Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Практична № 6 Туровський Олександр




М. Фріша «Нехай моє імя буде Гентенбайн»

1. «Нехай моє імя буде Гантенбайн» за своїм жанром це роман, у якому розповідається про викладача філософії який у своїх думках починає жити новим життя, коли головному герою не подобається куди завела його фантазія він повертається назад у своїх фантазіях і починає проживає нове життя і так всі його прожитті життя переплітаються в чудернацьке мережево. Тобто головний герой не хоче жити по справжньому, а живе у штучному світі. Роман переповнений фантазіями головного героя, за цього повість є інтелектуалізованою. Інтелектуалізованість можна побачити у виборі головного героя, він навмисно став сліпцем, щоб не замічати усіх вад, що має суспільство(наприклад: те що його жінка отримує листи від коханця; або що дружину завжди з поїздок супроводжує один і той самий чоловік). Інтелектуалізацію можна побачити у любові головного героя до дружини, а саме він завжди закінчує мріяти, коли стосунки з дружиною погіршуються. Головний герой показує зміну свого образу, свого життя після того як би не збив на автомобіля школярів у цьому теж є інтелектуалізація. Тобто інтелектуалізація у цьому романі прихована, а саме у тому що роман дуже швидко розгортається і сюжет може змінюватися, що миті і за цього глядач не встигає у повній мірі зрозуміти роман.

2.Твір «Нехай моє імя буде Гантенбайн» можна віднести до постмодерніської літератури тому що в творі є прагнення подолати міжособистісні бар'єри і життєві обмеження, досягти блаженного стану автентичності. Також у художньому просторі "Гантенбайн" реально-умовна людська доля розкладається на елементи, розгортається віялом варіантів, і кожному з них дарується можливість втілення, самобутній. Незв'язані спочатку епізоди і начерки "збираються" поступово навколо двох сюжетно-образних стрижнів, позначених іменами головних персонажів - Ендерлін і Гантенбайн. Історії обох - версії осмислення якимось оповідають "я" невдалого любовно-шлюбного досвіду, пошуки більш щасливого, нехай і уявного, результату. Але все повертається на «круги своя», яку маску на себе не приміряй, але ти нічого проста так не зміниш, твоє друге «я» завжди покаже правду. Також Фріш у своїх романі покладається на філософські та психологічні концепції, тобто роман має скритий підтекст, без цього підтексту не обходився жоден посмодерніський роман. Також у інтелектуальному романі Фріша реальна дійсність перетікає у дійсність припущень, як Я перетікає у Ти і навпаки. Тобто роман багатовекторний і має різня варіанти сюжету, це теж можна віднести до принципів постмодернізму. Сам автор розповідає від 1 особи але у вирі фантазій не можна зрозуміти де правда, а де видумка, тобто роман сповнений хаосу. Тобто роман відноситься до посмодерніського бо вньому дуже багато рис посмодернізму і він напис у цей період. За своєю структурою він постмодерніський. У ньому викриваються недоліки сучаного суспільства. Автор використовує підтекс, а саме теорії відомих філософів, щоб наштовхнути читача на проблеми сучасного суспільства. Також роман можна назвати романом хаосом, роман немає стійкої структури, а це одна з головних особливостей, романи з інших періодів мають так званий шаблон. Посмодерніські твори не мають шаблона, автор як хоче може розгортати свій роман і будь – яку секунду змінити все у цьому романі.

3. Особливість стилю М. Шріша полягає у тому, що автор був протагоністом (уособлення мистця, який ставить мистецтво понад усе). Письменник у своїй творчості робити вибір між вичерпаним дитинством та недосяжною зрілістю, між мистецтвом та зануренням у повсякденне життя, — інакше кажучи, вибір власного „я”. Також автор робить акцент на фрагментарності, він окремі елементи у творі складає у одне ціле. Також автор концентрує увагу на пошуках людиною власної ідентичності — тобто свого істинного „я”, не спотвореного уявленнями довкілля. Навколо теми пошуку ідентичності є віссю, навколо якої обертається художня система прози М. Фріша. Також можна додати що автор використовує гру у своїх творах, тобто ствердження ігрового модусу існування.

4. Автор організовує наратив завдяки героям твору Гентербайном і Єндерлін, на початку твору автор організовує наратив безособовим способом. У підтексті можна побачити проблему відчуження сучасної людини. Сама розповідь розгортається швидко, автор в будь який час змінює сюжет. Сам сюжет має багато варіантів, тобто варіативність, організація наративу може змінюватися. В кінці твору автор не показує чім закінчується наратив, тобто ким став головний герой у старості.

5. у романі автор застосовує такі прийоми як: перетікання Я у Ти. За допомогою трансформації субєк – обєктних і субєкт – обєктних стосунків у комунікації. Також у повісті захований підтекс який змушує читача слідкувати за подіями у творі.

6. Перший оповідний рівень у якості передмови до роману розпочинає наратив. Ініші оповідні рівні розпочинають Гентербайн і Єндерлін. Мотив гри відіграє роль ствердження ігрового модусу існування, тісно пов’язаного з ексклюзивною світо осмислювальною роллю літератури як гаранта такого модусу (проект літератури), тобто кульмінує в романі „Коли назвуся «Гантенбайном”

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 388 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2412 - | 2331 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.