Лабораторна робота №2
Ознайомлення з програмою «Кошториси на виконання
земельно-кадастрових та проектно-вишукувальних робіт 2»
Завдання 1. Ознайомлення з інтерфейсом та елементами меню програми.
1.1. Здійсніть запуск програми Кошторис на виконання земельно-кадастрових та проектно-вишукувальних робіт 2». Для цього в елементі меню «Все программы» відшукайте папку КВЗКР2 і відповідний модуль КВЗКР 2 LT в ній.
1.2. Під час першого запуску програмного продукту здійсніть введення даних у вікні «Параметры».
1.3. Вкажіть наступні параметри:
Назву проектної організації зазначте як ПП «назва»;
ПІБ – довільне ініціали керівної особи;
посада – директор;
посади – директора;
діє на підставі – статуту (договору), свідоцтва про реєстрацію № ___, серії ____ …., законів (зазначити на вибір)
Кошторис склав
ПІБ – автор виконання лабораторної роботи
посада – інжененер-землевпорядник
Код підприємства: 8/10 цифр
Ліцензія – (відвідайте офіційний сайт Держемагенства http://www.dazru.gov.ua і перейдіть до вкладки «Ліцензування та сертифікація» - «Перелік ліцензіатів» - «Перелік суб’єктів господарювання в … області» та відшукайте зразок запису ліцензії.
Реквізити р/р – (16 значний номер поточного рахунку приватного підприємства)
Місто і адреса – юридичне місцезнаходження підприємства, що надає послуги.
В головному вікні програми уважно ознайомтесь з кожним із елементів верхнього меню програми і вкажіть його функціональне призначення.
1.3. Створіть таблицю із основними кнопками панелі інструментів і вкажіть їх призначення.
Таблиця 1.
Основне призначення кнопок панелі інструментів в програмному засобі «Кошториси на виконання земельно-кадастрових та проектно-вишукувальних робіт 2»
№ п.п. | Вигляд елементу | Призначення |
Завдання 2. Створення кошторису.
2.1. Активізуйте меню «Кошторис» і виберіть відповідну операцію для створення.
2.2. Здійсніть заповнення в новому вікні «Створення кошторису». Обов’язково зазначте значення площі, та кількості точок. Цільове призначення вкажіть згідно Наказу Державного комітету із земельних ресурсів № 548 від 23.07.2010 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель». Решту полів сформуйте самостійно, і натисніть кнопку «Зберегти».
2.3. В наступному вікні «Список шаблонів кошторисів» оберіть «Проведення топографо-геодезичних і картографічних вишукувань» і двічі натисніть лівою кнопкою миші.
2.4. У вікні «Параметри кошторису» зазначте додаткові параметри із пропонованих.
2.5. На панелі інструментів цього ж вікна, натисніть кнопку «Обчислити». Зверніть увагу на суму, що знаходиться у правій верхній частині вікна.
2.6. Натисніть кнопку «Друк кошторису». Уважно перегляньте звіт у вікні попереднього перегляду і здійсніть його збереження в форматі *.fp3 до своєї папки на комп’ютері. У разі появи невідповідностей, закрийте вікно, і на панелі інструментів натисніть кнопку «Параметри кошторису» і внесіть необхідну інформацію.
2.7. Створіть ще один кошторис. Спробуйте додати новий розділ в стандартну структуру у вікні «Найменування розділу» за допомогою відповідної клавіші «Додати розділ» на панелі інструментів. Про результат зазначте у звіті.