Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мета, зміст і порядок вивчення модуля тактики накафедрі військової підготовки.




Слайд №27

Воєнна наука – як галузь науки.

Перед тим як ознайомити Вас з метою, змістом і порядком вивчення модуля тактики на факультеті підготовки офіцерів запасу необхідно розглянути поняття ВОЄННА НАУКА.

Отже,воєнна наука – означає галузь науки, яка охоплює систему знань про закономірності, принципи, форми та способи підготовки і ведення воєнних конфліктів.

При цьому,як будь-яка інша наука, вона має об’єкт і предмет дослідження.Як показано на екрані, об’єктом воєнної науки є збройна боротьба, а її предметом – теорія і практика підготовки та ведення цієї боротьби.

Наступним базовим визначенням є поняття ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА.

 

Слайд №28

Воєнне мистецтво і його складові.

Отже, воєнне мистецтво, якодна із основних галузей воєнної науки, вивчає теорію і практику підготовки та ведення як воєнного конфлікту у цілому, так операції та бою зокрема.

Щоб краще зрозуміти роль і місце тактики, пропоную пригадати визначення всіх складових воєнного мистецтва.

Слайд №29

Так, стратегія займається вивченням питань підготовки і ведення стратегічних операцій та війни в цілому, вона досліджує:

- умови і характер воєнного конфлікту;

- способи стратегічного застосування Збройних Сил, інших військових формувань;

- питання стратегічного забезпечення бойових дій та керівництва Збройними Силами.

На відміну від стратегії, оперативне мистецтво вивчає теорію і практику підготовки та ведення операцій оперативного командування та армійського корпусу.

Нарешті, пригадаємо визначення тактики, яка вивчає теорію і практику підготовки і ведення бою з’єднаннями, частинами та підрозділами видів Збройних Сил, родів військ і спеціальних військ. Слід зазначити, що вона знаходиться в діалектичному взаємозв’язку з оперативним мистецтвом та стратегією.

Слайд №30

Оскільки, об’єктом дослідження тактики є бій, теорія тактики вивчає його закономірності, характер, способи підготовки та ведення. Більше того, вона розробляє фундаментальні положення основ, підготовки та ведення бою, тактичні вимоги до організації та озброєння з’єднань, частин і підрозділів, а також до обладнання простору, в межах якого ведеться бій.

У свою чергу, предмет тактики вивчає процес підготовки та ведення бою.

У прикладній частині тактика займається розробкою питань, пов’язаних з організацією і веденням різних видів бою в конкретній обстановці, їх всебічного забезпечення, управління та іншими заходами тактичного масштабу.

Розглянувши зміст тактики, пропоную пригадати її структурну будову Слайд №31-33

Так, вона складається із загальної тактики, тактики родів військ і спеціальних військ.

Як зображено на слайді, загальна тактика охоплює теорію і практику підготовки та ведення загальновійськового бою з‘єднаннями, частинами і підрозділами.

Тактика ж родів військ, спеціальних військ та інших військових формувань охоплює теорію і практику виконання завдань з‘єднаннями, частинами і підрозділами родів військ, спеціальних військ та інших військових формувань.

Основу загальної тактики складає тактика Сухопутних військ, яка вивчає та розробляє способи підготовки і ведення загальновійськового бою та включає в себе крім загальновійськових, тактику з’єднань, частин та підрозділів родів військ і спеціальних військ, що входять до складу Сухопутних військ.

Мета, зміст і порядок вивчення змістового модуля.

Предмет, який ви будете вивчати на нашої кафедри, має назву: Модуль “Тактика механізованих підрозділів (в т.ч. інженерне забезпечення, радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів, організація зв’язку)”.

Слайд №35

Вивчення цього модулю сплановано провести протягом чотирьох семестрів (3-го, 4-го, 5-го, 6-го.) і навчального збору.

Всього протягом періоду навчання на військовой кафедрі, на модуль відводиться 262 годин. З яких 180 години це навчальні заняття і 82 - самостійна робота.

