Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


III. Вибір теми випускової роботи та




ПІДПРИЄМСТВА, НА ПРИКЛАДІ ЯКОГО ВОНА

ПОВИННА БУТИ ВИКОНАНА

 

Вибір теми випускової роботи відбувається за принципом наступництва наукового керівництва студентською науковою роботою на попередніх курсах навчання, а також з урахуванням наукових інтересів, виявлених студентом за цей період.

Темою випускової роботи може бути одна з актуальних проблем з логістики, яка відповідає завданням та умінням, передбаченим варіативною компонентою освітньо-кваліфікаційної характеристики бакалавра галузі знань 0502 "Менеджмент організацій" професійне спрямування 6.050207 "Логістика"

Студентові надається право самостійно обрати тему випускової роботи згідно з тематикою, затвердженою кафедрою. Студент, за погодженням з науковим керівником, може запропонувати свою тему дослідження за умов відповідного обґрунтування доцільності її розробки (відповідно до попередньої власної науково-дослідницької роботи та можливостей отримання необхідної інформації).

Разом із вибором теми випускової роботи визначають підприємство, на прикладі якого вона має бути виконана. Підприємство будь-якої форми власності має бути юридичною особою, здійснювати комерційну діяльність та мати самостійну звітність. Його діяльність повинна створювати можливість інформаційного забезпечення дослідження за обраною темою випускової роботи.

Після остаточного узгодження з науковими керівниками і редагування обрані теми випускових робіт із зазначенням підприємств, на прикладі яких вони виконуватимуться, розглядаються і затверджуються на засіданні кафедри маркетингу та комерційної діяльності.

Всі подальші зміни теми випускової роботи за необхідністю аргументуються письмово, погоджуються з науковим керівником та завідувачем кафедри маркетингу та комерційної діяльності (віза на заяві студента).

 

IV. СТРУКТУРА ВИПУСКОВОЇ РОБОТИ І ВИМОГ И ДО ЇЇ ЗМІСТУ

 

Структура випускової роботи

Обсяг випускової роботи має становити приблизно 60 сторінок і складатися з таких структурних елементів:

• титульний аркуш;

• зміст;

• вступ;

• основна частина;

• висновки;

• список використаних джерел;

• додатки (за необхідності).

 

Вимоги до змісту випускової роботи

Зміст випускової роботи відображений у її плані, який затверджує науковий керівник. План дослідження має містити вступ, теоретичну, аналітичну та проектно-рекомендаційну частини, висновки, список використаних джерел та додатки (за необхідності). Випускова робота повинна бути виконана у повній відповідності до затвердженого науковим керівником плану.

 

Вступ

 

Головним завданням вступу випускової роботи є обґрунтування актуальності та практичної значущості обраної теми роботи, особливостей постановки і вирішення питань стосовно конкретних умов дослідження. Вступ має таку структуру:

Актуальність теми обґрунтовують шляхом критичного аналізу та порівнянням з відомими розв'язаннями наукової проблеми (наукового завдання).

Мета і завдання дослідження. Формулюють мету і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Не слід формулювати мету як "дослідження... ", "вивчення... ", тому що ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не на саму мету.

Об'єкт дослідження - процес або явище, що породжує проблемну ситуацію, і обране для вивчення.

Предмет дослідження міститься в межах його об'єкта.

Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага, оскільки предмет дослідження визначає тему випускової роботи.

Підприємство, на прикладі якого виконано випускову роботу. Наводять повну юридичну назву підприємства, на прикладі якого виконано випускову роботу. Вказують його організаційно-правову форму, галузеву приналежність, коли і ким засноване підприємство та його місцезнаходження.

Джерела інформації. Наводять основні джерела інформації, які було використано у роботі.

Методи дослідження. Вказують основні методи дослідження, які було використано у випусковій роботі для досягнення її мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно, визначаючи, що саме досліджувалось тим чи іншим методом. Це дасть змогу пересвідчитися в логічності та прийнятності вибору саме цих методів.

