Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Проведення групової вправи на картах




ПЛАН

з навчальної дисципліни «Тактика»

Тема 18: Механізоване відділення в наступі із положення безпосереднього зіткнення з противником.
Заняття 1: Час: Організація наступу відділення із положення безпосереднього зіткнення з противником.   6 годин
   
Місце: Навчальна аудиторія
Навчальна мета: 1. Поглибити і закріпити теоретичні знання студентів щодо організації та ведення наступального бою. 2. Формувати у студентів навички та вміння своєчасно і грамотно приймати рішення та ставити бойові завдання підлеглим на наступ.
  3. Виховувати у студентів почуття впевненості та особистої відповідальності за правильність прийняття рішення на бій, сміливість, рішучість, ініціативу, наполегливість, непохитну волю до перемоги.

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗПОДІЛ ЧАСУ:

 

№ з/п Навчальні питання Час (хв.)
  Вступна частина  
  Основна частина  
1. З’ясування завдання; зайняття вихідного положення для наступу та організація системи вогню для відбиття можливої атаки противника.  
2. Визначення бойових завдань особовому складу і віддача бойового наказу.  
  Заключна частина  

 

Література та навчальні посібники:   1. Бойовий статут Сухопутних військ. Ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). Розділ 3. Наступ. – К.: Варта, 1995. – Ст. 107-120, 18-19. 2. Мотострелковый (танковый) взвод в бою/ Андрусенко И.М., Дуков Р.Г., Фомин Ю.Р. – М.: Воениздат, 1989. – С. 161-187. 3. Похнатюк С.В., Мінтюков Д.В., Дзюбенко Ю.А. Робота командира взводу (відділення) з організації бою: Навчальний посібник. Л.: ЛІСВ, 2008.– с.40-48.
Матеріально-технічне забезпечення: Схеми місцевості, офіцерські лінійки, кольорові олівці (ручки)

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вступна частина – 20 хвилин

 

Прийняти доповідь від командира групи про готовність студентів до заняття; перевірити повноту і правильність нанесення обстановки та рішення на схему, виконання вказівок, викладених в тактичному завданні та завдань, що поставлені на самостійну роботу, здійснити контрольне опитування; оголосити тему і мету заняття; порядок проведення заняття.

Проведення топографічного орієнтування.

Проведення тактичного орієнтування та доповідь обстановки, що склалася станом на 20.00 14.05. (на 20.00 14.05 противник зазнав значних втрат в ході наступу, був зупинений та переходить до оборони. 1 мв у складі роти, займаючи підготовлений опорний пункт у першому ешелоні 1 мр, до 20.00 14.05 стійкою обороною та вогнем усіх засобів зупинив наступ противника на рубежі струмок ВЕСЕЛИЙ. Положення своїх військ і військ противника на 20.00 14.05 показано на схемі.)

Основна частина – 240 хвилин

 

Організаційно-методичні вказівки. Підготовка студентів до заняття розпочинається за 5-6 днів, де студентам вручається письмове тактичне завдання, в якому вказується загальна обстановка, часткова обстановка, довідкові дані, що виконати до початку занять і до чого бути готовим в ході заняття.

Після отримання тактичного завдання студенти самостійно готуються до заняття, що відбудеться.

Викладач може надати необхідну консультацію з виникаючих питань, при цьому бажано вказувати тільки джерело, де можна знайти відповідь, тобто необхідно змушувати студентів самостійно працювати над вивченням бойових статутів, настанов тощо. З’ясування завдання і оцінку обстановки студенти відпрацьовують самостійно. Свої висновки із оцінки обстановки і варіанти рішень в короткому вигляді вони записують в робочі зошити. Прийняте рішення наносять на свої робочі карти.

Особливість проведення групової вправи полягає в тому, що питання організації наступу механізованим відділенням відпрацьовуються у складі підрозділу, який формується із студентів, де кожний з них діє на тій посаді, на яку він призначений. При цьому студенти, які не увійшли до складу сформованого підрозділу, знаходяться разом з викладачем і вирішують ті ж завдання, що і призначений командир підрозділу. Вони ведуть спостереження за обстановкою, оцінюють її, приймають рішення і за першою вимогою викладача доповідають йому, а під час розіграшу тактичного епізоду тренуються в подачі команд і віддачі розпоряджень, обумовлених обстановкою.

Під час заняття студенти тренуються в прийнятті рішення, визначенні та постановці бойових завдань особовому складу відділення.

Заміна тих, хто навчається, проводиться в ході всього заняття, що дозволяє дати практику якнайбільшому числу студентів.

Сигнали оповіщення:
про безпосередню загрозу застосування противником ЗМУ “АТОМ - 4444”
про радіаційне зараження “РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА-5555”, ракета жовтого диму
про хімічне зараження “ХІМІЧНА ТРИВОГА”, ракета СХТ
про повітряний напад “ПОВІТРЯ - 8888”
про загрозу застосування ВТЗ “КРАПКА - 6666”
Сигнали управління та взаємодії:
раптовий напад наземного противника “ТРИВОГА, до бою”, ракета зеленого вогню, трасуючі кулі в бік противника
атака “ШТОРМ-111”, три ракети зеленого вогню
виклик вогню “ГРОЗА-777”
перенесення вогню “ШКВАЛ”, трасуючі кулі в напрямку цілі
припинення вогню «ШТИЛЬ», серія ракет червоного вогню
опізнавання для своєї авіації «Ми свої війська» Серія ракет червоного диму в зеніт
Позивні посадових осіб:
циркулярний “БРОНЯ”
Командир 1 мр Сокіл
Командир 1 мв Сокіл –10
Командир 1 мвід Сокіл –11
Командир 2 мвід Сокіл -12
Командир 3 мвід Сокіл -13
Командир танка Береза
Командир 2 мв Сокіл – 20
Командир 3 мв Сокіл – 30
Командир гвід Фонтан





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 485 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2460 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.