До технічних засобів безпечної експлуатації електроустановок під час нормальних режимів роботи відносяться такі: ізоляція струмовідних частин, недосяжність до неізольованих струмовідних частин, захисні огородження, блокувальні пристрої, засоби орієнтації та сигналізації, малі напруги, вирівнювання потенціалів, захисне розділення електромереж.
Заземлювальний провідник - це провідник, який з'єднує заземлювальні частини електроустановки з землею.
Заземлення застосовується в мережах з ізольованою нейтраллю до 1000 В і в мережах з ізольованою і глухозаземленою нейтраллю напругою понад 1000 В.
Занулення - це навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним проводом металевих неструмовідних часин електроустановки, які у разі пошкодження ізоляції можуть опинитися під напругою
Заземлення (занулення) електроустановок обов'язково виконують: при напругах 380 В і вище змінного струму та 440 В і вище постійного струму - в усіх електроустановках; при напругах від 42 В до 380 В змінного струму та від 110 В до 440 В постійного струму - тільки в приміщеннях з підвищеною небезпекою, особливо небезпечних і в зовнішніх установках; при всіх напругах змінного і постійного струму електроустановок у вибухонебезпечних зонах.
Заземленню (зануленню) підлягаються металеві неструмовідні частини електроустановок, які доступні для дотику людини і не мають інших видів захисту щодо електробезпеки. До них відносяться: корпуси електричних машин, трансформаторів, апаратів, світильників тощо; приводи електричних апаратів; каркаси розподільних щитів, щитів управління, щитків і шафів; металеві конструкції розподільчих пристроїв
Захист вимикання - це система захисту, яка забезпечує автоматичне вимикання електроустановки у разі виникнення в неї небезпеки ураження електричним струмом. Час спрацювання пристроїв захисного вимикання досягає 0,1- 0,2 с.
Електричне розділення мережі. Це розділення електричної мережі на окремі електрично не зв'язані між собою ділянки за допомогою розподільчих трансформаторів. Розгалужені мережі великої протяжності мають значні ємкості відносно землі і порівняно невеликі пори ізоляції.
Мала напруга. Малими напругами вважаються напруги не більше 42 В. Вони дозволяють зменшити небезпеку ураження електричним струмом. Однак повну безпеку вони не гарантують,
Ізоляція струмовідних частин. Ізоляція призначена для захисту від випадкового дотику до струмовідних частин в електроустановках; Розрізняють робочу, Додаткову, подвійну і підсилену ізоляцію.
Робоча ізоляція - це електрична ізоляція струмовідних частин електроустановки, яка забезпечує ЇЇ нормальну роботу і захист людей від ураження електричним струмом. Додатковою називається ізоляція, яка передбачається для захисту від ураження електричним струмом у разі пошкодження робочої ізоляції. Подвійна ізоляція - це електрична ізоляція; яка складається з робочої і додаткової ізоляції. Підсилена ізоляція - це поліпшена робоча ізоляція, яка забезпечує таку ж ступінь захисту від ураження електричним струмом, як і подвійна ізоляція.
Електрозахисні засоби. Електрозахисні засоби - засоби, які призначені для захисту людей, що працюють з електроустановками від ураження електричним струмом, від дії електричної дуги і електромагнітного поля.
Електрозахисні засоби підрозділяються на основні та додаткові.
Основні електрозахисні засоби - це засоби, ізоляція яких довгочасно витримує робочу напругу електроустановок і які дозволяють доторкатися до струмовідних частин, що знаходяться під напругою. Додаткові електрозахисні засоби ~ засоби, які самостійно не забезпечують захист від ураження струмом, але застосовуються разом з основними електрозахисними засобами для збільшення захисного ефекту.
Огородження і блокування. Огороджувальні електрозахисні засоби служать для запобігання випадковому дотику до неізольованих частин електроустановки, які перебувають під напругою, розташованих нижче ніж 2,5 м над підлогою.
Блокувальні пристрої (механічні, електричні, пневматичні та ін.) застосовують в електроустановках, де небезпека дотику до струмовідних частин суттєва, або є можливість доступу до них сторонніх осіб.