Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Гомеопатичні рецепти виписуються за наступним правилом




Пропис починається латинською назвою лікарського засобу в іменному відмінку (Nominativus). Для рослин звичайно використовується родинна та видова назва. У випадку, коли в аптеці немає різновидностей рослини, може бути написана одна, загальноприйнята її назва.

Далі, в тій самій строці, пишеться риска дробі, в числівнику якої ставиться число розведення і відповідні літери, що свідчать про шкалу і метод потенціювання, за якими потрібно виготовити препарат: "С" або "СН" (centis Hahnemanni) - сотенні, або сотенні за Ганеманом, D або X - десятинні; К - сотенні за Корсаковим. Ліки можуть мати вигляд гранул, пігулок або розчинів, що позначається відповідно gr.(glob), tab. і dil(gtt). Якщо препарат виготовлений в гранулах, gr.(glob) можна не писати. В знаменнику пишуть кількість грамів (мілілітрів) препарату.

У сигнатурі вказується кількість гранул на прийом і режим вживання препарату пацієнтом. Гомеопатичні ліки не слід вживати після їжі (інтервал не менше години), краще — натщесерце, за 15-30 хвилин до їди. Разова доза кладеться під язик і залишається там до повного розсмоктування. Звичайна доза 3-6 гранул, 6 крапель або 1 пігулка. Вона може бути зменшена. Кількість гранул має підпорядковане значення, оскільки дія ліків інформаційна і мова йдеться про потенцію препарату, а не кількість міліграмів речовини.

Приклади:

1. Rp.:\/егаtrum album

 

D.S. По 3 гранули через день, натще (за 20 хвилин до їжі).

2.Rp.: Chamomilla

 

D.S. По 3 гранули через день, натще (за 20 хвилин до їжі).

 


ВИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ПАТОГЕНЕЗУ

 

Лікарський патогенез - це перелік ознак, що є характерними для впливу гомеопатичного препарату на організм людини. Ці ознаки отримані за чотирма джерелами досліджень гомеопатичних ліків і є основою ДЛЯ вибору гомеопатичного препарату в терапії.

Термінологій в гомеопатії має деякі особливості. Наприклад, вираз "картина дії ліків", або "лікарський патогенез", в конвенціональній медицині не зустрічається -відоме поняття "картини хвороби" як сукупності симптомів. Основною ж вимогою до довідників з гомеопатичних ліків є докладна і вичерпна інформація про дію лікарських засобів, під якою розуміють психофізичні зміни під впливом певної речовини. Ефект лікарського засобу в гомеопатії - це відтворення штучної "лікарської хвороби", а пізнання дії ліків - це її вивчення. Кожна речовина має двобічну дію: віна є лікувальною і отруйною одночасно.

Той факт, що кожний лікарський засіб викликає штучні симптоми, додає розуміння гомеопатичного принципу подібності. В процесі гомеопатичної діагностики співставлюють дві сукупності ознак - природню і штучну, а ступінь їх подібності відбиває глибину і ефективність дії обраного гомеопатичного засобу.

Лікарський патогенез - збірний образ лікарського засобу. С.Ганеман писав: "Сукупність всіх елементів хвороби, викликаних ліками, пізнається лише через багаторазові спостереження над багатьма особистостями чоловіків та жінок" ("Органон", §135). Перераховані в ньому ознаки не обов'язково повинні бути в одного конкретного пацієнта. Але є загальне і особливе, що є характерним для препарату, при відсутності чого він не повинен призначатися. Ознайомившись з чотирма джерелами пізнання дії ліків, ми оцінимо дію кожного з засобів. Отримана інформація в цілому допомагає скласти цілісну картину дії ліків, тобто сукупність симптомів, викликаних лікарським засобом.

Поліхрести - це препарати, які призначаються найбільш часто, до яких чутлива більшсть людей і в лікарському патогенезі яких є максимум ознак для найбільш характерних патологічних станів.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 337 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2258 - | 2105 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.02 с.