Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Словник гомеопатичних термінів




Життєва сила (саногенез) - автоматична самоврегулювальна система в рамках конституції людини, що підтримує гомеостаз і життєдіяльність організму через процеси реституції, регенерації та компенсації, і базується на нервовій та ендокринній системах, а також системі імунітету.

Конституція - характеризується спадковими морфо-функціональними особливостями людини, що базуються на індивідуальних дефектах саногенезу. Штучна (лікарська) хвороба - симптомокомплекс, який виникає під впливом певної дози хімічного або фізичного фактору. При алопатичному методі лікування (allos - інший) використовують протилежну лікарську хворобу для лікування природньої; при гомеопатичному методі (homois - подібний) - використовують подібні симптоми.

Двохфазність дії лікарського засобу - виникає внаслідок існування саногенезу, коли І фаза є безпосередньою дією хімічного агенту внаслідок його достатньої концентрації в організмі, а II фаза - протилежний ефект внаслідок відновлювальння саногенезом зміщеної рівноваги.

Динамічна дія лікарського засобу - клінічне пояснення дії гомеопатичних препаратів, за яким внаслідок ідентичності природнього і лікарського симптомів під час I фази дії лікарського засобу - під час II фази, за рахунок стимуляції саногенезу, видаляється не тільки лікарський, а й природній симптом. Гомеопатичний препарат - лікарський засіб, що виготовляється у відповідності з принципами гомеопатичної фармації і застосовується за принципами гомеопатичної терапії.

Потенціювання (динамізація) - спосіб виготовлення гомеопатичних ліків, який полягає у послідовному розтиранні твердих і розведенні зі струшуванням рідких препаратів відповідно до вказівок Гомеопатичної фармакопеї.

Потенція гомеопатичного препарату (розведення) - номер ступеня розведення препарату з вказівкою на шкалу розведення.

Доза гомеопатичного препарату - це поєднання потенції препарату і його частоти призначення.

Гомеопатичне загострення - підсилення наявних симптомів захворювання або виникнення інших симптомів під впливом гомеопатичних препаратів внаслідок значної чутливості хворого до даних засобів, за рахунок І фази дії препарату. Лікарський патогенез - це перелік ознак, що є характерними для впливу гомеопатичного препарату на організм людини. Ці ознаки отримані за чотирма джерелами досліджень гомеопатичних ліків і є основою для вибору гомеопатичного препарату в терапії.

Маtегіа mеdіса - збірник лікарських патогенезів гомеопатичних препаратів. Реперторіум - гомеопатичний довідник, в якому зібрані надзвичайно деталізовані симптоми пацієнтів, що розташовані за певними розділами, з переліком проти кожного гомеопатичних препаратів, в патогенезі яких даний симптом зустрічається. Ізопатія - використання в лікуванні наслідків отруєння будь-якою речовиною малих доз тієї ж самої речовини.


ВИГОТОВЛЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНИХ ЛІКІВ

Гомеопатичними лікарськими засобами називаються лікарські засоби, що виготовляються у відповідності з принципами гомеопатичної фармації і що застосовуються за принципами гомеопатичної терапії.

Основні форми гомеопатичних ліків виготовляються в рідкому вигляді (dilutio) і порошкоподібному стані (trituratio). Першим етапом тут є приготування есенцій, тинктур, водних і спиртових розчинів, а також розтирань з гомеопатичної сировини, тобто отримання материнських тинктур і субстанцій (Ш - фіти), що є основою для подальшого виготовлення гомеопатичних ліків.

Потенціювання (динамізация) - спосіб виготовлення гомеопатичних ліків, який полягає в послідовному розтиранні твердих і розведенні зі струшуванням рідких препаратів відповідно до вказівок гомеопатичної Фармакопеї

Гомеопатична сировина - речовини мінерального, рослинного, зоологічного, хімічного походження, а також фізіологічні (саркоди) або патологічні (нозоди) тканини і виділення тварин і людини.

Деякі Фармакопеї (США) виділяють також групу алергозодів (які отримують з алергенів) та ізодів (які отримують з речовин, що були адсорбовані організмом і які вважаються відповідальними за виникнення захворювання або порушення гомеостазу).

Есенції і тинктури виготовляються зі свіжих (переважно) і сухих рослин, зібраних в різні часи року, в залежності від частини рослини, що застосовується для даного препарату, зі свіжих тваринних тканин. Водні, спиртові розчини і тритурації готуються з мінеральних і хімічних сполук.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 328 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2460 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.