Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правовий статус суддів Конституційного Суду України




 

Конституційний Суд України складається із вісімнадця­ти суддів. Президент України, Верховна Рада та з'їзд суд­дів України призначають по шість суддів Конституційного Суду.

Президент проводить консультації з Прем'єр-міністром та міністром юстиції щодо кандидатур на посади суддів Кон­ституційного Суду України.

Особа вважається призначеною на посаду судді конститу­ційного Суду України після видання про це відповідного Указу Президента України скріпленого підписами Прем'єр-міністра і Міністра юстиції України.

У разі припинення повноважень судді Конституційного Суду, який призначався Президентом України, Президент України у місячний строк призначає на цю посаду іншу особу.

Верховна Рада України призначає суддів Конституційного Суду таємним голосуванням. Пропозиції щодо кандидатур на ці посади вносить Голова Верховної Ради, а також не менше як одна четверта народних депутатів України від конституцій­ного складу Верховної Ради; при цьому депутат має право по­ставити підпис про висунення лише однієї кандидатури, і ці підписи не відкликаються. Відповідний Комітет Верховної Ра­ди подає висновки Верховній Раді щодо кожної кандидатури на посаду.

Призначеними на посади суддів вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів, але більше половини з них — від конституційного складу Верховної Ра­ди. Якщо кілька кандидатів набрали однакову кількість голо­сів і після їх призначення було б перевищено необхідну для призначення кількість суддів, щодо цих кандидатур прово­диться повторне голосування.

У разі припинення повноважень судді Конституційного Суду, який призначався Верховною радою України, Верхо­вна Рада у місячний строк призначає на цю посаду іншу особу.

За результатами голосування Головою Верховної Ради підписуються постанови Верховної Ради України про при­значення суддів Конституційного Суду.

З'їзд суддів України за пропозицією делегатів з'їзду від­критим голосуванням більшістю голосів присутніх делега­тів визначає кандидатури на посади суддів Конституційного Суду для включення в бюлетені. Голосування проводиться таємно.

Призначеним на посаду судді Конституційного Суду України вважається кандидат, який одержав більшість голо­сів від кількості обраних делегатів з'їзду суддів України.

У разі припинення повноважень судді Конституційного Суду України, який призначався з'їздом суддів України, з'їзд суддів у тримісячний строк призначає на цю посаду іншу особу.

Головуючий і секретар з'їзду підписують рішення з'їзду суддів України про призначення суддів Конституційного Суду.

Суддя Конституційного Суду України призначається строком на дев'ять років без права бути призначеним пов­торно.

Суддею Конституційного Суду України може бути грома­дянин, який на день призначення досяг сорока років, має ви­щу юридичну освіту і стаж роботи за фахом не менше десяти років, проживає в Україні протягом останніх двадцяти років і володіє державною мовою.

Судді Конституційного Суду України не можуть належати до політичних партій та профспілок, мати представницький мандат, брати участь у політичній діяльності, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану ро­боту, крім наукової, викладацької та творчої.

Суддя Конституційного Суду України складає присягу на засіданні Верховної Ради, яке проводиться за участю Прези­дента, Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України або осіб, які виконують їх повноваження.

Суддя Конституційного Суду України при відправленні своїх обов'язків на засіданні суду повинен бути одягнений у мантію та мати нагрудний знак.

Суддя Конституційного Суду України в межах своїх по­вноважень здійснює попередню підготовку питань для їх розгляду Колегією суддів Конституційного Суду України, Конституційним Судом України, бере участь у розгляді справ. Має право витребувати від Верховної Ради, Прези­дента, прем'єр-міністра, Генерального прокурора, суддів, органів державної влади, органів влади Автономної Респу­бліки Крим, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, підприємств, установ, політичних партій, окремих громадян необхідні документи, матеріали та іншу інфор­мацію з питань, які готуються до розгляду в Конституцій­ному Суді України.

Суддя Конституційного Суду України має право публічно висловлювати свою думку з питань, що стосуються прова­дження у Конституційному Суді лише з тих справ, у яких уже прийнято рішення чи дано висновок Конституційним Судом України.

Повноваження судді Конституційного Суду України при­пиняються у разі закінчення строку призначення, досягнення ним шістидесятирічного віку, неможливості виконувати пов­новаження за станом здоров'я, порушення вимог щодо несу­місності, порушення присяги, набрання законної сили обви­нувальним вироком щодо, припинення його громадянства, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим, а також у разі подання ним заяви про відставку або звільнен­ня з посади за власним бажанням.

Суддя Конституційного Суду України має наукового кон­сультанта і помічника, які є державними службовцями і ви­конують його доручення зі справ конституційного прова­дження.

Судді Конституційного Суду України при здійсненні своїх повноважень є незалежними і підкоряються лише Конститу­ції України та керуються Законом України від 16.10.1996 р. «Про Конституційний Суд України», іншими законами України, крім тих законів або їх окремих положень, які є предметом розгляду Конституційного Суду. Особа судді Конституційного Суду України є недоторканною. Він не мо­же бути затриманий чи заарештований без згоди Верховної Ради до винесення обвинувального вироку судом.

Судді Конституційного Суду України не несуть юридич­ної відповідальності за результати голосування або вислов­лювання в Конституційному Суді та в його колегіях, за виня­тком відповідальності за образу чи наклеп при розгляді справ, прийнятті рішень та дачі висновків Конституційним Судом України.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 530 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2460 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.