Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сполучення дуг двох кіл за допомогою прямої лінії




 

Це сполучення зводиться до побудови зовнішньої або внутрішньої дотичної до цих кіл.

Для проведення зовнішньої дотичної, яка сполучає два кола радіусів R та R1 (рис. 37, а), спочатку з’єднують центри кіл, потім відрізок ОО1ділять точкою О2 навпіл, а з точки О проводять коло радіусу, рівним різниці радіусів заданих кіл R-R1 (рис. 37, б). На цьому колі радіусом О2О відмічають точки Е і D (рис. 37, в). Продовживши відрізки ОЕ і OD до перетину з колом радіусу R, отримують точки сполучення С і В (рис. 37, г). З’єднують точки У ш D з центром О1. З точки С і В паралельно прямим О1Е і O1D проводять прямі, які сполучають два кола. Точки спряження на колі радіусу R1 можна отримати, якщо провести прямі з точки О1 перпендикулярно до прямої О1Е і O1D.

Побудова внутрішніх дотичних, які сполучають два кола радіусом R і R1 аналогічно (рис. 38, а). З середини відрізка ОО1 – точки О2 – проводять дугу радіусом О2О, а з центру О2 – проводять дугу радіусом, який дорівнює сумі радіусів заданих кіл R+R1 (рис. 38, б). В перетині цих кіл відмічають точки Е і D, які з’єднують з точкою О1. Дотичні, які сполучають два кола, будуть паралельні прямим ЕО1 і DO1 (рис. 38, в).

Рис. 37 Рис. 38

Для проведення зовнішньої дотичної, яка сполучає два кола радіусів R і R1 в системі AutoCAD необхідно:

1. Вибрати команду LINE (Відрізок).

2. Включити об’єктну прив’язку Center (Центр) і переміщуючи курсор у внутрішній області однієї з дуг до тих пір, поки не з’явиться маркер центру і відповідне вікно підказки, а потім натискаємо лівою кнопкою миші. В результаті початкова точка відрізка буде співпадати з точкою центру першої дуги, точка О.

3. Аналогічно, переміщаємо курсор у внутрішній області другої дуги до тих пір, поки не з’явиться маркер центру і відповідне вікно підказки, а потім натискаємо лівою кнопкою миші. В результаті кінцева точка відрізка буде співпадати з точкою центру другої дуги, тока О1. Натискаємо Enter.

4. Вибираємо команду CIRCLE (Коло) і на питання команди:

Specify center point for circle or [3P/2P/Ttr (tan tan radius)]:

включивши об’єктну прив’язку Center (Центр), вказуємо курсором на внутрішню область першої дуги до тих пір, поки не появиться маркер центру(в точці О), а потім натискаємо лівою кнопкою миші. В результаті центр кола буде співпадати з точкою центру першої дуги, точка О.

5. На наступне питання команди

Specify radius of circle or [Diameter]:

Вводимо величину радіусу кола, яка дорівнює різниці радіусів заданих кіл R-R1. Натискаємо Enter.

6.Повторно вибираємо команду CIRCLE (Коло) і на першому питанні команди включаємо об’єктну прив’язку Midpoint (Середина) і задаємо точку центру кола, переміщуємо курсор вздовж лінії, який з’єднує центри дуг до тих пір, поки не з’явиться маркер середини відрізка і відповідне вікно підказки, а потім натискаємо кнопкою миші.

7. На наступний запит:

Specify radius of circle or [Diametr]:

включаємо об’єктну прив’язку Center (Центр) і задаємо точку радіусу кола, переміщуючи курсор у внутрішній області однієї з дуг до тих пір, поки не з’явиться маркер центру і натискаємо ліву кнопку миші.

8. У випадаючому меню Draw (Рисування) вибираємо команду RAY (Промінь). На запит команди:

Specify start point:

За допомогою об’єктної прив’язки Center (Центр), задаємо початкову точку проміння в точці О.

9. На наступний запит:

Specify through point:

Включаємо об’єктну прив’язку Intersection (Перетин), переміщаємо курсор до точки Е до тих пір, поки не появиться маркер перетину, натискаємо ліву кнопку миші, а потім Enter.

10. Вибираємо команду LINE і об’єктну прив’язку Intersection. В якості початкової точки відрізка вибираємо точку перетину першої дуги з промінням (Точку С). Після появи маркера перетину натискаємо ліву кнопку миші.

11. Активуючи об’єктну прив’язку Tangent (Дотична) переміщуємо курсор до верхньої частини другої дуги до тих пір, поки не з’явиться маркер дотичної. Потім натискаєм ліву кнопку миші і Enter.

12. Вибираємо команду MIRROR (Дзеркало) і на запит:

Select objects:

Виділяємо відрізок, який з’єднує точку С з другою дугою. Натискаємо Enter.

Наступний запит системи:

Specify first point of mirror line:

Включаємо об’єктну прив’язку Center, переміщаємо курсор у внутрішній області першої дуги до тих пір, поки не з’явиться маркер центру (в точці О), а потім натискаємо ліву кнопку миші. Наступний запит системи:

Specify second point of mirror line:

Включивши об’єктну прив’язку Center, переміщаємо курсор у внутрішній області другої дуги до тих пір, поки не з’явиться маркер центру (в точці О1), а потім натискаємо ліву кнопку миші і натискаємо Enter.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 301 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2288 - | 2025 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.