Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


E) діалектичний матеріалізм.




96. Складова частина марксистсько-ленінської філософії, наука про найзагальніші закони і рушійні сили розвитку суспільства, умови та форми їхньої дії в тих чи інших соціально-економічних формаціях:

B) історичний матеріалізм;

97. Філософсько-соціологічна категорія, що відбиває перетворення діяльності людей та її результатів у самостійну, чужу і пануючу над ними силу:

D) відчуження;

98. У марксизмі – історичний тип суспільства, що базується на певному способі виробництва, характеризується специфічною структурою та законами розвитку:

B) суспільно-економічна формація;

99. Великі групи людей, з яких одна може собі привласнювати працю другої внаслідок відмінності їх місця в певному укладі суспільного господарства:

D) класи суспільні;

100. У марксизмі – сукупність виробничих відносин, що являють собою основу для всіх інших відносин та явищ свідомості у суспільстві:

B) базис;

101. У марксизмі – сукупність ідей, ідеологічних відносин, а також організацій і суспільних інститутів, що підтримують їх (держава, політичні партії, профспілки та інші громадські організації). Виникає і розвивається на основі сукупності виробничих відносин:

C) надбудова;

102. Представники суспільної думки в Росії 40 – 50 рр. ХІХ ст., які вважали необхідним і неминучим для Росії західноєвропейський, буржуазний шлях розвитку:

E) західники.

103. Представники суспільної думки в Росії 40 – 50 рр. ХІХ ст., які дотримувалися уявлень про самобутній шлях історичного розвитку Росії:

B) слов’янофіли;

104. “…Філософська категорія для означення об’єктивної реальності, яка дана людині у відчуттях її, яка копіюється, фотографується, відображається нашими відчуттями, існуючи незалежно від них” (Ленін В. І. ПЗТ, т. 18, с. 120):

E) матерія.

105. Філософський напрям, що протиставляє містиці, твердженням про обмеженість людського розуму переконання у його безмежній силі, здатності пізнавати світ:

A) раціоналізм;

 

106. Ідеалістичне філософське вчення, яке твердить про обмеженість можливостей людського розуму в процесі пізнання, протиставить йому інтуїцію, віру, інстинкт як основні види пізнання:

E) ірраціоналізм.

107. Рівень психічного відображення дійсності, який характеризується мимовільністю виникнення і протікання, відсутністю свідомого контролю й регулювання:

B) несвідоме;

108. Активні психічні процеси, які, не будучи в певний момент центром смислової діяльності свідомості, впливають на хід свідомих процесів:

C) підсвідоме;

109. У психоаналізі – сукупність несвідомих інстинктів, потягів, пристрастей, що цілковито основуються на принципі задоволення і спонукають людину до відповідних дій:

D) Ід;

110. У психоаналізі – середня ланка побудови особистості, яка є посередником між “Воно” та “Супер-Его”, а також регулятором свідомої психічної діяльності у взаємовідношеннях між індивідуумом і навколишнім світом:

A) Его;

111. У психоаналізі – найвища ланка побудови особистості, яка виконує функції цензора, що відкидає несвідомі потяги і бажання або допускає їх у свідомість у зміненому вигляді:

C) Супер-Его;

112. У психоаналізі – вид відхилення інстинктів від притаманної їм спрямованості і переключення їхньої енергії на досягнення соціальних і культурних цілей:

E) сублімація.

113. Категорія, яка означає внутрішнє буття людини, те непізнаванне, ірраціональне в людському “Я”, внаслідок якого людина є конкретною неповторною особистістю:

B) екзистенція;

114. Течія в філософії, яка проголошує єдиним джерелом істинного знання емпіричні дані і заперечує пізнавальну цінність філософських знань, теоретичного мислення в цілому:

C) позитивізм;

115. Офіційна філософська доктрина католицизму, яка відроджує і модернізує схоластичне вчення Фоми Аквінського, поєднуючи його з ідеалістичними філософськими системами 18 – 20 ст.:

E) неотомізм.

 

116. Релігійно-ідеалістична течія в сучасній філософії, яка розглядає особу як первинну реальність і найвищу духовну цінність, а світ – як вияв творчої активності Верховної Особи – Бога:

A) персоналізм;

117. Релігійно-філософське вчення, що проголошує предметом пізнання Божественну Мудрість, а джерелом його – містичну інтуїцію та одкровення:

D) теософія;

118. Релігійно-містичне вчення, яке ставить місце Бога обожнену людину і твердить, що людині притаманні надприродні якості, завдяки яким вона може безпосередньо спілкуватися зі світом духів:

B) антропософія;

ТЕМА 6

119. Вид церковно-історичної літератури, описи життя святих (житія святих):

A) агіографія;

120. Вчення, яке вважає, що енергії, які виходять від Бога, можуть сприйматися органами чуттів людини. Це досягається через самозаглиблення у свій внутрішній світ та в універсальний світ духовних явищ, наслідком чого є просвітлення:

C) ісихазм;

121. Центри освіти та духовного життя в Україні, що виникали, починаючи від XVI ст., з метою збереження православних засад життя та протидії католицькому засиллю:

A) братські школи;

122. Письменники, які у своїх творах у формі обговорення спірних релігійних питань відображали боротьбу українського народу за соціальне і національне визволення:

E) полемісти.

123. Європейська течія в галузі культурного і суспільного життя, що ставила собі за мету сформувати погляди, які виходили передусім з вимог людського розуму:

C) Просвітництво;

124. Український філософ-пантеїст; просвітитель-гуманіст, демократ, поет; автор вчення про дві натури і три світи:

E) Сковорода Г. С.

125. У вченні Г. Сковороди вид діяльності, що особливо припадає людині до душі, відповідає її природним схильностям та здібностям:

A) споріднена праця;

 

126. Прояви в українському національному характері та філософській думці любові до землі, культ землі:

B) антеїзм;

127. Рухливість, динамізм та певна зосередженість української філософської думки навколо проблем духовного вдосконалення, пов’язаного з глибокою релігійністю:

D) барокальність;

128. Одна з провідних особливостей української філософії, що полягає у наданні переваги прямому щирому почуттю над раціональним міркуванням при вирішенні смисложиттєвих проблем:

E) емоційність.

129. Особливість української філософії та духовності взагалі, що полягає у цінуванні краси в усіх її виявах:

A) естетизм;

130. Зосередженість української філософії на дослідженні серця (почуттів) людини:

C) кордоцентризм;

131. Концепція М. В. Гоголя, згідно з якою у боротьбі Бога та диявола за людські душі найнебезпечнішим для людини постає маленьке, непомітне зло:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1835 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2369 - | 2119 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.