Практичне значення одержаних результатів. Подають відомості про практичне застосування одержаних результатів або рекомендації щодо їх використання. Відзначаючи цінність одержаних результатів, необхідно подати інформацію щодо ступеня готовності або масштабів їх до використання.

Обсяг вступу не повинен перевищувати 5 сторінок.

Апробація результатів випускової роботи. Вказується, на яких конференціях висвітлено результати досліджень.

 

Основна частина

 

Теоретична частина містить декілька параграфів.

Теоретичне обґрунтування має визначати роль і місце досліджуваних явищ та процесів у діяльності підприємства. У цій частині визначається теоретична база обраної проблеми, здійснюється огляд літературних джерел, нових розробок, опублікованих статистичних даних із посиланням на джерела, іншої інформації, пов'язаної з темою. На основі вивчення наукової та навчально-методичної літератури розкриваються підходи різних авторів до розв'язання проблеми, подібність і відмінність їх поглядів, а також висловлюються свої власні погляди на проблему.

Теоретичне обґрунтування, суть, значення, класифікаційні характеристики, історія та сучасні тенденції предмета дослідження, методичні підходи повинні мати певні елементи наукової новизни, полемічності, ствердженої власної позиції щодо обраних методів дослідження, що дає змогу перейти в наступній частині до конкретного аналітичного дослідження.

Обсяг першої частини не повинен перевищувати 25 % загального обсягу випускової роботи.

Аналітико-дослідницька частина. Забезпечуючи логічну послідовність дослідження, вона має стати перехідним до наступної проектно-рекомендаційної частини і поєднати здобуті теоретичні знання та вміння використовувати обрані методи і певний методичний інструментарій.

У другій частині випускової роботи характеризують сучасний стан досліджуваної теми на підприємстві, на прикладі якого виконується випускова робота, здійснюється діагностування діяльності підприємства щодо обраного дослідження, ґрунтовний аналіз відповідної проблеми з використанням накопиченого фактичного матеріалу та із залученням необхідних теоретичних знань, аналіз методичного інструментарію, який використовується на підприємстві для обґрунтування відповідних стратегічних та тактичних рішень, досліджується ефективність відповідної діяльності підприємства.

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми мають супроводжуватися тлумаченням та висновками, які дозволяють визначити сутність комерційних процесів, що спостерігаються на підприємстві, їх особливості, тенденції та створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Аналіз проблеми доцільно здійснювати з урахуванням чинників позитивної і негативної дії. Якщо можливо, текст слід ілюструвати реальними документами, які належать до додатків та які обов'язково супроводжені стислим коментарем.

Для виконання другої частини роботи студент повинен зібрати фактичні дані. Джерелом інформації є планові і фактичні показники господарської діяльності підприємства, статистична, бухгалтерська та управлінська звітність, накази, розпорядження, результати спостережень, опитувань і обстежень.

Особливе значення має правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробка даних, на основі яких здійснюється кваліфікований аналіз та обґрунтовуються пропозиції.

Обсяг другого розділу у межах 30-35% загального обсягу курсової роботи.

Проектно-рекомендаційна частина її завданням є розробка конкретних рекомендацій, пропозицій, моделей управління параметрами розвитку та діяльності підприємства на базі основних теоретичних положень, методичних підходів, методичного інструментарію, що викладені у першій частині випускової роботи, а також проведеного у другій частині дослідження.

Обсяг третьої частини може становити до 30% загального обсягу випускової роботи.

Висновки, що наводяться в окремій частині випускової роботи, є стислим викладенням підсумків змістовного дослідження. Саме тут коротко наводяться найбільш важливі теоретичні положення, які містять формулювання розв'язаної проблеми; оцінка результатів дослідження з точки зору відповідності меті курсової роботи та поставленим у вступі завданням. Пропозиції щодо удосконалення досліджуваного напряму діяльності підприємства, які було обґрунтовано у третій частині випускової роботи.

Обсяг висновків повинен бути не менше 3 сторінок.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 462 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2268 - | 1978 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.