Всього на протязі чотирьох семестрів відпрацьовується 262 години. Із них під керівництвом викладачів 180 і 82 години самостійних занять студентів.

Крим того, на протязі 30 днів наприкінці навчання на факультеті з вами буде проведений навчальний збір у військах. На збір відводиться 55 години. З них 42 годин-на навчальні заняття під керівництвом викладача і 13 - на самостійну роботу.

Звітність за предмет навчання (контрольні заходи) є необхідним елементом зворотного зв’язку у навчальному процесі.

Під час відпрацювання програми модуля “ Тактика механізованих підрозділів (в тому числі інженерне забезпечення, радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів, організація зв’язку)” використовуються такі види контролю:

- поточний;

- самоконтроль;

- модульний;

- підсумковий;

Поточний контроль проводиться викладачами на всіх видах навчальних занять. Основна мета поточного контролю – забезпечення зворотного зв’язку між викладачами та студентами у процесі навчання, перевірка готовності студентів до виконання наступних навчальних завдань.

Модульний контроль – це контроль знань студентів після вивчення логічно завершеної частини програми (модуля). У 4, 6 семестрах проводиться модульний контроль у вигляді контрольної роботи, тестування тощо з модуля “ Тактика (в тому числі інженерне забезпечення, радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів, організація зв’язку)”.

Підсумковийконтроль забезпечує оцінку результатів навчання студентів на проміжних або заключному етапах їх навчання і проводиться відповідно до навчального плану у вигляді заліку або диференційованого заліку та екзамену в терміни, встановлені графіком навчального процесу (розкладом занять) та в обсязі навчального матеріалу, визначеному робочою програмою навчального модуля.

.Підсумковий контроль буде проведений у 5-му семестрі у формі диференційованого заліку і відпрацювання та захист курсової роботи у 6-му семестрі

 

В результаті вивчення модуля студенти повинні

Знати:

1. Основні положення воєнної доктрини України, структуру Збройних Сил України, основи загальновійськового бою, засоби і способи збройної боротьби.

2. Організацію, озброєння і бойову техніку механізованих підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, їх призначення, завдання, бойові можливості і основні принципи бойового застосування.

3. Організацію, озброєння, бойову техніку, бойові можливості і тактику дій підрозділів сухопутних військ армій провідних держав світу до батальйону включно.

4. Зміст роботи командира механізованого взводу з організації, ведення бою та управління підрозділами в умовах постійної зміни бойової обстановки.

5. Мету та завдання інженерного забезпечення, які виконуються підрозділами в основних видах бою.

6. Мету і завдання радіаційного, хімічного і біологічного захисту підрозділів в основних видах бою. Вражаючі фактори ядерної, хімічної зброї, біологічних засобів противника, їх дії на особовий склад підрозділів, засоби захисту від них.

7. Основні завдання зв’язку щодо забезпечення управління підрозділами, види і засоби зв’язку, порядок організації зв’язку в основних видах бою.

8. Загальні положення участі підрозділів Збройних Сил України у міжнародних миротворчих операціях.

 

ВМІТИ:

 

1. Застосовувати принципи загальновійськового бою, положення бойових статутів і настанов, досвід військового мистецтва, сучасних збройних конфліктів з урахуванням норм міжнародного гуманітарного права під час виконання бойових завдань.

2. Приводити себе в повну бойову готовність; діяти за бойовим призначенням; у складі дрібних груп пересуватися на полі бою перебіжками, переповзанням, долати природні і штучні перешкоди, підтримувати вогнем один одного, застосовувати індивідуальну і групову зброю та бойову техніку в складних умовах бойової обстановки на різноманітній місцевості у взаємодії з іншими підрозділами.

3. Застосовувати знання організації, бойових можливостей, тактики підрозділів сухопутних військ армій провідних держав світу для виконання бойових завдань відповідно до своєї спеціальності.

