Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Властивості неперервних ф-цій.




Т.1. (Больцано-Коші). Нехай ф-ція__ неперервна на відрізку_______ і на кінцях його набуває значень різних знаків. Тоді на інтервалі _______ знайдеться точка С, в якій ф-ція перетворюється на нуль.

Т.2. (Коші). Нехай ф-ція______ неперервна на відрізку_________ і на його кінцях набуває різних значень.

Позначимо_____________ і ________________. Тоді при будь-якому С:_____________ знайдеться точка__

 

із______, така що__________.

Т.3. (Веєрштрасса). Якщо ф-ція_____ визначена і неперервна на деякому відрізку________, то вона обмежена на цьому відрізку.

Т.4. (Веєрштрасса). Ф-ція____, неперервна на відрізку______, досягає на ньому свого найбільшого та найменшого значення.

57. Класифікація точок розриву ф-ції. Озн. Ф-ція _____ називається розривною у точці____, якщо порушується хоча б одна з умов рівності____________________________. Розрізняють точки розриву 1-го і 2-го роду.

Озн. Точка_____, називається точкою розриву 2-го роду для ф-ції______, якщо в цій точці не існує хоча б одна з односторонніх границь (зліва чи справа).

Озн. Точка_____ називається точкою розриву 1-го роду (розрив неліквідовний) для ф-ції ______, якщо односторонні границі (зліва і справа) ф-ції у цій точці існують, але не рівні між собою,

тобто________________________.

Озн. Точка_______ називається точкою розриву 1-го роду (розрив ліквідовний) для ф-ції__________, якщо односторонні границі ф-ції у цій точці існують, рівні між собою, але не дорівнюють значенню ф-ції у цій точці, або ф-ція у цій точці не існує,

 

тобто____________________________.

Методика дослідження ф-ції на неперервність.

1) Знайти область визначення ф-ції_____.

2) Дослідити ф-цію на неперервність у відкритих проміжках______.

3) Визначити скінченні граничні точки (сгт)___і обчислити односторонні границі ф-ції у цих точках.

4) Зробити висновок про характер точок розриву (якщо вони є) і побудувати графік ф-ції поблизу цих точок.

Диференціальне числення.

 

 

59. Озн. Похідною ф-ції______ за аргументом____ називається границя відношення приросту ф-ції джо приросту аргументу, коли приріст аргументу прямує до нуля. Фізичний зміст похідної: якщо точка рухається вздовж осі __ і її координата змінюється за законом____, то миттєва швидкість точки:

 

_______________________________________, а

 

прискорення:______________________________________.

Геометричний зміст похідної: Озн. Похідна у точці__дорівнює кутовому коефіцієнту дотичної до графіка ф-ції______ у цій точці:

 

Економічний зміст похідної. Озн. Еластичністю ф-ції____ називається границя відношення відносного приросту ф-ції до відносного приросту аргументу__при______. Позначення:__________.

60 Правила диференціювання. Т.1. Похідна сталої дорівнює нулю, тобто якщо____, де______, то_______.

Т.2. Похідна алгебраїчної суми скінченного числа диференційовних ф-цій дорівнює алгебраїчній сумі похідних цих ф-цій______________________________. Т.3. Похідна добутку двох диференційовних ф-цій дорівнює добутку першого множника на похідну другого плюс добуток другого множника на похідну першого:_____________________.

Т.4. Сталий множник можна виносити за знак похідної:________________________.

Т.5. Якщо чисельник і знаменник дробу диференційовноі ф-ції (знаменник не перетворюється в нуль), то похідна дробу також дорівнює дробу, чисельник якого є різниця добутків знаменника на похідну чисельника і чисельника на похідну знаменника, а знаменник є квадрат знаменника початкового дробу______________________.

61. Похідна показникової ф-ції. _____________________ _____________________. Похідна логарифмічної ф-ції______________________________________

Похідна тригонометричних

ф-цій:________ ____________________,

____________ _____________________,

_____________ _______________________,

_________ ________________.

Похідна обернених тригонометричних ф-цій:

_____________________, ___________________,

____________________, ______________________.

 

 

62. Нехай ф-ція_____ означена і неперервна на деякому проміжку________. Визначимо рівняння дотичної й нормалі до графіка ф-ції______________ у точці з абсцисою_____________. Оскільки дотична й нормаль проходять через точку з абсцисою__, то їхнє рівняння будемо шукати у вигляді рівняння прямої, що проходить через задану точку ______ у даному напрямі:_________________________(1) де__ кутовий коефіцієнт дотичної. Використовуючи геометричний зміст похідної маємо, _________. Рівняння дотичної. Оскільки_________________, то з виразу(1) дістанемо рівняння дотичної у вигляді________________________. Рівняння нормалі. Озн. Нормаллю до графіка ф-ції в точці_____ називається перпендикуляр, проведений до дотичної в цій точці. Використовуючи умову перпендикулярності дотичної до нормалі, знаходимо кутовий коефіцієнт нормалі__________________ і записуємо її рівняння у вигляді__________________________.

 

 

63. Таблиця похідних (стр. 92 пос.)

 

64. Озн. Величина____________ називається диференціалом ф-ції____ за приростом_______. Позначення:__________. Геометрична інтерпретація: Диференціал_____ є лінійним наближенням до приросту ф-ції:_________________. Наскільки менше______, настільки краще наближення.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 349 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2513 - | 2360 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.