме бог Джа навчив людей курит гандж. Згідно з переказами растафарі, першою рослиною, яка виросла на могилі царя Соломона, наймудрішої людини на Землі, була саме конопля – «трава мудрості». Однак далеко не всі раста курять марихуану. У деяких громадах допустиме контрольоване використання «трави мудрості» з метою досягнення певних медитативних станів для спілкування з Богом. На жаль, зараз багато раста не збираються спілкуватися з Богом і взагалі приходять у субкультуру лише для можливості виправдати свою шкідливу пристрасть. У растафарі, як і у всіх віруючих людей, є свої заповіді, які вони завжди дотримуються відповідно до волі великого бога Джа:

· Не можна курити тютюн і вживати алкоголь.

· Необхідно дотримуватися вегетаріанства, хоча іноді дозволяється їсти м'ясо, окрім свинини й молюсків, також не можна вживати сіль, оцет і коров'яче молоко.

· Оскільки Бог створив людину за своїм образом і подобою, то будь-яке спотворення божественного образу – це гріх. Заборонено оскверняти вигляд людини надрізами, татуюванням і голінням голови.

· Поклонятися можна тільки Джа і ніяким іншим богам, але в той же час треба шанобливо ставитися до представників інших релігій.

· Потрібно любити й поважати людське братство, в першу чергу всіх раста.

· Відкидати ненависть, ревнощі, заздрість, обман, віроломство, зрадництво.

· Не можна приймати ні насолод, що надаються Вавилоном, ні його вад.

· Растафарі покликані створити в світі порядок, заснований на братерстві.

· Всі раста повинні дотримуватися давніх законів Ефіопії.

· Обов'язок кожного растафарі – простягнути руку милосердя кожному, хто потрапив в біду: чи то людині чи тварині або рослині.

· Не можна спокушатися подачками, титулами й багатствами, якими будуть спокушати вороги, любов до растафарі повинна надати рішучості.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 258 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2320 - | 2275 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.