4. Розробляти та вести бойові документи в різних умовах бойової обстановки.

5. Організовувати та здійснювати марш, розташовувати підрозділи, використовуючи захисні і маскуючі властивості місцевості, забезпечувати охорону та оборону в районах зосередження в умовах постійної загрози застосування противником зброї масового ураження, ударів його авіації, дій повітряних десантів і диверсійно-розвідувальних груп.

6. Здійснювати безперервне управління підрозділом в складних умовах бойової обстановки, організовувати бій на місцевості, взаємодію, бойове забезпечення і управління.

7. Застосовувати нові форми і способи дій підрозділів на полі бою для ефективного виконання бойових завдань, враховуючи досвід сучасних збройних конфліктів і міжнародних миротворчих операцій.

8. Організовувати виконання завдань інженерного забезпечення підрозділу в основних видах бою.

9. Вибирати місце розташування та організовувати інженерне обладнання окопів, укриттів для особового складу, бойових і спеціальних машин та матеріальних засобів.

10. Організовувати маскування підрозділів, особового складу, техніки та їх захист від ударів високоточної зброї з використанням захисних і маскувальних властивостей місцевості.

11. Обладнувати невибухові загородження, встановлювати одиночні міни, групи мін і мінні поля.

12. Вести інженерну розвідку місцевості, загороджень противника, шляхів руху, водних перешкод; долати невибухові загородження і мінні поля, у тому числі встановлені дистанційно.

13. Організовувати рух по дорогах та колонних шляхах; долати водні перешкоди на табельних та підручних засобах, застосовувати табельні засоби очищення води.

14. Використовувати вибухові речовини, засоби підривання, проводити розрахунок на підрив окремих зарядів, різноманітних об’єктів вогневим, електричним способами та детонуючим шнуром.

15. Суворо дотримуватися заходів безпеки під час поводження з бойовими вибуховими речовинами та засобами підривання.

16. Здійснювати заходи щодо захисту особового складу підрозділів від зброї масового ураження.

17. Користуватися засобами індивідуального і колективного захисту, використовувати захисні властивості штатної техніки, фортифікаційних споруджень і місцевості.

18. Вести радіаційну, хімічну і біологічну розвідку та радіаційний контроль, оцінювати масштаби та наслідки дії на особовий склад, озброєння, техніку підрозділу вражаючих факторів зброї масового ураження.

19. Організовувати і проводити спеціальну обробку в підрозділах.

20. Надавати першу медичну допомогу при пораненнях, кровотечах, отруєннях та інших бойових ураженнях з використанням табельних засобів.

21. Здійснювати радіозв’язок в радіомережах і радіонапрямках, вести службові переговори за допомогою таблиць сигналів бойового управління, таблиць позивних, у тому числі в умовах радіоперешкод.

22. Забезпечувати стійкий зв’язок у всіх режимах роботи засобів зв’язку в будь-яких умовах обстановки; виконувати вимоги радіомаскування, прихованого управління військами та забезпечення безпеки зв’язку.

23. Використовувати засоби проводового зв’язку для управління підрозділами в бою.

24. Організовувати зв’язок з підлеглими та взаємодіючими підрозділами в основних видах бою.

Слайд №36-37

ЗАКЛЮЧЕННЯ

 

Таким чином, в даній лекції було розглянуті наступні питання

1.Збройні Сили України, їх склад та призначення.

2.Основи загальновійськового бою.

3.Мета, зміст і порядок вивчення модуля тактики на кафедрі військовой підготовкі.

У закінченні хочу звернути Вашу увагу на актуальність теми даної лекції, яка полягає у тому, що під час навчання на факультеті підготовки офіцерів запасу ви будете вивчати багато предметів тематика яких базується на питаннях, яки ми сьогодні розглянули.

В ході подальших занять Ви більш детально будете вивчати ці питання, а також роботу командира, щодо підготовки бойових дій та управління підрозділами під час їх виконання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 447 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2300 - | 1987 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.