Залізничний тр-т
Який вид транспорту є основним конкурентом залізничного транспорту в галузі взаємодії з річковим?
автомобільний
Встановіть відповідність на схемі розвантаження зерна з вагонів у річковому порту
1 - вагон; 2 - приймальний бункер; 3 - приймальний конвеєр; 4 - конвеєр подачі зерна на склад з вагонів; 5 - конвеєр подачі зерна на судно з вагонів; 6 - конвеєр подачі зерна на судно зі складу; 7 - склад зерна; 8 - причал; 9 - судно.
Схема розвантаження сипучих вантажів з вагонів портальним краном у річковому порту:
1 - судно; 2 - підкранові колії; 3 - портальний кран; 4 - залізнична колія; 5 - вагони; 6 - склад; 7 - причал.
Що слід розуміти під переробною спроможністю річкового чи морського порту?
добову кількість тонн вантажу, що може бути перевантажена з одного виду транспорту на інший, кількість вагонів чи кількість суден, що можуть бути оброблені за одну добу.
Слід розуміти, що переробна спроможність річкового чи морського порту може бути обмежена пропускною спроможністю залізничної чи автомобільної інфраструктури, наприклад пропускною спроможністю залізничної дільниці, що обслуговує морський порт, або пропускною спроможністю під'їзної автомобільної дороги, що обслуговує річковий порт
Як досягається перевалка вантажу по прямому варіанту або максимізація частки вантажу, що перевантажується по прямому варіанті на залізничному і річковому транспорті?
При взаємодії залізничного і річкового транспорту вантаж з одного або кількох залізничних маршрутів перевантажується в кілька або одне річкове судно. Можливий і зворотний маршрут слідування вантажу. При цьому шляхом узгодження графіків руху на залізничному і річковому транспорті досягається перевалка вантажу по прямому варіанті, або частка вантажу, що перевантажується по прямому варіанті максимізується.
Що є причиною відносно незначної частки перевантаження вантажів по прямому варіанту при взаємодії залізничного і морського транспорту?
Принципово можлива наскрізна маршрутизація і при взаємодії залізничного і морського транспорту коли вантаж від одного відправника прямує залізничними маршрутами, а далі морськими судами (можливо у зворотному напрямку), але при такому сполученні тільки відносно незначна частка вантажів перевантажується по прямому варіанту через невідповідність:
o вантажопідйомності залізничних маршрутів і морських суден;
o переробної спроможності механізмів з одного боку по зв'язках вагон-склад та вагон-судно і з іншого по зв'язку склад-судно.