Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


У світі високотехнологічний інноваційний фондовий ринок представлений біржею NASDAQ.




NASDAQ (абревіатура від англ. National Association of Securities Dealers Automated Quotation Автоматизовані котирування Національної асоціації дилерів цінних паперів, читається як [насда́к]) — американський позабіржовий ринок, що спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній (виробництво електроніки, забезпечення тощо).

Одна з трьох основних фондових бірж США (поряд з NYSE і AMEX), є підрозділом NASD, контролюється SEC. Власник біржі — американська компанія NASDAQ OMX Group. Окрім NASDAQ їй належать ще 8 європейських бірж.

Заснована 8 лютого 1971 року. Назва походить від автоматичної системи отримування котирувань, що поклало початок біржі. Nasdaq є найбільшою в США електронною системою торгівлі цінними паперами. У ній зареєстровано понад 3,3 тис. компаній[1]. Учасниками Nasdaq є провідні компанії в таких напрямках бізнесу, як високі технології, роздрібна торгівля, телекомунікації, фінансові послуги, транспорт, ЗМІ, біотехнології.

Перше місце за кількістю компаній-учасників NASDAQ посідає США, друге — Канада, третє — Ізраїль.

Поява NASD

У 1938 році Конгресом США був прийнятий документ, що отримав назву «Акт Мелоні» (Maloney Act). Цей акт зобов'язав всіх брокерів, які не є членами будь-якої біржі (яких значно більше, ніж брокерів-членів бірж), приєднатися до SRO, яка буде відповідальна за регулювання позабіржового ринку. Наступного року така SRO (Self-Regulatory Organization) була сформована. Вона була названа National Association of Securities Dealers, або скорочено NASD — Національна асоціація дилерів цінних паперів.

NASD була зобов'язана:

  • приймати правила та процедури з метою запобігання шахрайських і маніпулятивних;
  • дій робити все можливе для попередження порушень її членами законодавства про цінні папери, норм або правил самої NASD;
  • підтримувати чесні та однакові для всіх принципи торгівлі;
  • захищати інтереси інвесторів та публіки.

Поява NASDAQ

У 1968 році з ініціативи Конгресу США комісія з цінних паперів і бірж провела спеціальне дослідження з приводу «незадовільного стану позабіржового ринку цінних паперів». Справа в тому, що фінансова звітність по компаніях найчастіше відсутня або публікувалася нерегулярно, а сам позабіржовий ринок, незважаючи на досить високі прибутки, мав низьку ліквідність. За результатами розслідування, проведеного комісією, Національній асоціації торговців цінними паперами (NASD) була доручена систематизація та автоматизація всього роздрібного ринку цінних паперів. Саме наприкінці 60-х років почався активний розвиток комп'ютерних технологій, які дозволили вирішити це завдання. У результаті була створена позабіржова електронна система торгівлі цінними паперами NASD Automated Quotations (NASDAQ).

Перші угоди на біржі NASDAQ були укладені 8 лютого 1971. Спочатку NASDAQ представляв собою лише інформаційну базу, «дошку оголошень», в якій транслювалися усереднені, а потім кращі котирування дилерів позабіржового ринку.

Розвиток біржі

У 1982 році акції американських компаній, що відповідають більш високим вимогам лістингу, були виділені в NASDAQ National Market (NNM). Перш за все, це було зроблено для відсіювання дрібних компаній, що прагнуть увійти до лістингу системи (а їх було дуже багато). Для здійснення даної мети вимоги для участі компаній у діяльності на національному ринку були посилені. Тільки в 1990 році оформилася друга група акцій, що представляють компанії з невеликою капіталізацією (близько 40% від загального числа компаній), — Nasdaq Small Cap Market (SCM).

У 1984 році на біржі почала працювати система виконання малих замовлень — Small Order Execution System (SOES). Ця система дала можливість виконувати замовлення маленького обсягу проти кращих котирувань маркет-мейкерів, що серйозно розширило торгові можливості.

У 1990 році була запущена торговельна система SelectNet, яка розширила можливості для розміщення та виконання угод за кращою ціною і більшого обсягу, ніж можливі за допомогою SOES.

 

Функціонування біржі.Час роботи

Регулярна торгова сесія Nasdaq починається о 9:30 ранку і закінчується о 16:00 вечора (за часом Східного узбережжя США). Торговельні операції проводяться на базі платформ SuperMontage і Primex. Після закінчення регулярної сесії, можливо проведення торгів до 20:00 під час післяторгової сесії через платформу SelectNet.

Схема торгівлі

Схема, за якою ведеться торгівля на біржі NASDAQ, відрізняється від традиційної біржової схеми. Кілька маркетмейкерів тут змагаються за виконання замовлення клієнта. На даний момент на біржі їх близько шестисот. Основна функція маркет-мейкерів в NASDAQ (так само, як і у NYSE) — безперервне виставляння котирувань та підтримка ліквідності по певній групі акцій під час торгівлі. Тобто, маркетмейкер зобов'язаний виконати заявку клієнта за рахунок власних резервів у випадку відсутності на ринку відповідної протилежної заявки. Деякі маркет-мейкери підтримують кілька сотень акцій, інші — кілька тисяч. У результаті, в середньому, на один вид акцій ліквідність підтримують чотирнадцять маркет-мейкерів, а за іншими — до п'ятдесяти. Котирування системи NASDAQ з даної акції — результат зіставлення котирувань, що надаються маркет-мейкерами і альтернативними торговими системами.

 

Ринки NASDAQ

NASDAQ National Market (NNM)

NASDAQ National Market (NNM) — ринок для цінних паперів найбільших компаній-емітентів, що найбільш активно торгуються на біржі NASDAQ. Ринок був виділений в 1982 році. Зараз на ньому звертається понад 4 000 цінних паперів. Для отримання лістингу на NASDAQ National Market компанія повинна відповідати жорстким критеріям фінансового становища, капіталізації та корпоративного управління.

NASDAQ Nasdaq Small Cap Market (SCM)

The Nasdaq Small Cap Market — ринок NASDAQ для акцій компаній малої капіталізації. У лістинг SCM входить понад 1000 цінних паперів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 354 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2176 - | 2137 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.