Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Християнська любов як основа моральності




МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

(для викладачів)

Тема: «Любов»

Актуальність теми: Основою християнськоїє дві заповіді любові: любити Бога та любити ближнього, якщо люди дотримувалися цих двох заповідей, то вони б не порушували всіх інших заповідей, адже всі вони – окремі частини заповіді про любов. Особливі труднощі виникають з любов’ю до ближнього. Слово ближній має на увазі сім’ю, людей, з якими ми працюємо, тих, кого ми бачимо по сусідству з нашим домом та в церкві, й навіть ворогів, хоча ми не погоджуємося з тим, що останні роблять. Якщо ми не любимо усіх цих людей, чи можемо ми щиро сказати, що любимо Бога?

 

Навчальна мета:

Знати: дві заповіді любові як основу християнського вчення; зміст понять «любов до Бога», «любов до ближнього».

Вміти: розрізняти види любові; виявляти відмінності християнського розуміння любові від світського;

Розуміти: сутність християнської любові; взаємозв’язок любові до Бога, ближнього й самого себе

Міждисциплінарна інтеграція

Дисципліни Знати: Вміти
  Забезпечуючі: Психологія, Соціологія, Філософія, Людина і світ, Історія Сутність любові, її трактування в різні історичні часи Виявляти духовні передумови соціальних змін, соціальних процесів
  Забезпечувані: Філософія, Політологія, Соціологія Роль концепції християнської любові в розвитку західної цивілізації Визначити вплив суспільного ідеалу християнства на політичні і соціальні процеси
  Внутрішньопредметна інтеграція: Любов як основа християнської етики Види, форми та прояви християнської любові  

Тривалість заняття: 2 години

 

План і організаційна структура заняття:

Основні етапи заняття, їх функції та зміст Навчальні цілі в рівнях засвоєння Методи контролю і навчання Матеріали методичного забезпечення Час в хвилинах
  Підготовчий етап: 1) Організаційні заходи     Методичні рекомендації  
2) Постановка навчальних цілей     Методичні рекомендації  
3) Контроль вихідного рівня знань Другий Тестування, словниковий диктант Тести, словник  
  Основний етап: 1) Обговорення основних питань теми Третій Питання для обговорення Методичні поради для студентів, конспект лекції  
2) Перевірка самостійної роботи студента. Третій Завдання для самостійного опрацювання Зошит, методичні рекомендації для самостійної роботи студента  
  Заключний етап: 1) Контроль і корекція рівня професійних навичок Третій Питання для самоконтролю Методичні рекомендації  
2) Підведення підсумків, оголошення оцінок   Індивідуальний контроль Результати тестування і опитування  
3) Домашнє завдання, інструкція до виконання     Методичні рекомендації  

 

Матеріали методичного забезпечення заняття

Питання для обговорення:

1. Християнська любов як основа моральності:

- сутність християнської любові;

- види любові(storge, philia, eros, agape);

- прояви християнської любові;

- любов як вияв самовідданості;

- Бог є любов. У чому проявилась любов Бога до людей?

 

2. Заповіді любові Ісуса Христа:

- люби Господа свого усім серцем, усією душею, думками і справами;

- шляхи вияву любові до Бога;

- люби ближнього свого як самого себе;

- хто є наш ближній?

- взаємозв’язок і єдність любові до Бога, ближнього й самого себе.

 

3. Суспільний ідеал християнства – цивілізація любові:

- соціальне вчення християнської церкви;

- критика християнською Цервою індивідуалізму, консюмеризму (споживатництва), духу вседозволеності, культу успіху тощо;

- ідеал всеохоплюючої любові як основа побудови гармонійних відносин у суспільстві;

 

Християнська любов як основа моральності

Любов, милосердя (у Новому Заповіті грецьке слово " агапе ", греч. αγάπη, лат. caritas) - Християнська чеснота: любов без підстави, причини, користі, здатна покрити будь-які недоліки, проступки, злочини. Одна з трьох головних чеснот християнства поряд з вірою і надією, причому головна з них.

Церква вчить, що любов (милосердя) - це і любов до Бога (amore dei) і одночасно любов до ближнього (amore proximi), причому друга без першої мало чого варта.

За своєю сутністю нагадує батьківську (материнську) любов до дитини, яку батько продовжує любити і брати участь у його долі не дивлячись ні на що.

Але, на відміну від батьківської любові, християнська любов не залежить від родинних зв'язків, а також від віку, статі, різниці у соціальному статусі і т. д.

Спонукає до служіння людині, виникає бажання допомогти, захистити, заповнити всяку потребу, не рахуючись з власними інтересами.

Види любові:

ЛЮБОВ-філіалу. Це глибока духовна близькість людей, яка будується на однакових інтересах або спільній меті. Відчуваючи таку любов, люди відчувають себе щасливими настільки, що їм ніхто більше не потрібен, крім товариства один одного і загального заняття, яке забезпечує постійний приплив нових емоцій і вражень на тлі глибокого взаєморозуміння.

ЛЮБОВ-агапе. Найкрасивіше, піднесене, ідеалістичне, духовне почуття, для якого не страшні ні час, ні відстань. Чуттєва сторона життя може бути принесена в жертву ідеалу. Для таких людей важливіше духовна близькість, поетичне співзвуччя почуттів і думок. При цьому важливо схожість у поглядах на життя, а не спільність занять і захоплень. Такий вид любові дуже терплячий, людина може чекати взаємності досить довго і вірити в неї за мінімальних шансів.

ЛЮБОВ-маніа. Така любов - сліпа, романтична, дуже емоційна. Це занадто владне почуття, але влада проявляється в більшій мірі не у фізичному володінні над партнером, а в емоційному. Зрада в почуттях, емоційна перевага іншого партнера набагато страшніше ніж фізична зрада. Ревнощі більш драматичні, прохолодні почуття коханої людини переносяться дуже важко, може призвести до самогубства або вбивства, так як ця любов є найбільшою цінністю, підпорядковуючи собі кохану людину цілком. Такий вид любові породжує більшість любовних трагедій.

ЛЮБОВ-сторге. Ця любов, більш делікатна і тактовна, схильна до компромісів і стабільності. Ідеальний вид родинної любові, заснований на здатності підтримувати спокійні відносини, сповнені ніжності і простий людської любові до партнера, повної співчуття і поблажливості до недоліків. Це така любов, коли люблять людину просто за те, що він є. Ця любов не прощає грубість, егоїзм, лицемірство та нещирість. Найцінніше - це увага один до одного.

ЛЮБОВ-прагма. По-іншому розумова любов. Це логічний вид любові, вона не може бути духовною або дуже емоційною. Якщо любов суперечить здоровому глузду, то людина швидко позбавляється від неї.

ЛЮБОВ-аналіту. Самий холодний і вимогливий вид любові з усіх. Спочатку в перший період закоханості партнер наділяється бажаними, ілюзорними перевагами, а потім їх відсутність у подальшому розвитку відносин охолоджує це почуття.

ЛЮБОВ-Вікторія. Це найчастіше фізична любов - перемога над партнером. Почуття любові власницьке.

ЛЮБОВ-Ерос. Еротичний потяг до партнера і прагнення до гармонії відчуттів. Такий вид любові засліплює людину, змушує ідеалізувати партнера. Присутність фізичної чуттєвості, але ця любов не прагне панувати або придушувати. Духовність такої любові занадто поверхнева і ілюзорна.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 487 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2192 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.