Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Види посередників та збутових угод




Посередницька діяльність у каналах розподілу — це виконання спеціалізованими підприємствами, організаціями чи окремими особами спеціальних функцій, що сприяють налагодженню та реалізації комерційних відносин виробників і споживачів на товарному ринку.

Основними принципами посередницької діяльності є підприємливість, оперативність та мобільність; обслуговування контрагентів та їх економічна зацікавленість; комерційні засади діяльності; договірні взаємовідносини.

Основними типами торговельних посередників є прості представники (агенти, брокери, маклери), довірчі представники, комісіонери та консигнатори, оптовики (дистриб´ютори), торгові доми тощо.

До категорії агентів належать: агенти виробників, збутові агенти та торговці на комісію. Агенти виробників працюють на кількох виробників. Вони мають право збуту товарів на певній території. Збутові агенти за умовами договору відповідають за маркетинг уієї продукції виробника. Якщо виробник користується послугами кількох агентів виробника, то збутовий агент лише один. Збутовий агент працює на невеликі підприємства і його оплату складають комісійні.

Торгові агенти на комісії отримують товари на принципах консигнації від виробників, скуповують їх з місцевих ринків і організовують збут. Вони можуть самі формувати ціни за домовленістю із покупцем, але не нижче мінімального рівня, встановленого виробником.

Брокери — це посередники при укладанні угод між зацікавленими сторонами (клієнтами) про купівлю-продаж товарів, цінних паперів, валют. може бути окрема особа, фірма або організація, які не мають у своєму розпорядженні.Його діяльність винагороджується лише за продані товари, а дохід (брокерідж) формується або за рахунок наперед обумовленого відсотка від вартості проданого товару, можуть об´єднуватися у брокерські контори, компанії, які монополізують вузькоспеціалізовані ринки.

Дилер — незалежний представник, який займається переважно продажем різноманітної техніки, що користується масовим попитом,він може укладати угоди з клієнтами, брокерами, іншими дилерами, виконувати доручення продавців щодо пошуку інформації про ринок, реклами.Його прибуток формується як різниця курсів продавця та покупця, цінних паперів і валют у часі.

Дистриб´ютор — це фірма, підприємець, які здійснюють оптові закупівлі та збут певного виду товарів на регіональних ринках і мають переважне право й можливості купувати і продавати устаткування, технічні новинки, програмне комп´ютерне забезпечення.

Комівояжер — роз´їзний представник великої торговельної фірми, який пропонує покупцеві товари, демонструючи наявні зразки. отримує заробітну плату, або винагороду, яку розраховують як відсоток від суми розміщених замовлень, можливе поєднання обох форм оплати

Засновані на Інтернеті, електронні канали розподілу можуть змінити саму структуру розподілу товарів та послуг. Купівля через електронні магазини може замінити для мільйонів споживачів відвідування магазинів та зекономити їх час.

Перевагами електронних каналів розподілу є глобальний масштаб охоплення; зручність і швидкість здійснення угоди; продуктивність та гнучкість обробляння інформації; управління базами даних і можливість встановлення нових відносин, а також нижчі витрати на здійснення продажу і розподілу.

ВИДИ УГОД, який укладається з ПОСЕРЕДНИКАМИ:

Прості-укладають угоду про посередництво (договір), за якою зобов'язалися шукати покупців або споживачів;
Повірені-укладають договір доручення. Тут докладно обумовлюються повноваження повірених у сфері технічних і комерційних умов-т.е. дається повна інструкція повіреному.
Комісіонери-укладають договір комісії. Містить умови взаємодії комісіонера і виробника (споживача) товару: повноваження комісіонера, комерційні і технічні умови поставки товару (кількість, строки, ціна, умови кредиту).
(Договір купівлі-продажу).
Консигнатори-укладають з консигнантом Консігнаційне угода (договір консигнації) на тривалий термін (буває: проста, частково поворотна, повністю безповоротна). Тут обговорюються умови консигнації: власність консигнанта на товар; умови платежів консигнанту; винагороду Консигнатору; гарантування платежів.
Агенти-укладають агентські угоди. Здійснюють свої дії з відома принципала за винагороду.
Збутові-від свого імені укладають договори купівлі-продажу як з покупцями, так і з продавцями. Пов'язані з виробниками тривалим співробітництвом на основі угоди. Ці угоди включають: перелік збуваються товарів; умови роботи дистриб'ютора на ринку; обов'язки за річними обсягами збуту.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 498 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2806 - | 2372 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.