Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зразок виконання завдань до практичної роботи №1.




Практична робота №1

Побудова графіків функцій та знаходження

коренів рівняння”

Зразок виконання завдань до практичної роботи №1.

Мета роботи. Дана робота має надзвичайно важливе значення для оволодінням студентом навичків роботи з електронною таблицею. Вводиться поняття Автозаповнення числового діапазону. Потім студент переходить до побудови формул і правильного використання функцій у формулах. Чи не найперше у цій роботі він стикається з поняттям логічної функції, вивчає синтаксис або структуру цієї функції і правила використання цієї функції. У цій роботі студент навчається використання засобу Мастер функций і за допомогою Мастера диаграм одержувати графік функції. Також у даній роботі студент знайомиться з поняттям абсолютного і напівабсолютного адреса.

 

(а) Побудувати в різних системах координат при хє[-1,8;1,8] графіки слідуючих функцій:

 

a1) y = , a2) g=

 

 

a3) z=

 

 

a1) Розглянемо діапазон [-1,8;1,8]. На чистому робочому аркуші у комірку А1 заносимо x, а в В1 у. Значення х повинні братися в діапазоні [-1,8; 1,8]. Якщо взяти за крок розрахунку 0,2, то в А2 заносимо –1,6. Далі нам потрібно використати такий механізм як Автозаповнення. Для цього виділяємо комірки А2 і А3. У правому нижньому куті знаходиться чорний квадратик. Наблизимо курсор миші до цього квадратика так, що настане момент і курсор перетвориться у тонкий чорний хрестик. В цей момент натискуємо ліву кнопку миші і робимо протяжку курсора вниз. Збоку курсора будуть з’являтися значення –1,4, -1,2,... Останнє значення, яке нам потрібне, буде 1,8. Припинимо рух курсора і звільняємо ліву кнопку миші.

Потім виділяємо комірку В2. Курсор ставимо в рядок формул і починаємо набирати формулу:

=(1+EXP(3*A2))^(1/4)

Формулу набіраємо без проміжків. Після набору формули натискуємо клавішу Enter. Якщо формулу набрали правильно то в В2 одержимо значення –1,001127238. У цій формулі є ехпоненціальна функція. Її можна було вставити за допомогою Мастер функций. Для цього потрібно виконати команду ВСТАВКА – ФУНКЦИЯ. Подальші дії описані вище в теоретичній частині.

Далі копіюємо формулу з комірки В2 у діапазон комірок В3:В20. Одержимо ряд значень функції у.

Для побудови графіку функції виділимо діапазон комірок А2:В19. далі запускаємо Мастер функций і за його допомогою одержуємо графік функції.

 

 

а2) Для даного прикладу повторюємо дії з попереднього прикладу. У комірку В2 заносимо слідуючу формулу:

=ЕСЛИ(A2<0,(3+SIN(A2))/(1+A2^2),2*A2*COS(A2)^2)

Функція ЕСЛИ() має три аргументи. Перший аргумент це логічна умова, другий і третій аргументи це обчислювальні вирази. Якщо логічна умова видає значення ІСТИНА, то обчислюється перший вираз, якщо ж логічна умова видає протилежне значення, то обчислюється другий вираз.

 

а3) Графік будуємо так само, як і в попередніх випадках, лише у комірку В2 заноситься слідуюча формула:

=ЕСЛИ(A2<0,ABS(A2)^(1/3),ЕСЛИ(A2>=1,ABS(3-A2)/(1+A2),-2*A2+A2/(1+A2)))

 

 

(b) Побудувати в одній системі координат при хє[0;3] графіки слідуючих двох функцій:

 

y=2sin( x)cos( x), z=cos2( x)sin(3 x).

 

 

(c) Побудувати поверхню z=2x2cos2(x)-2y2 при x,y [-1,1].

 

 

(d) Знайти всі корені рівняння

x3+0,54x2-2,7889x-1,506006=0.

 

У даній роботі рівняння такого типу створені штучно. Корені для рівнянь підбиралися в діпазоні (-3, 3). Нехай а, в, с є корені кубічного рівняння. Створимо такий алгебраїчний вираз (х-а)(х-в)(х-с)-0. Якщо розкрити дужки, то одержимо кубічне рівняння. До речі зауважимо, що такі перетворення зручно виконувати у пакеті Derive 6, у якому вони і виконувалися.

Отже спочатку ми виконуємо дії, аналогічні діям у пункті а1). Власне кажучи робити графік при виконанні цього завдання не обов’язково, але він надає нашим діям начності і упевненності.

У комірки А24, А25, А26 заносимо такі значення –1,7, -0,5, 1,6 відповідно. У комірки В24, В25, В26 копіюємо формулу з комірки В22. Потім виділяємо комірку В24, виконуємо команду Сервис – Подбор параметра. Робимо установки, як на малюнку і натискуємо кнопку ОК. Одержимо у комірці В24 результат. Потім для завершення задачі повторюємо ці дії ще двічі.

 

 

Так виглядає виконане завдання на робочому аркуші.


 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 377 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2183 - | 2133 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.